Döner Sağım ünitesi Küçük Ba$

Ynt: Döner Sağım ünitesi Küçük Ba$

İlgimi çekmez mi kardeşim, imrenerek bakıyorum, Kurtsanla fuarda görüştüm bu sağım ünitelerinin bedelinin yarısını devlet ödüyormuş, Ama saanen çok zor bakımı yapılacak bir hayvan. Çok sevmek lazım takip etmek lazım Paylaşım için teşekkürler. :)

saanen olması önemli değil abi .. bi çok çiftlik bakımına uygun hayvan var koyunlarda .. bu sistemin maliyetinin 1 hayvan için 5 binlira gibi olduğunu duydum .. dogrudur yalandır bilmem .. inek içinde koyun içinde en verimli sağım sistemi bu turnike sistemler onu biliyorum ..

Ali, dönerli değil 10 küçükbaş için sağım odası kuruyorlardı soğutucu tankı dahil 40.000 tl yarısı devletten 20.000 tl bana uygun geldi. O zamanlar, sonra Sivas ' ta bir arkadaşımın oğlakları öldü, videoya çekmiş çok üzüldüm. tedaviye bakana kadar o dönemki oğlakların yarısı öldü. O gün bıraktım Saanen sevdasını, koyunculuğa döndüm, 3 koyunum 3 kuzum var şimdilik abimin koyunlarda katak. İlerde çoğaltırsam kısmetse zevkine keçi de bakarım ama.

malkaralı_yusuf link=topic=55532.msg593824#msg593824 date=1336986424' Alıntı:
Ali, dönerli değil 10 küçükbaş için sağım odası kuruyorlardı soğutucu tankı dahil 40.000 tl yarısı devletten 20.000 tl bana uygun geldi. O zamanlar, sonra Sivas ' ta bir arkadaşımın oğlakları öldü, videoya çekmiş çok üzüldüm. tedaviye bakana kadar o dönemki oğlakların yarısı öldü. O gün bıraktım Saanen sevdasını, koyunculuğa döndüm, 3 koyunum 3 kuzum var şimdilik abimin koyunlarda katak. İlerde çoğaltırsam kısmetse zevkine keçi de bakarım ama.
in$allah abi koyun bereketli hayvandır çabucak ürer .. 3-5 seneye sürüyü düzersin in$allah