gallignani5190 ayar

merhaba arkadaşlar 2006 model 5190 balya makinası war.ayarı hakkında yardım isticektim.bağlama takımındaki 13 ve 17 lik somunlar war.hangi durumlarda ne işe yararlar.mesela mekiklerin başına ip toplanio nası ayarlarım.genellkle sağ taragtaki ip sorun çıksrio.ne yapmam gerek.konuyu telden açtığımdan foto koyamadim

Ynt: gallignani5190 ayar

hayır hep ipliydi zaten....ama hem yonca hem sap yapioz haşbayı takıoz yani harmanda otdan sapa geçince ayarlar değişio tabi...yoncayo sorunsuz bağlayan makina sapa geçince bağlamio hiç...ama asıl sorun sağ ip arada orta soldaki süper sorunsuz çalışıo...ne sebep olabilir mekiğin başına ipleri kıvırması

resmi göremedim. ama şöyle diyim. 13 lük somunlar mekik baskı yayını ayarlıyor. eğer çok sıkarsan mekik ipi salamaz, üzerine dolar ipi. çok gevşek olursa da ipi kaçırabilir düğüm atarken, düğüm bozuk olur. genelde gevşek oluyor, ipe asılınca çözülebiliyor.

17 lik somunlar ise yıldız baskı ayarını yapıyor. sıkılığı yine iyi ayarlanmalı. çok gevşek olursa düğüm atma esnasında iğne diğer ipi getirince , yıldızdaki ip kaçabilir böylece tek ipi düğüm atar, diğer ip boşta kalır. çok sıkı olunca da tam tersi, düğüm esnasında genelde yıldızdan ip kopması oluyor. böylece gene tek ipe düğüm atıyor.

tabi ip sarmasının farklı sebepleri de var. sadece bunlardan değil.

ip dolamış halini resim atarsan daha detaylı yardımcı olabilirim. kolay gelsin arkadaşım

saolasin gürkan böyle bi ip ucu bekliodum :) 1 hafta sonra sezonun ilk yoncasını bağlicaz inş..problem çıkarsada altından kalkamazsam foto çeker korum...