Claas yeşil renk kodu

Merhabalar

Claas ' ımın arkasına 14Tonluk Palazoğlu marka römork aldım. Bütün işlemleri bitti, sadece boyası kaldı. İstediğim renge boyaması konusunda da mutabakata vardık. Traktör ile aynı renk olsun istiyorum. Acaba Claas yeşilinin RGB kod ' u yada Ral kodu, gibi bilgiye sahip bir arkadaşımız varmıdır aramızda? Marshall, Dyo gibi bir firmaya söyleyince, onlar karışım yapıp hazırlıyorlar o koda göre hemen.
Enka ile iletişime geçtim. 'Bizde yok. biz fabrikadan istiyoruz, onlar galon olarak gönderiyorlar' dediler.
İnternette bir kısım sitelerde sprey veya galon olarak boya satışı var. Ama doğal olarak onlarda da renk kodu yok.
Bilen birisi varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Hafta sonuna kadar bildirimde bulunmam gerekiyor remork için.

Not : Ral-6320 yada LM-0205 (LM=LandMaschine) olarak geçiyor bazı sitelerde. Fakat ral kodları 6032 de bitiyor.
Patent numarasını bile buldum, renk kodunu bulamadım arkadaş. Deli etti beni grin-*-s
Merak edenler için http://www.copat.de/markenformen/colortrademarks.pdf

Ynt: Claas yeşil renk kodu

aşağıdaki siteden programı indirin. istediğiniz bir resmin üzerine mouse ile geldiğinizde program size rgb kodunu veriyor. program default olarak color code gösteriyor. üzerine sağ tıklayıp view code dan rgb ye dönüştürün.

http://www.delinetciler.net/forum/webmaster-konulari/54409-renk-kodu-bulma-programi-x-color-2-0-a.html

aşağıdaki resimde 540 yazan yerin altını ortalama olarak 126.235.3 gösteriyor.

http://www.claas.co.uk/cc/servlet/contentblob/cl-pw/zzzz-Celum-DLC/pool/13311_3,bpSite=51524,property=data.jpg;jsessionid=2727251B1832472CC08E8249E2A0DC3C

bu sitedende yararlanabilirsiniz. http://scalemodeldb.com/paint

http://www.temesist-raf.com/en/color.html
http://farmingforum.co.uk/forums/showthread.php?t=36836

Öncelikle, göstermiş olduğunuz hassasiyet ve vermiş olduğunuz hızlı yanıtlar için çok teşekkür ederim.

K_Seyhan : Gönderdiğiniz link ' de claas yeşiline yakın bir renk göremedim malesef. Kodlardan birisi yakın diyorsanız numarasını belirtirseniz sevinirim.

insertend : Program çok güzel ve kullanışlı. Teşekkür ederim. Çok net bir claas resmi bulursam (yansımasız falan) ordan bakmak lazım.

Bir resim daha buldum.
http://v2.gb.sparex.com/ItemDetails/ItemDetails.aspx?ItemNumber=84022
Acab bu olurmu diye düşünüyordum.
Çok yakın bir reng ' e benziyor. Ama claas resimlerinden baktığımda sanki farklı gibi. Karar veremedim bir türlü.

ekselans01 : Denedim zaten büyük haliyle de. İşte yakın ama olurmu olmazmı bilemedim bir türlü. insertend ' in gönderdiği resim ile yan yana koyduğumda bu bariz şekilde koyu gibi görünüyor.

CLAAS yeşilinin RGB kodu: #9dab00 - R:157 G:171 B:0

claasyeili.jpg

Römorku yaptıracaksanız. Tam olsun. Jantları kırmızı, şasesinide gri yaptırın. O zaman çok uyumlu olur. Bende ARES ' e römork alacağım zaman öyle yaptıracaktım. Fakat sonrada hazır uygun fiyatlı bir römork bulunca onu aldık. O yüzden istediğim renklerde olmadı. Ama bir daha yaptırırsam o şekilde olacak. Bu arada traktör ile römorkun paylaşımlarını bekliyoruz...;)

alipasalierkan link=topic=55587.msg594757#msg594757 date=1337165773' Alıntı:
CLAAS yeşilinin RGB kodu: #9dab00 - R:157 G:171 B:0

claasyeili.jpg

Römorku yaptıracaksanız. Tam olsun. Jantları kırmızı, şasesinide gri yaptırın. O zaman çok uyumlu olur. Bende ARES ' e römork alacağım zaman öyle yaptıracaktım. Fakat sonrada hazır uygun fiyatlı bir römork bulunca onu aldık. O yüzden istediğim renklerde olmadı. Ama bir daha yaptırırsam o şekilde olacak. Bu arada traktör ile römorkun paylaşımlarını bekliyoruz...;)

Ben şimdi size ne diyeyim ki. alk-*s Allah tuttuğunuzu altın etsin. Römorkun resimleri aşağıda. Traktörü de köye gidince çekip koyacağım hemen buraya zaten. Geçen sene aldım. Daha hiçbirşey yapamadan bırakıp geldik geri )))

Bu arada;
Şasenin RAL kodu 9006
Cantların RAL kodu 2002
diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltirmisiniz lütfen.

Orada hazırda bulunan bir römork ' un resimleri bunlar. Kendim çektim. Bunun aynısı olacak, sadece renk farklı işte.

dscf0423f.jpg

dscf0419j.jpg

dscf0409d.jpg

dscf0402r.jpg

dscf0401ib.jpg

dscf0395a.jpg

dscf0389f.jpg

dscf0387w.jpg

dscf0385l.jpg

Christiyan link=topic=55587.msg594767#msg594767 date=1337168474' Alıntı:
Ben şimdi size ne diyeyim ki. alk-*s Allah tuttuğunuzu altın etsin. Römorkun resimleri aşağıda. Traktörü de köye gidince çekip koyacağım hemen buraya zaten. Geçen sene aldım. Daha hiçbirşey yapamadan bırakıp geldik geri )))

Bu arada;
Şasenin RAL kodu 9006
Cantların RAL kodu 2002

Orada hazırda bulunan bir römork ' un resimleri bunlar. Kendim çektim. Bunun aynısı olacak, sadece renk farklı işte.
Romork çok güzelmiş hayırlı olsun. Bende aynı düşünüyorum jantlar claas kırmızısı, gövde claas grisi, kasa da claas yeşili olursa süper bişey olur.

Christiyan link=topic=55587.msg594767#msg594767 date=1337168474' Alıntı:

Bu arada;
Şasenin RAL kodu 9006
Cantların RAL kodu 2002

Römorkunuz çok süpermiş. Çok kullanışlı bir römork alıyorsunuz. Çok hoşuma gitti. Heralde Palazoğlu bu modelini yeni çıkarmış. Daha önce görmediydim. Renkleride CLAAS ' a uygun yaparsanız çok süper olacaktır. Merakla ikisinin fotoğraflarını beraber bekliyorum. CLAAS yeşilini daha önce web sitesi tasarlarken birçok kez kullandım. CLAAS ' ın kendi sitesinde de bu renk kullanılıyordu. Birde bunun alternatif açık tonu var. Onu çift renk hareket versin diye kullanmışlardı. Bende o iki rengin uyumunu çok beğendiğim için geçiş efektlerinde kullanıyordum. Kırmızı ' nın tonunuda almıştım. Ama çok kullanmadım. O yüzden elimde yok. Gri gerekmediği için araştırmadım. Ben genelde RGB ve Hex kodlarını kullanıyorum. İşim gereği. RAL kodu olarak direkt bilemiyorum. Ama biz kendimize lâzım olduğunda boyacıdan hazır CLAAS renklerini alıyoruz. Burada servisi olduğu için her rengini üretiyorlar. Ama akralik değil. O pahalı olduğu için onu özel yapıyorlar. Fiyatı artıyor.

alipasalierkan link=topic=55587.msg594967#msg594967 date=1337198034' Alıntı:
Römorkunuz çok süpermiş. Çok kullanışlı bir römork alıyorsunuz. Çok hoşuma gitti. Heralde Palazoğlu bu modelini yeni çıkarmış. Daha önce görmediydim. Renkleride CLAAS ' a uygun yaparsanız çok süper olacaktır. Merakla ikisinin fotoğraflarını beraber bekliyorum. CLAAS yeşilini daha önce web sitesi tasarlarken birçok kez kullandım. CLAAS ' ın kendi sitesinde de bu renk kullanılıyordu. Birde bunun alternatif açık tonu var. Onu çift renk hareket versin diye kullanmışlardı. Bende o iki rengin uyumunu çok beğendiğim için geçiş efektlerinde kullanıyordum. Kırmızı ' nın tonunuda almıştım. Ama çok kullanmadım. O yüzden elimde yok. Gri gerekmediği için araştırmadım. Ben genelde RGB ve Hex kodlarını kullanıyorum. İşim gereği. RAL kodu olarak direkt bilemiyorum. Ama biz kendimize lâzım olduğunda boyacıdan hazır CLAAS renklerini alıyoruz. Burada servisi olduğu için her rengini üretiyorlar. Ama akralik değil. O pahalı olduğu için onu özel yapıyorlar. Fiyatı artıyor.

Günaydınlar öncelikle.

Palazoğlunun yeni üretimi bu römorklar. Sitelerinde falan henüz yer verilmemiş. Havalı ve Hidrolik Fren, Diferansiyel kilitli arka tekerlekler (ön ne tarafa dönerse arka da o tarafa dönüyor, araba gibi), ayrı ayrı açılabilen arka ve yan kapaklar (ilaveleri çıkartmadan kapaklar rahat açılıp kapanıyor, özel bir kilit sistemi kullanmışlar), hidrolik kontrollü arka kapak gibi özellikleri var.

İkisinin uyumlu olması gerçekten çok güzel görünecek gibi geliyor bana da. Dün vermiş olduğunuz boya kodunu boyacıma söyledim. Hazırlayacaklar hafta sonuna kadar. Hafta sonu kandıra yolu göründü bana yine. Direk fabrikadan aldığım için hem fiyat uyguna geldi, hemde istediğim şekilde uygulama yaptırabiliyorum üzerinde.
Ral kodlarının karşılıklarına gelince;
RAL 2002 Vermilion - 193,53,36
RAL 9006 white aluminium - 162,166,165
olarak geçiyor.
Kırmızı oldukça yakın görünüyor ama alt şase rengi olarak çok açık geldi bana. Resimlere bakıyorum, onlara göre de çok açık görünüyor 9006.
Onun da tam rengini bulsam da komple aynı olsa keşkem. En olmadı siyah yapıcaz sanırsam artık :(

Merak edenler için;
İçinde olmasını istediğiniz özellikler ile fiyat değişiyor. Neye ihtiyacınız varsa ona göre hemen tasarlayıp söylüyorlar. İlgi ve alakalarına gerçekten çok teşekkür ettim. Müşteri ne istiyorsa hemen vereyim paramı alayım, istediğiniz elimizde yok ama onun yerine elimizde bu var bunu vereyim diye kazıklama mantığı güdülmüyor hiç (Daha önce başka yerlere de baktım, hepsinde bu mantık güdülüyordu, arkama bakmadan kaçtım). Ne istediğinizi çok iyi anlayıp, isteklerinize göre bu size fazla yada bu sizde olması gerekli gibi önerilerde bulunarak çok güzel yol gösteriyorlar. Ellerinde ürettikleri her standart römorkdan bir tane var. Onun üzerinde gösterim yapıp anlatarak ne demek istediklerini daha net söyleyebilme olanakları var. (Bi sürü şey saydı adam önce, sonra benim bön bön baktığımı görünce bahçeye çıktık. orda çözdüm tüm olayı). Tabi bu önerilere göre fiyat artıyor yada azalıyor. Benim ihtiyacım doğrultusunda bana çıkan fiyat nakliye hariç 19.000TL oldu. Biraz pahalı gibi görünsede en az 20 sene yağına suyuna bakmasam bile koştururum ben bunu :)

Christiyan link=topic=55587.msg595041#msg595041 date=1337235925' Alıntı:
Günaydınlar öncelikle.

Palazoğlunun yeni üretimi bu römorklar. Sitelerinde falan henüz yer verilmemiş. Havalı ve Hidrolik Fren, Diferansiyel kilitli arka tekerlekler (ön ne tarafa dönerse arka da o tarafa dönüyor, araba gibi), ayrı ayrı açılabilen arka ve yan kapaklar (ilaveleri çıkartmadan kapaklar rahat açılıp kapanıyor, özel bir kilit sistemi kullanmışlar), hidrolik kontrollü arka kapak gibi özellikleri var.

İkisinin uyumlu olması gerçekten çok güzel görünecek gibi geliyor bana da. Dün vermiş olduğunuz boya kodunu boyacıma söyledim. Hazırlayacaklar hafta sonuna kadar. Hafta sonu kandıra yolu göründü bana yine. Direk fabrikadan aldığım için hem fiyat uyguna geldi, hemde istediğim şekilde uygulama yaptırabiliyorum üzerinde.
Ral kodlarının karşılıklarına gelince;
RAL 2002 Vermilion - 193,53,36
RAL 9006 white aluminium - 162,166,165
olarak geçiyor.
Kırmızı oldukça yakın görünüyor ama alt şase rengi olarak çok açık geldi bana. Resimlere bakıyorum, onlara göre de çok açık görünüyor 9006.
Onun da tam rengini bulsam da komple aynı olsa keşkem. En olmadı siyah yapıcaz sanırsam artık :(

Merak edenler için;
İçinde olmasını istediğiniz özellikler ile fiyat değişiyor. Neye ihtiyacınız varsa ona göre hemen tasarlayıp söylüyorlar. İlgi ve alakalarına gerçekten çok teşekkür ettim. Müşteri ne istiyorsa hemen vereyim paramı alayım, istediğiniz elimizde yok ama onun yerine elimizde bu var bunu vereyim diye kazıklama mantığı güdülmüyor hiç (Daha önce başka yerlere de baktım, hepsinde bu mantık güdülüyordu, arkama bakmadan kaçtım). Ne istediğinizi çok iyi anlayıp, isteklerinize göre bu size fazla yada bu sizde olması gerekli gibi önerilerde bulunarak çok güzel yol gösteriyorlar. Ellerinde ürettikleri her standart römorkdan bir tane var. Onun üzerinde gösterim yapıp anlatarak ne demek istediklerini daha net söyleyebilme olanakları var. (Bi sürü şey saydı adam önce, sonra benim bön bön baktığımı görünce bahçeye çıktık. orda çözdüm tüm olayı). Tabi bu önerilere göre fiyat artıyor yada azalıyor. Benim ihtiyacım doğrultusunda bana çıkan fiyat nakliye hariç 19.000TL oldu. Biraz pahalı gibi görünsede en az 20 sene yağına suyuna bakmasam bile koştururum ben bunu :)

Römork gerçekten özellikleri ile çok güzel. Bende olsam öyle bir römork yaptırırdım. Fiyatıda o özelliklere göre normal duruyor. Renginide uydurduğunuzda acayip olacak diye düşünüyorum. Verdiğiniz RGB kodlarına baktım. Fakat bana pek orijinal renklerine uymuyor gibi geldi. CLAAS sitesindeki logonun RGB ' sini aldım. Kırmızı RGB: 252, 0 , 2 olarak yer alıyor. Sitede CLAAS ' ın orijinal grisine en yakın tek bir koyu gri renk var. Ona baktım. O koyu grinin RGB Kodu: 118, 118, 118 olarak gözüküyor. Birde kendi traktörümün üzerindeki gri rengin RGB kodunu aldım. Onun RGB kodu: 150, 144, 144 oluyor. İki gride yan yana geldiğinde aynı oluyor. Renkler birbirine uyuyor. Aşağıdaki fotoğrafıda renkleri göstermek için hazırladım.

renklergze.jpg