3085 phantom ve onu kurtarmaya çalışan 286gold battı!

Ynt: 3085 phantom ve onu kurtarmaya çalışan 286gold battı!

Şunu merak etmişimdir hep. Yanlış anlama Atacan sakın. Neden motor çamura geldiği zaman bizde daha çok gaza basarız. Geri çıkmayı neden düşünmüyoruz hiç. Orayı daha münasip biçimde işleyebiliriz. Böylelikle hem mazot israfından kurtulmuş oluruz hemde traktörülerimiz yıpranmaz. :)

Geçmiş Olsun Kötü Batmış Ve Baya Uğraştırmış...

doganbey1 link=topic=55595.msg594853#msg594853 date=1337183958' Alıntı:
Şunu merak etmişimdir hep. Yanlış anlama Atacan sakın. Neden motor çamura geldiği zaman bizde daha çok gaza basarız. Geri çıkmayı neden düşünmüyoruz hiç. Orayı daha münasip biçimde işleyebiliriz. Böylelikle hem mazot israfından kurtulmuş oluruz hemde traktörülerimiz yıpranmaz. :)
Aynen alk-*s

geçmiş olsun sizin erkunt kudrette bayinin önünde yatıyordu bugun 5li pulluk takmışlardı tam kaldırmışlardı hidroligi gecerken gördüm pullugun ucu kabinin boyuna kadar havalanmıştı.. gecerken gördüm pek incele fırsatım olmadı guzel traktör hayırlı olsun tekrar..

ayrıca resimleri inceleyince traktörleri yanlış baglamışssınız gold un batması normal egimli tarla ve siz en alttasınız suyun biriktiği çamur olan yerde goldu biraz çapraz baglayıp phantom u da kırsaydınız önunu biraz gold kımıltadsaydı kolayca cıkarırdınız..

ceya023 link=topic=55595.msg594920#msg594920 date=1337194213' Alıntı:
ayrıca resimleri inceleyince traktörleri yanlış baglamışssınız gold un batması normal egimli tarla ve siz en alttasınız suyun biriktiği çamur olan yerde goldu biraz çapraz baglayıp phantom u da kırsaydınız önunu biraz gold kımıltadsaydı kolayca cıkarırdınız..
onu biz de düşündük de şöfor öyle bir yere girmiş ki phantomun hem sağı hem solu tam çamurdu üsten denedik onu da gold tek başına çıkaramadı sonra 2 motor üsten çekti çıkardı

Geçmiş olsun , böyle batmalar traktörlerin transmisyonu üzerine aşırı yük getiriyor. Batınca çok fazla ısrar etmemek lazım :) Debriyaj plakasını elinize alabilirsiniz yani :)