ERKUNTUN VİTESLERİNİ EĞDİM :D VS..

24.11.2009
11,105
765
Ankara

erkuntun vitesleri sağ kapıdan iniş binişe bayağı engel oluyordu :) bayadır aklımda olan bükme işlemini dün yaptım,çok sağlam bi kolmuş ne yaptıysan bükemedim krikoyla filan denedim fırttı olmadı ;D Enson çareyi kaynakla ısıtarak buldum büktükten sonra tekrar jettaşıyla pürüzleri düzledim boya olmadığı için boyayamadım onuda bikaçgüne yapcam..

di-52YD.jpg

di-QNLE.jpg

di-B0LIDHFZ.jpg

di-0CSW.jpg

di-WL2G.jpg

di-Y92Y.jpg

di-INYY.jpg

di-JRPJ.jpg

di-ES93.jpg

di-PAR12ATB.jpg

di-315N.jpg

di-IVV5.jpg

di-NKHM.jpg

di-6666.jpg

di-KVVH.jpg

Arkadaşlar erkuntun damper kollarına sabitlemek için bi mandal yaptım,bunu en çok damperli römorku indirirken kullanacağım,diğer türlü römork inene kadar kola basıyordum sonra aşağı inip kapağı kapatıyordum :) şimdi biyandan inecek biyandan kapatacam :D

di-EL3V.jpg

di-RFBO.jpg

di-8V6O.jpg

di-X2K8.jpg

di-UVVZ.jpg

di-XK72.jpg

di-16OG.jpg

di-B1RL.jpg

di-U5M7.jpg

di-1YZV.jpg

di-NCFF.jpg

di-JVLA.jpg

Ynt: ERKUNTUN VİTESLERİNİ EĞDİM :D VS..

Güzel paylaşım Volkan. Sende de baya ustalık varmış. Kafada çalışıyor...:D Vitesler güzel olmuş. Damper sabitlemede çok pratik olmuş. O özellik yeni traktörlerde gerçekten çok güzel. Bizim Ares ' te kolun bir tanesi otomatik. İndirme veya kaldırmaya göre ayarlayınca kendisi hâllediyor. Sonra otomatik boşa atıyor. Heleki kılavuzla ekimde filan çok pratik oluyor. Kendisi kılavuzları açıp kapatıyor...

doganbey1 link=topic=55665.msg596240#msg596240 date=1337465116' Alıntı:
Volkan sabit kol yokmu erkuntta? bizim tümoda bile vardı le :D neyse boşuna mekatronik okumadın la ;D
yok hacı ama yaptım TLA larda filanda var kolun birisi çekince takılı kalıyo ama hepsinde yok zannedersem sadece birisi.
Fatih_RSLN link=topic=55665.msg596241#msg596241 date=1337465200' Alıntı:
Adam mekanik yaw. Demir dokum yasiyosun resmen Volkan eline saglik. Guzel icatlar. Ah bide oksijen tupun olsaymis vites kollari sana yalvarirmis :)
öyle fatih aklıma biey geliyo yapmaya çalışıyom deligibi :D oksijen olsa perma yapardım ben onlara ;D
alipasalierkan link=topic=55665.msg596242#msg596242 date=1337465272' Alıntı:
Güzel paylaşım Volkan. Sende de baya ustalık varmış. Kafada çalışıyor...:D Vitesler güzel olmuş. Damper sabitlemede çok pratik olmuş. O özellik yeni traktörlerde gerçekten çok güzel. Bizim Ares ' te kolun bir tanesi otomatik. İndirme veya kaldırmaya göre ayarlayınca kendisi hâllediyor. Sonra otomatik boşa atıyor. Heleki kılavuzla ekimde filan çok pratik oluyor. Kendisi kılavuzları açıp kapatıyor...
erkan yapıyoz bişeyler işte :D o özellik güzel bişey işte ihtiyaçç..

eski erkuntlarda vites kolu kırılma sıkıntısı vardı onlarda olsa böyle bükme imkanı bulamazdın demekki gerçekten sağlam yapmışlar o şikayetlerin sonunda.

SALİM link=topic=55665.msg596247#msg596247 date=1337466414' Alıntı:
eski erkuntlarda vites kolu kırılma sıkıntısı vardı onlarda olsa böyle bükme imkanı bulamazdın demekki gerçekten sağlam yapmışlar o şikayetlerin sonunda.
çok sağlam yaw balyozla vuruyorum banamısın demiyor..

aga sen erkunta mühendis yada nebiliym tekniker felan olsana yaaa valla erkuntun eksiklerini yapmışın maşllah erkuntun fendt tan eksik bi yanı kalmadı heralde:):) volkan aga o hidrolik kollarna sarı kırmızı olana bez gibi naylona benziyo dolamışın onların amacı nedr nie dolandn bizimki yolda hızlı giderken o kollardan hafften bi cızzz die ses gelyo sennkndedemi o ses var sesi önlemek içinmi dolandın yoksa başka bi amacımı var

ahmetornek link=topic=55665.msg596261#msg596261 date=1337469977' Alıntı:
kaynakla ısıtıp eğmen mantıklı olmuş çünkü kırılabilirdi de :) damper kollarına yaptığın zımbırtı zekice olmuş reis paylaşım için teşekkürler :D
eywallah :)
tahir link=topic=55665.msg596269#msg596269 date=1337488821' Alıntı:
aga sen erkunta mühendis yada nebiliym tekniker felan olsana yaaa valla erkuntun eksiklerini yapmışın maşllah erkuntun fendt tan eksik bi yanı kalmadı heralde:):) volkan aga o hidrolik kollarna sarı kırmızı olana bez gibi naylona benziyo dolamışın onların amacı nedr nie dolandn bizimki yolda hızlı giderken o kollardan hafften bi cızzz die ses gelyo sennkndedemi o ses var sesi önlemek içinmi dolandın yoksa başka bi amacımı var
tahir abi onu dediğin gibi tıkırtıkır ses geliyo diye ta ilk geldiği zaman öyle dolayı vermiştim yarabandını baya dağılmış oda orayada cam fitili gibi bişey yapmak gerek etrafına boydanboya..
tümosan 8095 link=topic=55665.msg596270#msg596270 date=1337489779' Alıntı:
güzel olmuş volkan bey..valla helal olsun...vites koluda .damper sabitlemede cok hoş olmuş..güle güle kullanın.
teşekkrler mehmet beyy.
768 link=topic=55665.msg596273#msg596273 date=1337494495' Alıntı:
Bence Erkunt un Arge bölümünde çalışmanda bir sakınca yok... Yeni çıkan büyük serilerdeki dört koldan ikisi geri geliyor,ikisi çektiğin tarafta kalıyor. :)
yok abiya okadarda değil :) Ama staj başvurusu yaptım gitmeyi çok istiyorm inşallah çağırırlarda gideriz..Yenilerde demek öyle Ama mesela kepçede filan kullanırken bu tambir dezavantaj olur küçük olanlarmı sabit uzun olanlarmı?..
şerefli1 link=topic=55665.msg596277#msg596277 date=1337495747' Alıntı:
bay mucit volkan ;D ;D

bizlere iyi fikirler veridin ok-*-s
:) yapmakta fayda var..

kafanın çalıştığı belli ...oksijenlemi ısıttın ..aslında benimde bu sorunum var ..ama bakıyorum vitesleri sökmek baya meşakatli olacak..biliyorsun 2 ve geriye geçirmek için kısa adamlar koltuktan inmesi gerekiyor ,sence nasıl yapayım volkan

vale link=topic=55665.msg596284#msg596284 date=1337498187' Alıntı:
kafanın çalıştığı belli ...oksijenlemi ısıttın ..aslında benimde bu sorunum var ..ama bakıyorum vitesleri sökmek baya meşakatli olacak..biliyorsun 2 ve geriye geçirmek için kısa adamlar koltuktan inmesi gerekiyor ,sence nasıl yapayım volkan
valla aycan abi dediğin gibi o zor.geçen bizim 105inkini sanayide biraz büktürmüş babam,vites zaten boştaymıştı almış bi kenarda büktürmüş,Üzerinde oksijenle bükülür aslında. ben kaynakla büktüm