Erkunt servet 80 t ünlü eski ve yeni model pullukla nohut ekiminde

Ynt: Erkunt servet 80 t ünlü eski ve yeni model pullukla nohut ekiminde

aksazli link=topic=55705.msg598451#msg598451 date=1337861764' Alıntı:
allah emeğinizi yerde koymasın.. . bereketi bol olsun..

teşekürler ismail kardeşim.. sizlerinkinide öyle

SmhGwz link=topic=55705.msg598464#msg598464 date=1337863801' Alıntı:
nohut taşlı tarla sever herhal düşüncesinle ekmişsniz gibi olmuş bereketli olsun..

ah bir fazladan iznim olsa ben o taşlara sorarım çlş-*-s

malkaralı_yusuf link=topic=55705.msg598468#msg598468 date=1337864101' Alıntı:
Kolay gelsin, bereketli olsun Muzaffer :) Biçerdöver alan da gören bak taş bıçaklara çakur çukur çarpınca içine oturacak hemen taşsız ve tezeksiz keseksiz tarla hazırlamanın önemini anlatan konferanslar vermeye başlayan da. Sen o zaman gören gününü. Tarlaların çoğu böyle taşlıysa alma biçerdöveri için gider, iş kaçıramazsın çok arıza yapar.

abi taşlı tarla dedemin tasrlası orada fazla biçer döverle işim yok da benimki biçer döver değil zaten gezer biçer patos

hemde nohutlar biçiminden sonra taşları temizlenecek uyy-*s uyy-*s uyy-*s

dedemi iyice tembihledim geçen yaz temizletmemiş bu yaza temizlenecek

Emin Ünal link=topic=55705.msg599365#msg599365 date=1338017679' Alıntı:
Kolay gelsin muzaffer abi.İnşallah yeni takılan parçaların faydasını görmüşsündür :)

teşekürler emin kardeşim..

çok kolaylık sağlıyor eskiden hidrolikleri filan kaldırmak için kabine girmem gerekiyordu filan şimdi kollar ne çok pratik olmuşş

poyrazatif link=topic=55705.msg599370#msg599370 date=1338021054' Alıntı:
Bu pullukla sıraların arası çok geniş olmuyor mu? Tohumu nasıl atıyorsunuz?

yok gayet normal sıra arası çünki arkasında tapan olduğu için zaten sıraları örtüyor grin-*-s

Dqn link=topic=55705.msg599378#msg599378 date=1338023776' Alıntı:
Bereketli olsun Muzaffer Abi :) Sivas ' a geldin de beni görmeden gittin hemi :) Söylesendin yardıma gelirdim ilaç makinası koca motoru boşuna yormuş :)

teşekürler köylüm. :D
Sivas a geldim ama bir gelişim vardı görmelisin dedik şöyle çalışacam böyle çalışacam olmadı son 5 gün kalasıya kadar yağmur göz açtırmadı az kalsın sel köyü götüre 10 metre yüksekliğe yakın sel gitti köyde dere yatağına yakın evler tehlike altında kaldı..

motor büyük olunca ilaç atması zevkli oluyo 3 vitesle 750 devirde veriyom ilacın gözüne bir depo ile 40 dekar filan atıyom ilaç çok iyi değil aslında nohuda çok zarar veriyor adamın olacak ot ilacı atmayacan sadece böcek ilacı atacan otu çaapa yapacan ben bizimkine az attın dedem kendisininkine çok attırdı bakalım hangisi iyi olacak ikiside güzden aktarıldı ikiside aynı tarihte aynı traktör aynı pulluk aynı derinlikte sürüldü bu yaz görecez bakalım hangisi iyi olacak

mustafagursacli link=topic=55705.msg599948#msg599948 date=1338146350' Alıntı:
kaç para abi öderken adamı yoruyomu

valla orasını sorma işte 7200 e 9 ayın sonuna vadeli aldık ödemesi yorar aslında ama ne yapacan erkunta yaysız ünlüyü dayandıramadık 4 bıçağın 4 ünüde bir gün içinde kırdı bıçak civatası dayandıramadım önceden kıracağını bildiğim için 20 tane almıştım akşam 3 tane kalmıştı

toprağın içinde bıçak aramktan sonrada civata sıkmaktan çift süremiyorduk yoksa bidahaki seneye alacaktım mecbur kaldık
nohutlar iyi olursa o pulluğu fazlasıyla öder 210 dekar nohut ektik güzel olsun bir pulluk değil bir sıfır traktör parası çıkar
ama parasını değidi hiç traktörden inmeden molalar hariç akşama kadar çift sürdüm

şerefli1 link=topic=55705.msg600040#msg600040 date=1338151396' Alıntı:
valla orasını sorma işte 7200 e 9 ayın sonuna vadeli aldık ödemesi yorar aslında ama ne yapacan erkunta yaysız ünlüyü dayandıramadık 4 bıçağın 4 ünüde bir gün içinde kırdı bıçak civatası dayandıramadım önceden kıracağını bildiğim için 20 tane almıştım akşam 3 tane kalmıştı

toprağın içinde bıçak aramktan sonrada civata sıkmaktan çift süremiyorduk yoksa bidahaki seneye alacaktım mecbur kaldık
nohutlar iyi olursa o pulluğu fazlasıyla öder 210 dekar nohut ektik güzel olsun bir pulluk değil bir sıfır traktör parası çıkar
ama parasını değidi hiç traktörden inmeden molalar hariç akşama kadar çift sürdüm
parası çok para ama bende bu pulluklardan almak istiyorum

ali şen link=topic=55705.msg600145#msg600145 date=1338188246' Alıntı:
bereketli olsun Muzaffer abi Erkuntu canavar yaptın maşaallah :) Pullukta güzelmiş hayırlı olsun.Nohutlardan umduğun gibi verim alman dileğiyle kolay gelsin.

Allah razı olsun ali kardeşim..
inşaallah bereketli olur ektik tevekül ettik verende alanda ALLAH.
erkuntta baya güzel oldu ama işte neyse yine ekunt düşmanlarına papuç bırakmayalım konu değişir sonra

Ahmed Gülsu link=topic=55705.msg600404#msg600404 date=1338227338' Alıntı:
Nohutunuz bereketli pulluğunuz da hayırlı olsun abi. Paylaşım için teşekkürler...

ALLAH razı olsun teşekürler kardeşim cümlemizin
ben her zaman dua ederim RABBİME EY YÜCE RABBİM MÜMÜİNLERİN HER TÜRLÜ BÜTÜN EMEKLERİNİ ZAYİ ETME DİYE

Amin..