Sizin traktör tekerlekleri kaç tl ?

Arkadaşlar sizin kullandığınız traktörlerin tekerlekleri mayıs 2012 itibari ile
1. sıfır alsanız ön tekerlekler kaç tl ?
2. sıfır alsanız arka tekerlekler kaç tl ?
2. ikinci el alırsanız ön ve arka kaç tl ve ikinci el alırmısınız değermi sizce ?

ikinci merak ettiğim ise
Sizin sıfır aldığınız ön ve arka tekerlekler size kaç sene dayanıyor. Sizce bir traktör tekerleğinin yenisi ile değiştirme ömrü kaç yıl olmalı ? Yani tekerlekler ne duruma geldiğinde değiştirmemiz daha iyi olur ?

Ynt: Sizin traktör tekerlekleri kaç tl ?

R.çiftçi link=topic=55707.msg597115#msg597115 date=1337628608' Alıntı:
Michelin 6000 tl yi buluyor, 3000 saatte tam yarı.

ben alırsam zaten michellin alrım başka marka tavsiye eden varmı lastiklerim değişmek istiyor zaten

özka diye bir marka çıkmış arkdaş almış bende gittim bayisnde sordum lassadan kaliteli ve pahalı diyor ama daha önce hiç duymadım kullanan varmı acaba

şerefli1 link=topic=55707.msg597125#msg597125 date=1337628840' Alıntı:
ben alırsam zaten michellin alrım başka marka tavsiye eden varmı lastiklerim değişmek istiyor zaten

özka diye bir marka çıkmış arkdaş almış bende gittim bayisnde sordum lassadan kaliteli ve pahalı diyor ama daha önce hiç duymadım kullanan varmı acaba
ben kullandım ÖZKA lassayla falan aynı nerdeyse

Arkadaşlar bazı ilanlarda görüyorum. Traktör lastiği yüzde 40 veya yüzde 60 vb diyor.

3189ij6_19.jpeg

Traktörlerin ön lastiklerinin diş derinliği normali kaç cm olması ideal.
Traktörlerin arka lastiklerinin diş derinliği normali kaç cm olması sizce ideal.

Bu lastiğimiz yüzde 40 diyenler . Mesela diyelim normal traktör lastiğinin diş derinliği 5 cm diyelim. Bu çalışa çalışa tarla şu bu derken 3 cm e indi diyelim. O zaman bu traktör lastiğini satarken

5 cm diş derinliği = yüzde yüz
4 cm diş derinliği = yüzde 80
3 cm diş derinliği = yüzde 60
2 cm diş derinliği = yüzde 40
1 cm diş derinliği = yüzde 20
vb gibi hesaplamalar yapıpta ilan verirken traktör lastiğim yüzde 40 - 60 vb diyorlar.
Böyle ilanlarda traktör lastiğim yüzde 40-60 vb dedikleri zaman bunumu anlamalıyız ?

Normal araba lastiklerinde böyle bir olay yok çünki. Normal araba lastikleri diş derinliği 1 cm yani 10 mm olur. 2 mm e düşünce kabak tabir ettiğimiz lastikler gibi olur fren tutma vb olaylarda zararlı olur o yüzden değiştirilmesi gerekir.

Traktörümde petlas var orjinal lastigi şuana kadar birşey yok öncedende petlas kullanıyorduk İlk üretimlerde eksikleri olsada şuanda üretimini yaptıkları lastikler gerçekten güzel.
Fiatları ise önler çifti 2000 Arkalar 4600 tl

koparanlı 80.4 servet link=topic=55707.msg597427#msg597427 date=1337701382' Alıntı:
Traktörümde petlas var orjinal lastigi şuana kadar birşey yok öncedende petlas kullanıyorduk İlk üretimlerde eksikleri olsada şuanda üretimini yaptıkları lastikler gerçekten güzel.
Fiatları ise önler çifti 2000 Arkalar 4600 tl
sizinkinin ebatları kaçki çok tutuyomuş yaw