Büyük Marketlerin Tedarikçi Firmaları ile Anlaşma Yapan Var mı

Metro, Real, Migros, Carrefour gibi büyük marketlerin tedarikçi firmalarıyla anlaşmalı ürün ekeniniz var mı? Real ' de 0,99 tl kg karpuz getirmiş Antalya ' dan Hüseyin Köse yazıyordu. Karpuz da karpuz hani. Bu süpermarketler malları nerelerden alıyor? Kimler yetiştiriyor.?

Ynt: Büyük Marketlerin Tedarikçi Firmaları ile Anlaşma Yapan Var mı

Abi bunu hep düşünürüm, süpermarketler büyük mağazalar malları nasıl ve nereden alır diye. Biz mesela ürettiğimiz ürünü yetiştirdiğimiz hayvanları böyle marketlere satabilir miyiz acaba ? Yoksa marketler daha büyük çapta üretim yapan firmalardan mı alıyorlar mallarını ?

Ahmed, eğer uygun zamanım olursa bu firmaların satınalma departmanlarıyla konuşup olayın bu yönünü de paylaşmayı düşünüyorum. Hem tarımsal hem hayvansal ürünleri değerlendirmek için büyük bir pazar.

Ahmed Gülsu link=topic=55729.msg597407#msg597407 date=1337698447' Alıntı:
Abi bunu hep düşünürüm, süpermarketler büyük mağazalar malları nasıl ve nereden alır diye. Biz mesela ürettiğimiz ürünü yetiştirdiğimiz hayvanları böyle marketlere satabilir miyiz acaba ? Yoksa marketler daha büyük çapta üretim yapan firmalardan mı alıyorlar mallarını ?
Aynen... O Soru Benim de Kafamda.

malkaralı_yusuf link=topic=55729.msg597409#msg597409 date=1337698610' Alıntı:
Ahmed, eğer uygun zamanım olursa bu firmaların satınalma departmanlarıyla konuşup olayın bu yönünü de paylaşmayı düşünüyorum. Hem tarımsal hem hayvansal ürünleri değerlendirmek için büyük bir pazar.
Bekliyoruz Abi ;)

omerfarukkoc link=topic=55729.msg597411#msg597411 date=1337698679' Alıntı:
Ömer, bizim pek üzerine gidemediğimiz bir Trakkulup Sanal Pazarı olayımız vardı, İşte en büyük tedarikçi üretici firma. :) Benim başım biraz kalabalık, hem iş, hem sağolsun çocukların okulu, sıkıntılı miras olayım, bir yandan eşimin eczanesiyle de ilgilenmek zorunda oluşum zamanımı dolduruyor. Ama uygun zaman yaratıp araştırırım inşaallah. :)
anayurtlu 3105d link=topic=55729.msg597412#msg597412 date=1337698950' Alıntı:
bizim köy karpuzcu,genelde aradaki aracıyı biliriz onların halde yerleri var geçenyıl yanılmıyorsam Migrosa gidiyodu..
Muhtemelen tedarikçi işi alıp aracılara veriyor olabilir.

diğer firmaları pek bilmem abi ama tadım çerez firması
çerezlik çekirdeği Aksaray da bir tüccar aracılığıyle alıyor. bu bir kaç senedir aynı kişiyle devam eden bir durum.

malkaralı_yusuf link=topic=55729.msg597409#msg597409 date=1337698610' Alıntı:

Bir şeyler öğrenebilir ve bizimle paylaşırsan çok iyi olur abi. :)

4-5 sene önce kavun ekerdik ama tadından yenmezdi.bi tüccarımız vardı bizim kavunları hep istanbuldaki migroslara gönderirdi :)

aribas link=topic=55729.msg597417#msg597417 date=1337699517' Alıntı:
diğer firmaları pek bilmem abi ama tadım çerez firması
çerezlik çekirdeği Aksaray da bir tüccar aracılığıyla alıyor. bu bir kaç senedir aynı kişiyle devam eden bir durum.
Evet buradaki amacım çiftçiliğin taban fiyat ve ürünü çıkardığında pazarlama sorunu gibi sorunlara genel bir bakış ve bilgi paylaşımı. Çöpe dökme, dereye dökme, tarlada bırakma ve düşük fiyata mecburen satılan ürünler yerine nasıl bir çözüm bulabiliriz?
Cihan_özece link=topic=55729.msg597751#msg597751 date=1337724032' Alıntı:
4-5 sene önce kavun ekerdik ama tadından yenmezdi.bi tüccarımız vardı bizim kavunları hep istanbuldaki migroslara gönderirdi :)
Yine olayı Trakkulup Sanal Pazara bağlayacağım Cihan. Bizim Malkara ' da bu kavunu maalesef yetiştiremiyoruz, satmak için değil yemek için bile, bir tarafı yanıyor sonra çürüyor. Olmuyor. Olan yerlerden sipariş vereceğimiz bir sistemdi Trakkulup Pazarı. Daha olgunlaştıramadık maalesef. Selamlar.

Bursa Karacabey ' de Brokoli, pırasa vs üreten bir tanıdığım, bunları kendi işletmesinde temizleyip, paketleyerek satışa hazır hale getirerek Tansaş-Migros- Şok Marketler grubuna satmaktaydı.Kendi üretiminin yetmediği yerlerde ise dışarından mal alıp onları işliyordu. Bazı dönemler toplantılar olmakta oralara katılıyorlar, orada Market şartları söylüyor. Market bundan 1-2 yıl önce İyi Tarım Uygulamalarına geçme zorunluluğu getirmişti mesela. Firma yetkilileri ile görüşüldüğünde onlar mal almak için şartların neler olduğu hakkında bilgi veriyorlardır...

ÖZzGÜR link=topic=55729.msg597812#msg597812 date=1337763778' Alıntı:
Bursa Karacabey ' de Brokoli, pırasa vs üreten bir tanıdığım, bunları kendi işletmesinde temizleyip, paketleyerek satışa hazır hale getirerek Tansaş-Migros- Şok Marketler grubuna satmaktaydı.Kendi üretiminin yetmediği yerlerde ise dışarından mal alıp onları işliyordu. Bazı dönemler toplantılar olmakta oralara katılıyorlar, orada Market şartları söylüyor. Market bundan 1-2 yıl önce İyi Tarım Uygulamalarına geçme zorunluluğu getirmişti mesela. Firma yetkilileri ile görüşüldüğünde onlar mal almak için şartların neler olduğu hakkında bilgi veriyorlardır...
Ben Real ' de demeti 2 tlye Loloroso gördüm bir çeşit marul, ilginç :)

Tanıdığım birisi Sivas ' ta 35 şubesi bulunan 'Marka Gıda' ya 200 ton, 30 Şubesi bulunan 'Öncü Gıda' ya 100 ton patates verdi. Başka biriside Sivas ' ta 30 Şubesi bulunan 'Beşler Mini Hal' e 50 ton soğan verdi. Bende patatesleri bunlardan birisine vereceğim.

bende karpuzda böyle bir girişimde bulunmuştum .. burada yerel büyük markette çalışan arkadaşım vardı .onun vasıtasıyla görüştüm karpuzu 8 kg dan aşağı 9 kg dan yukarı almayız dediler ..yani tornadan çıkmış gibi bir şey istiyorlar ..olmayacak iş ..her üründe böyle şartlar koyuyorlarsa anlaşmak zor

ÖZzGÜR link=topic=55729.msg597812#msg597812 date=1337763778' Alıntı:
dediğin kişiyi tanıyorum bizim köyede brokoli ekti bu sene muhtemelen sende onları diyorssun.

kuzu vermiştim konette kesildi ordan adese migros vs yakın cevremde mal verenler cokda cazip degil cok seciciler ankara merkez migrosa mal veren bi tanıdıgm var cok alacagı var ödemelerde kısıtlı

Biz işlenebilir ürün yetiştirdiğimiz için doğrudan marketlere yada tedarikçi tüccarlarına mal vermiyoruz bizim ürünlerimizi yetiştiren fabrikaların mallarını satıyorlardır,şeker,un,ayçiçeği yağı vs.
ama kestirdiğim danaların birçoğunu İstan bula tüccara gönderiyorlar onlarda kalitesine göre marktlere veriyorlardır sanırım.