Bugüne kadar kimler valtra aldı ve kimler sattı

Ynt: Bugüne kadar kimler valtra aldı ve kimler sattı

Kimse yorum atmamış bari ben atiyim.
2006 ' nın Eylül ayında Valtra a85 aldık,avrupa montajdı.Aldığımızda pulluğa koşmuştuk,bizi hayal kırıklığına uğrattı.Dönüme 3.5 litre yaktı 4 lü pullukla.Servise gösterdik pompayı ayarladılar.Daha sonra yakıt çok az bir şekilde azaldı.Daha sonra 5 li 12 numara ile sürdük.Yakıt 3 litrenin altına düştü.O 5 li 12 numarayı Td85 çekemiyor.Her neyse :) Daha sonraki günlerde kamyonu gömen,biçeri gömen bizi aramaya başladı.Hepte samimi olduğumuz insanlardı,kıramadık çektik kamyonu biçeri filan.İlerleyen zamanlarda vites 4 te arkadan ses gelmeye başladı.Servise gösterdik arkayı dağıtmak üzere dedi.Bizde hemen elimizden çıkardık.Adanadan Ankaraya sattık...

2 adet valtra kullanıcısıyım. 2 side 0 alındı ilki 2008 model 900 diğeride 2009 model A75 traktörler genel anlamda iyi. tabi arada ufak tefek problemler olucak. traktörlerin en büyük dezavantajı 2 nci el piyasalarının olmayışı ve satış bayilerinin tanıtımlarını profesyönel bir şekilde yapamaması.

2005 MODEL VALTRA 900 (YEŞİL) KULLANICISIYIM. TRAKTÖR ASLINDA 2009 MODEL AMA GALERİDE 4 YIL BOYUNCA SATILMAMIŞ BENDE UYGUN FİYATLI OLDUĞU İÇİN SATIN ALDIM.
TRAKTÖRÜMÜN KENDİME GÖRE ARTI VE EKSİLERİNİ SIRALAYIM.....
ARTILARI.....
1)YEDEK PARÇA TEMİNİ ÇOK HIZLI(HEMA FABRİKASI TEKİRDAĞDA)
2)YEDEK PARÇA FİYATLARI DİĞER FİRMALARLA AYNI , YANİ NE PAHALI NE UCUZ
3)TRAKTÖRÜMDE TAKILABİLECEK EN BÜYÜK BALON LASTİKLER VAR GÖRÜNÜM OLARAK 120 BEYGİR GİBİ.
4)BALON LASTİKLER SAYESİNDE EN AĞIR EKİPMANLARI DAHİ KUSURSUZCA YOLDA VEYA TARLADA KULLANABİLİYORUM
5) 16 İLERİ 8 GERİ YANİ BUÇUKLU VİTESE SAHİP OLDUĞU İÇİN BAYILMA SÖZ KONUSU DEĞİL.
EKSİLERİ
1)KABİN ÇOK SIKINTILI(SONRADAN TAKMA KABİN)
2)MAZOT DEPOSU ÇOK UFAK
3)FİAT 110-90 GİBİ KUVVETLİ AMA ÇOK SERİ DEĞİL. (BUNUDA BİRAZ ÖNDEKİ VE ARKA TEKERLEKLERDEKİ AĞIRLIKLARIN FAZLA OLMASINA BAĞLIYORUM.
4)TRAKTÖRÜN BOŞ AĞIRLIĞIDA DİĞER AKRANLARINA GÖRE BİRAZ FAZLA

TEKNİK ÖZELLİKLERİ.....
VALTRA 900 (98 BEYGİR)
4500 CC 4 SİLİNDİR
4 HİDROLİK ÇIKIŞLI
3750 KG KALDIRMA KAPASİTESİ
73 LİTRE MAZOT DEPOSU HACMİ
540-540E KUYRUK MİLİ
16 İLERİ 8 GERİ VİTES
3500 KG BOŞ AĞIRLIK
ÖN AĞIRLIKLAR + ARKA LASTİK AĞIRLIKLARI + KABİN 5000 KG

UYGUN EKİPMANLAR
1)9 ' LU ÇİZEL PULLUK
2)4 ' LÜ 14 NUMARA PULLUK
3)35 ' Lİ KATLANIR PİSTONLU AYSAN
4)3,5 METRE ARKAYA ASMALI MERDANE VEYA 4,5 METRE TEKERLEKLİ MERDANE
5)3 METRE BUĞDAY MİBZERİ
6) 5 SIRALI AYÇİÇEK HAVALI MİBZERİ
7)1500 KG GÜBRE SERPME MAKİNASI
8)15 METRE KANAT MESAFELİ İLAÇ MAKİNESİ
9)16 LI DÖŞEMENT
10)3.5 METRE KATLANIR PİSTONLU TIRMIK
11) 10 TONLUK DAMPERLİ RÖMORK

BU EKİPMANLAR VALTRA 900 İÇİN İDEAL OLAN EKİPMANLARDIR....
ŞİMDİLİK AKLIMA GELENLER BUNLAR EN ÖNEMLİ KONU OLAN MAZOT YAKIŞINI SONA BIRAKTIM , İDEAL BÜYÜKLÜKTEKİ TARIM MAKİNELERİYLE KULLANIMDA MAZOT SARFİYATI GAYET İYİDİR
İNSANOĞLU DOYUMSUZ OLDUĞU İÇİN YANİ HERZAMAN BİŞEYLER İSTEDİĞİ İÇİN BENDE TRAKTÖR KREDİSİ BİTİŞİYLE BERABER UZUN YILLAR SORUNSUZ KULLANIM İÇİN 110-120 BEYGİR ARASI JOHN DEERE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM İYİ MUHABBETLER....

2010da n101 aldık ve gayet memnunuz hem yakıt olarak hem çekiş olarak. ancak şöyle bi problem var traktör bıraz ağar depo dolu ve ağarlıklarıyla beraber 6tona yaklaşıyo hafıf camurda bıle oturabilio balon lastik olmasına rahmen. ben sürümde yakıtından cok memnunum 4lü 17 numara pullukla 2.1-2.2 lt fln yakıyo kurakta. 36+36 vites var. vitesi 3e bölmesi gayet uygun ve yeterli bence. ve otomatiğe aldıgınız zaman yoldada olsa tarladada olsa zorlanma durumuna gore kademeleri kendısı ayarlayabiliyor. bugun olsa yine valtra alırım. traktörü ilk servise götürdüğümüzde servisin babama söylediği abi bu traktör seni öldürür çocuguda yaşlandırır babam buna biraz bozulmuştu slk-*-s :D bide şu problemi var ithal traktörlerden trakyada sadece tekirdağ servisi tam manasıyla anlıyo. diğer servisler bence 5 para etmez. alıcaksanız mutlaka ithal alın yerlileri şiddetle tavsıye etmıyorum etraftan duyup gördüğüm kadarıyla anlş-*s.

valla valtra a85 aldım dahada satmadım cok yakıyomus bilmem neymiş hikaye hakkını vereceksin 2007 de aldım masallah daha bir sorunla karsılasmadım pancarda burut 45 ton yuk attım sırtına banamısın demedı varsa boyle 85 beygir traktör söyleyin onu alayım arkadaşlar videoyuda facede paylaştım saygılar

ermesin link=topic=55745.msg627819#msg627819 date=1346951044' Alıntı:
valla valtra a85 aldım dahada satmadım cok yakıyomus bilmem neymiş hikaye hakkını vereceksin 2007 de aldım masallah daha bir sorunla karsılasmadım pancarda burut 45 ton yuk attım sırtına banamısın demedı varsa boyle 85 beygir traktör söyleyin onu alayım arkadaşlar videoyuda facede paylaştım saygılar
iymiş valla senin 85le götürdüğün pancarı biz 2 tane kırkayakla götürüyoz :)

ermesin link=topic=55745.msg627819#msg627819 date=1346951044' Alıntı:
şu 300 tane balık var diyen gibisin ;D

Recep ivedik 300 cesit balik

link yukarıda arkadaslar inanmayanlar...toplam traktör+römorklar,fire ve pancarin agirligi kantardaki bos konusmayın...agzı olan konusuyo gerçide neyse...

ermesin link=topic=55745.msg639935#msg639935 date=1350475620' Alıntı:
link yukarıda arkadaslar inanmayanlar...toplam traktör+römorklar,fire ve pancarin agirligi kantardaki bos konusmayın...agzı olan konusuyo gerçide neyse...
güzelce 25ton desen hadi neyse, niye bürütünü 45ini karıştırıyon :) bide sırtına 45ton yük attım diyon

anayurtlu 3105d link=topic=55745.msg641569#msg641569 date=1351010656' Alıntı:
güzelce 25ton desen hadi neyse, niye bürütünü 45ini karıştırıyon :) bide sırtına 45ton yük attım diyon
:D
45 ton deyince bende şöyle düşündüm bi an :D
bende 130-150 kiloyu rahatlılkla kaldırabiliyorum volkan.
65 kg ben 80-85 kg da cabası :D