sizce emsalıne gore hangı traktör çiftte daha seridir

arkadaslar hiç deneme sansım olmadı ama sizce misal 70 hplik traktorler arasında markası ne olursa olsun hangi tarktor daha hızlıdır.benim erkunt nimet zf h1 ile 1600 devirde 5,8 yapıyo.tarla l4
ise 6,2.her tarlada gitmiyo ama düz l 2 viteste isa 1600 devir 7 km hız.
ü,

Ynt: sizce emsalıne gore hangı traktör çiftte daha seridir

SmhGwz link=topic=55765.msg598327#msg598327 date=1337839089' Alıntı:
bende dijital ibre fln yok ölçmedim ama tarla h3 ile yol L2 ile sürüyorum genelde tarlaları babam sürekli arkasına bakar bense hiç :D
bu h3 l2 olayını anlamadım ben normal seri 1 ile sürüyorum yanlışmı yapıyorum ?

marka marka model model değişir tutulan motoru vardır bi markanın bide tutulmayanı direk marka söylemek yanlış.. kıyaslayın mesela mf285 ford 5000 den hızlıdır deyin..

Bence bu hız olayı her traktörde toprağın durumuna göre değişiyo. Nasıl derseniz tümosan ve new holland ağır devirli sert topraktada aynı gider çeker köpek gibi ama erkunt hızlı devirli bi traktör sert topraklarda çekmiyor mf de aynı ama sırasıyla tümosan ile new holland her tür toprakta gidiyor mf de bunlar kadar olmasada oda gidiyor erkunt gitmiyor aynı seviyede aynı toprakta aynı ayarda pullukla. Erkunt 40 km hızlı devir tabiki güzel ama bizim işlerimizin çoğunda hızlı devir gerekmiyor.

Nuri Kurt link=topic=55765.msg618092#msg618092 date=1343822424' Alıntı:
Bence bu hız olayı her traktörde toprağın durumuna göre değişiyo. Nasıl derseniz tümosan ve new holland ağır devirli sert topraktada aynı gider çeker köpek gibi ama erkunt hızlı devirli bi traktör sert topraklarda çekmiyor mf de aynı ama sırasıyla tümosan ile new holland her tür toprakta gidiyor mf de bunlar kadar olmasada oda gidiyor erkunt gitmiyor aynı seviyede aynı toprakta aynı ayarda pullukla. Erkunt 40 km hızlı devir tabiki güzel ama bizim işlerimizin çoğunda hızlı devir gerekmiyor.
erkunt hızlı devir olsada tarlada bişey değişmez. yolda desen doğru ama tarlada fark etmez.

Benim gördüğüm şu. Kırsal alanda dağa doğru uzunluğu olan tarlada erkunt ile tümosanı gördüm erkunt yavaşlıyo gitmiyo motor boğuluyo bi vites düşürüyo yavaşlıyo ama tümosan aynı viteste gidiyo erkuntu bastırıyo. Bence erkunt ağır devir bi traktör olsa on numara.

40 km hız yapan motor hızlı devir he :D benim bildiğim motorlar 2000le 3000 arası devir yaparlar pompa ayarına göre bnce hızlı devir deyince düşük devirlerde tork üretemeyip istop eden bayılan motorlardır mf 285 265 gibi..

Nuri Kurt link=topic=55765.msg618092#msg618092 date=1343822424' Alıntı:
erkunt mu sert topraklarda çekmiyo bence yanılıyorsun bizim buranın toprağı çok serttir ve erkunt ona rağmen emsallerine göre bayağı iyi gidiyo

• Beğen
Tepkiler: Usakstyle64