TEK HAREKETLİ İLE ÇİFT HAREKETLİ ÇAYIR BİÇME MAKİNASININ ARTILARI EKSİLERİ...???

:S ARKADAŞLAR BEN 20 DEKAR KADAR YERİMİZE SULU YONCA EKMEYİ DÜŞÜNÜYORUM KISMETSE BİÇME MAKİNASI OLARAK TEK HAREKETLİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM HEM DAHA HESAPLI HEM DE ÇOK FARK YOK DİYE DÜŞÜNÜYORUM...BİLENLER LÜTFEN YARDIMCI OLSUN ıuy*u-*

Ynt: TEK HAREKETLİ İLE ÇİFT HAREKETLİ ÇAYIR BİÇME MAKİNASININ ARTILARI EKSİLERİ...???

tek hareketli çift hareketliye göre daha yava$ .. sadece biçim hızında fark olur diyebilirim bilgilerime dayanarak ..

Ynt: TEK HAREKETLİ İLE ÇİFT HAREKETLİ ÇAYIR BİÇME MAKİNASININ ARTILARI EKSİLERİ...???

Tek hareketli makineler çift hareketlilere nazaran daha yavaşlar. Her ikisini de kullandım, tek hareketli olan biraz eski olduğundan bakım işleri fazlaydı ama yenilerinde herhalde o tip sorunlar yoktur. Çift hareketli makineler hem daha hızlı hem de daha rahat çalışıyorlar.
Ben çift hareketli olanı tavsiye ederim.

hangisi ucuzsa onu al başka iş yapmayacaksan 20 dekar için çok masraf etmeye gerek yok o makinalr ile sezonda bırak 20 dekarı 2 3 bin dekar yer biçsen bir şey olmaz

Tamburlu da işini görür ama çift hareketli zıpkalı makina alırsan daha ii olur fazla bi bakımı yok bıçakları kendi kendine biliyo masrafsız artı yoncaya çok faydası var tamburlu sürterek biçtiğnden yakma yapıyo yonca 1 hafta geri atıyo misal tamburlu ile 30 gnde biçrsin zıpkalı ile 20 günde bir biçersn çift bıçaklı tavsiyem hiç dşünme al

ok-*-s eyvallah arkadaşlar ilginize teşekkürler ..öncelikle tanburlu düşünmüyorum yoncaya ve ve kaldırma süresine olumsuz etkilerinden dolayı sanırım tek hareketli alırım çünkü çift hareketli ile tek hareketli arasında yarı yarıya fiyat farkı var kısmet artık bakcaz... anlş-*s