TD 110D

Ynt: TD 110D

alim1903 link=topic=55876.msg601023#msg601023 date=1338306942' Alıntı:
şu an liste fiyatı 54bin euro gözüküyor buda 124bin lira tutuyor senin dediğin gibi 110 liraya alınsa bile bizim aldğımız fiyatla 12bin lira fark var ben yinede bayiyle görüşürüm arada 6-7 bin lira falan olsa 5060 getirtirim
ben aradaki 5-6 binlira fark var lafını bi arkada$ fiyatına 107 binlira yazdı diye dedim 90 binliralık traktörse onu bilemem .. 90 binliraysa bile fiyatı uygun değil çok eksikleri var o eksileri tamamlatmaya kalksan 10 binlirayı bulur masrafın ..

Arkadaşlar maksat ülkedeki yapılan emeği üretimi karalamak değil ama bizim burda üretilen new holland marka traktörler ithal traktörlerle kıyaslanmaz bizim Td75 traktör vardı sattık ve Tl90A aldık satmadan önce yok parçası pahalıy mış yok bilmem neymiş biz alınca tl90a yı anladım o zaman kaliteyi Şimdiye kadar üretilen td serisinin bizim sattığımız td 75 le hiç bir farkı yoktur birde şu dış kovan sistemini bırakmadı gitti herifler çünki çpk komik duruyo Tambur ile biçme sırasında fırlayan taşlar jant ile kovanın arasına sıkışırdı

evet türk üretimi en kaliteliyi almaktansa ithal en dandiği almayı tercih ederim .. desteklememiz lazım desteklememiz lazımda firmalar desteklendiklerinin farkında değil biz bu mantıkla gidip alıyoruz onlarsa bunlar iyiyi kötüyü ayırt edemiyo önlerine ne koysak kuzu kuzu gidip alıyolar diye dü$ünüyorlar .. ben yeteri kadar yerli üretim traktörlere desteğimi verdim bu saatten sonra günahımı vermem yeter artık sömürüldüğüm yerli üretim traktörler tarafından .. milliyetçiliğimizin sömürüldüğü gerçekten yetti artık ..

Ferhat suat link=topic=55876.msg602467#msg602467 date=1338510362' Alıntı:
Arkadaşlar maksat ülkedeki yapılan emeği üretimi karalamak değil ama bizim burda üretilen new holland marka traktörler ithal traktörlerle kıyaslanmaz bizim Td75 traktör vardı sattık ve Tl90A aldık satmadan önce yok parçası pahalıy mış yok bilmem neymiş biz alınca tl90a yı anladım o zaman kaliteyi Şimdiye kadar üretilen td serisinin bizim sattığımız td 75 le hiç bir farkı yoktur birde şu dış kovan sistemini bırakmadı gitti herifler çünki çpk komik duruyo Tambur ile biçme sırasında fırlayan taşlar jant ile kovanın arasına sıkışırdı
kovan dediğin cer dişlisi diferansiyelin, şanzımanın ömrünü uzatan bi parça, ayrıca frenlemede az kuvvetle fren etkisini arttıryor. Bugünün üretim teknolojisi ile döküm ve metal dayanıklılığı car dişlisinin gerekliliği tartışılabilir, haklısın. Fakat jantla kovan arasına taş sıkışması istatistik olarak mümkün olmakla çok nadir bi durum olsa gerek, sadece onun için kovanın zararları listesine bence alınmaz. Jantla kovan arasına sıkışacak taş motorun kaputuna ne yapmaz?

ithal alın koçun malını almayın dandik b..ktan traktör üretiyorlar ilakki yerli mal diyorsanız erkun alın ama tavsiye etmem oda dandik onlara vereceğiniz parayı biraz ekleyin ithal alın emeğinize yazık paranızı çöpe atmayın allah hesabını sorar tercih yine sizin