6060 hazır 6030 da arkasında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

6yumy.jpg

Ynt: 6060 hazır 6030 da arkasında

malkaralı_yusuf link=topic=55880.msg600179#msg600179 date=1338198001' Alıntı:
ha bu arada ben ilk defa görüyorum, hayırlı olsun güle güle kullan.

arkadaşlar giresunlu hocam nasipse bizde yakında girişecez bu işe massey düşünüyoduk lakin denedik gördükki new holland kimse bana kızmasın çekişte massey ve diğerlerini bizim arazide resmen ezdi geçti yalnız küçük bi uyarı düşük modeller bu kategoriye dahil değil td85 ve 3625 arasındaki kapışmada massey geçti ama üst düzeylerde örnek 5445 massey ve 608d new holland arasındaki kapışmada bariz bi şekilde new holland açık ara önde idi

doganbey1 link=topic=55880.msg600201#msg600201 date=1338204971' Alıntı:
eline sağlık hocam da. bu motor 6080 gibi yazdığını gördüm ben :)
hocam t608d D büyük harfle yazılı olduğu için biz ona 6060 deriz diğer arkadaşımıza cevaben o arkada takılı olan zaten patlatmalı pulluk yaklaşık 90 cm toprağı ters düz ederiz 3 sene bu şekilde kullanılınınca toprak devir eder ve üstünüde büyük baş tersi çektiğimizde azot olarak toprak güçlenir ve gübresiz olarak verim artar amaç toprağı devrettirip gübreyi temizlemek kimyevi gübre mahvettik farkında olmadan topraklarımızı...

SmhGwz link=topic=55880.msg600184#msg600184 date=1338199160' Alıntı:
büyük aletlerle ne işliyorsunuz acaba..
güzel motorları almışsınız hayırlı olsun mu diyelim :)
erkmen diye bir kasabamız var arka kısmında dağ yamaçlarında ağarçlandırmadan ölü arazilerde arkadaşlarımız patlatma ile ıslah çalışmasındalar bu bölgelerde yeniden farklı çalışmalarda olacağız inşallah tarım sektöründe ise daha ziyade bu tarz aletlerle derin bölümleri üst kısımlara alıp tavuk tersi ile yeniden azotlandırıp kimyevi gübreyi bitirmeyi planlıyoruz özellikle nadaslar da derin işlemeler toprağın neon ve azot bazında zenginlemesini sağlıyor ki bitkilerin özellikle naturel azota ihtiyaçları hat safhada cenabı allah da bu sene baya bi yağış verdi inşallah mahsullerimiz seneye daha naturel olacak ümidimiz bu icraat bizden takdir allah dan (ürünler arpa buğday mısır pancar ayçiçeği ve ekseriyatla çayır sökümleri ile ağır yük çekimi. ihtiyaç fazla bu cihazların arkalarında 30 ton luk çift dingilli dorselerle nakliyeleri indirmeyi düşünüyoruz fiyat teklifleri makul olursa damperlerin... :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...