Yerli Duyargalı Bağ Ara Çapası

Ynt: türk malı 2li bağ ara çapa makinası

Makinenin seri üretimi yapılamamış kaynak yetersizliğinden dolayı prototip olarak kalmış ama bence desteklenmeli ve üretilmeli bu makine. Böyle ürünlerin parasızlık yüzünden üretilememesi üzücü.

hayır bitkiye zarar vermiyo bizim burda kavaklıdere $arapcılıkta aynısının fransız malı var hic bi zararı olmuyo ..
Ahmed Gülsu link=topic=55887.msg600410#msg600410 date=1338227671' Alıntı:
Makinenin seri üretimi yapılamamış kaynak yetersizliğinden dolayı prototip olarak kalmış ama bence desteklenmeli ve üretilmeli bu makine. Böyle ürünlerin parasızlık yüzünden üretilememesi üzücü.
dikkat etmemi$im üretilseymi$ gerçekten iyi olurmu$ bağlar ve meyve bahçeleri için yararlı bi makina ..

bunu yapan firma manisa turgutluda akcanlar, tesadüf gidip alışveriş yapmıştık 2 sene kadar önce . çok para harcadım bunu bu hale getirinceye kadar diyordu sahibi, 1 tane üretilmiş sadece,pahalı olduğu için satılmamış yanlış hatırlamıyorsam çift taraflı için 12 bin tl demişti

nabolant link=topic=55887.msg600566#msg600566 date=1338233336' Alıntı:
bunu yapan firma manisa turgutluda akcanlar, tesadüf gidip alışveriş yapmıştık 2 sene kadar önce . çok para harcadım bunu bu hale getirinceye kadar diyordu sahibi, 1 tane üretilmiş sadece,pahalı olduğu için satılmamış yanlış hatırlamıyorsam çift taraflı için 12 bin tl demişti
12 bin lira bile az .. ithalleri 35 binlira .. ke$ke seri üretime geçebilseydi bende bağ yok ama çevremde çok var görüyorum çapa i$inin ne kadar zor olduğunu .. bi anlık dalgınlıkla 20 senelik asma köklenebiliyo ..

yalnız ithaller hidrolik kuvvetiyle çalışıyor kendi üzerinde pompası var ve duyarlı bu ise pto dan aldığı gücü zincir ile iletiyor en dıştaki bıçakların olduğu kol bir yaya bağlı bıçakların üstünde ondan geniş bir serbest disk var bağın gövdesine gelince dayanıp çekiliyor.biraz kara düzen