TİGEM 6 İşletmesini Kiraya Veriyor

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI ATATÜRK, HATAY, KARAKÖY, SAKARYA VE TAHİROVA İŞLETMELERİ UZUN SÜRELİ OLARAK KİRAYA VERİLCEKTİR

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü

1- Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM) bağlı Atatürk (Yalova), Hatay (Hatay), Karaköy (Samsun), Sakarya (Sakarya) ve Tahirova (Balıkesir) Tarım İşletmeleri, Yüksek Planlama Kurulu’nun 12.07.2010 tarih ve 2010/T-18 Sayılı, 14/03/2012 tarih ve 2012/T-3 Sayılı Kararları doğrultusunda, TİGEM Ana Statüsünde belirtilen tarımsal amaç ve faaliyet konuları içerisinde kalmak şartıyla üretim yapmak, konuyla ilgili tesisler kurmak ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmak üzere uygun görülecek proje esasları dahilinde ve yapılacak kiralama ihalesi sonucunda gerçek veya tüzel kişilere kiraya verilecektir..

METNİN DEVAMI AŞAĞIDAKİ LİNKTE MEVCUTTUR...

http://www.tigem.gov.tr/Documents/Ihaleler/Pazarlama/kiralik.pdf

Ynt: TİGEM 6 İşletmesini Kiraya Veriyor

niye zararmı ediyomuş :D yakında satmayada başlar ;D Oh ne iyiydi hersene 10 tane sıfır traktör al sayısız ekipman al değirmenin suyunun nerden geldiği belli değildi işler tersine döndü anlaşılan..

Devlet tarlalari icara veriyor diyelim.. Biraz baktim ihale sartlarina ,Yaklasik 300 lira dekara yillik kira istiyorlar..aslinda cok fazla degil ama binlerce dekarlik alanlar oldugu icin haliyle cok para tutar. Ama bence iyi bir sermayeli sirket para kazanir..

Sakarya işletmesi ile ilgili araştırma yapıyordum ve bir belge buldum TİGEM ' in sitesinde ve orada aynen şu yazıyor: :D

II. FAALİYETLERİ:
a) Bitkisel Üretim Faaliyetleri:
İşletmede toplam arazi varlığı 3.679 dekar olup, tarla ziraatı yapılan toplam alan 1.085
dekardır. Sulanabilen arazi ise 650 dekardır.
Bahçe bitkileri arazisi toplam 885 dekar olup, çoğunluğu fındıktır, bir kısmı kavak geri
kalanı da park-bahçe arazisi olarak tesis edilmiştir. Üretimde olan fındık tesisinden yıllara göre
10 ile 30 ton arasında değişik miktarda ürün elde edilmektedir. Mevcut fındık tesislerine her yıl
periyodik bakım yapılmasına rağmen gelişimi istenilen seviyede olmamıştır. Meyvecilik
şubesinde zararın azaltılması yönünde gayret sarf edilmesine rağmen işçilik giderlerinin fazla
olması ve elde edilen mahsulün istenilen düzeyde gelir getirmemesi nedeniyle şube genel olarak
zarar etmektedir.

:D

Ahmed Gülsu link=topic=55938.msg601273#msg601273 date=1338324117' Alıntı:
Sakarya işletmesi ile ilgili araştırma yapıyordum ve bir belge buldum TİGEM ' in sitesinde ve orada aynen şu yazıyor: :D

II. FAALİYETLERİ:
a) Bitkisel Üretim Faaliyetleri:
İşletmede toplam arazi varlığı 3.679 dekar olup, tarla ziraatı yapılan toplam alan 1.085
dekardır. Sulanabilen arazi ise 650 dekardır.
Bahçe bitkileri arazisi toplam 885 dekar olup, çoğunluğu fındıktır, bir kısmı kavak geri
kalanı da park-bahçe arazisi olarak tesis edilmiştir. Üretimde olan fındık tesisinden yıllara göre
10 ile 30 ton arasında değişik miktarda ürün elde edilmektedir. Mevcut fındık tesislerine her yıl
periyodik bakım yapılmasına rağmen gelişimi istenilen seviyede olmamıştır. Meyvecilik
şubesinde zararın azaltılması yönünde gayret sarf edilmesine rağmen işçilik giderlerinin fazla
olması ve elde edilen mahsulün istenilen düzeyde gelir getirmemesi nedeniyle şube genel olarak
zarar etmektedir.

:D
dedim dedim inanmadınız bak neoldu şimdi ? ;D

ranger link=topic=55938.msg601300#msg601300 date=1338327388' Alıntı:
Onlar zarar ediyorsa biz nasıl kar etcez bu kiraya verilecek olan yerler hep zarar ettiren yerler galiba

En beğendiğim yer Tahirova işletmesi Emre. Diğerlerini bilmem, pek zarar eden yerler de değillerdir. 15-20 kişi ortak olup girelim şu işe. :D

tahirova i$letmesi için kaç yıllık olduğunu bilmiyorum ama istenen rakam 2 milyon lira eski parayla 2 trilyon ..
Kira süresi 30 (otuz) yıldır. tamam $imdi buldum 30 senelik 2 trilyon .. uygun :) ama benden cıkmaz o kadar para ..

Ali SARAÇ link=topic=55938.msg601323#msg601323 date=1338335296' Alıntı:
yıllık 90 binliraya geliyo aslında ama i$te pe$in o kadar para yatırmak zorlar adamı :D senelik ödesek olma mı ki ? :D

Yok hacı abi, 30 yıl boyunca her yıl 2 küsür trilyondur o. :D Yoksa yıllık 90 bin lira ne ki o işletme için. İşletmede sırf 720 baş holstein var ve 7116 dönümü sulanabilir toplam 10019 dönüm arazi var.

Ahmed Gülsu link=topic=55938.msg601324#msg601324 date=1338336071' Alıntı:
Yok hacı abi, 30 yıl boyunca her yıl 2 küsür trilyondur o. :D Yoksa yıllık 90 bin lira ne ki o işletme için. İşletmede sırf 720 baş holstein var ve 7116 dönümü sulanabilir toplam 1019 dönüm arazi var.
öyledir o zaman ben tam mal varlıgını bilmediğimden o $ekilde yorum yaptım ..

Ahmed Gülsu link=topic=55938.msg601324#msg601324 date=1338336071' Alıntı:
Yok hacı abi, 30 yıl boyunca her yıl 2 küsür trilyondur o. :D Yoksa yıllık 90 bin lira ne ki o işletme için. İşletmede sırf 720 baş holstein var ve 7116 dönümü sulanabilir toplam 10019 dönüm arazi var.
En beğendiğim yer Tahirova işletmesi Emre. Diğerlerini bilmem, pek zarar eden yerler de değillerdir. 15-20 kişi ortak olup girelim şu işe
Ufff arazide baya varmış 15-20 ortakla bu iş biraz zor gibi zaten ortak işleri hiç sevmem :D ;D