Danelik mısırlara yaprak gübresi tavsiyesi??

Mısırlara yaprak gübresi atmayı düşünüyoruz ama belli bir gübre markası yok kafamızda.. Kullananlar varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.. Teşekkürler..

Ynt: Danelik mısırlara yaprak gübresi tavsiyesi??

hntr-mhmt link=topic=56016.msg602237#msg602237 date=1338491205' Alıntı:
Mısırlara yaprak gübresi atmayı düşünüyoruz ama belli bir gübre markası yok kafamızda.. Kullananlar varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.. Teşekkürler..

valla gardaş ben bu tarımı sayende iyice öğrenecem bu gidişle teşekürler

gübreta$ın kombi gübresi var yanına bide çinko kullanabilirsin ama ben .. kaliteli bi 20+20+20 ile çinko atmanı tavsiye ederim kombide sadece iz element var .. miller tarzı kaliteli bi yaprak gübresi kullan bence çok farkeder .. eqolizer mi ne var 9 kglık ambalajda satılıyo fiyatı gayet uygun kg fiyatına vurdugunda öteki türlü sanırım miller kg fiyatı 30 civarında .. dekara 100 gr atman lazım .. 100 gr yapraktan atılan gübreyle çinko at çinkoyada dikkat et phsi dü$ük olsun ve fosfor içersin ..

Ali SARAÇ link=topic=56016.msg602244#msg602244 date=1338491784' Alıntı:
gübreta$ın kombi gübresi var yanına bide çinko kullanabilirsin ama ben .. kaliteli bi 20+20+20 ile çinko atmanı tavsiye ederim kombide sadece iz element var .. miller tarzı kaliteli bi yaprak gübresi kullan bence çok farkeder .. eqolizer mi ne var 9 kglık ambalajda satılıyo fiyatı gayet uygun kg fiyatına vurdugunda öteki türlü sanırım miller kg fiyatı 30 civarında .. dekara 100 gr atman lazım .. 100 gr yapraktan atılan gübreyle çinko at çinkoyada dikkat et phsi dü$ük olsun ve fosfor içersin ..
Sağol ali abi ...

20 20 20 gübretaş çinko ve filvik asitli hümik asit attım birde solcan gübresi attım deneme attıklarım faydası oldu ama hangisi daha etkili bilmiyorum

Ali SARAÇ link=topic=56016.msg602254#msg602254 date=1338492217' Alıntı:
http://www.orucagro.com/urun-goster.php?id=59

bu ürünü yakla$ık 3 yıldır kullanıyorum hangi üründe kullandıysam acayip fark gördüm .. piyasada dünya kadar çinko var ama bu ba$ka gerçekten
Sağol abi tavsiyelerin için denemeye çalışırım.. 3 yıldır danelik mısır ekiyoruz daha rekor 1200 kilo bir türlü geçemedik.. Millet 4-5 kere sular 1300-1450 arası alır.. Biz 5-6 kere sularız 900-1000 kilo.. anlamadım gitti.. Kesin gübreden kaynaklanıyo az da atmıyoruz ama...