İŞTE XERİON TEKNOLOJİSİ

Ynt: İŞTE XERİON TEKNOLOJİSİ

aslında teknolojik değil bence sadece iyi tasarlanmış bir ürün ..... sonuçta hidrolik yada başka bir şekilde kabin dönüyor.... ( yani tasarım açısından kusursuz ama özel bir teknoloji değil bundaki ) benim kendi şahsi fikrimdir ...

okkangal link=topic=6306.msg66950#msg66950 date=1219094571' Alıntı:
aslında teknolojik değil bence sadece iyi tasarlanmış bir ürün ..... sonuçta hidrolik yada başka bir şekilde kabin dönüyor.... ( yani tasarım açısından kusursuz ama özel bir teknoloji değil bundaki ) benim kendi şahsi fikrimdir ...
bunun gazı ,debriyajı ,freni var direksiyonu var hidrolik kumandası var şanzımanı var vitesi var bunların sorunsuz çalışması için teknoloji gerek

XERİON link=topic=6306.msg66953#msg66953 date=1219094824' Alıntı:
bunun gazı ,debriyajı ,freni var direksiyonu var hidrolik kumandası var şanzımanı var vitesi var bunların sorunsuz çalışması için teknoloji gerek

evet haklısın bak arkada kumanda kordonları salınıyor oradan idare ediyor kabini çeviriyon bir zahmet onlarıda mekatronik yap değilmi ... şimdi hemen hepsinde üst segmentlerde kabin sabit ama bu sistemler hep elektronik yada mekatronik ... yani teknoloji adına o kabinin dönmesinde spesifik hiç bir özellik yok bence... şahsi fikrimdir...

Arkadaşlar madem çok basit birşey niye başka hiç bir marka böyle birşey yapamıyor. Elle koltuğu çevirdikten sonra ona teknoloji mi denir. XERION gibi basıcan düğmeye kabin istediğin konuma yerleşçek. Öyle basit bir sistem olsa herkes yapar bunu ama hiç kimse yapamıyor????

D_Artagnan link=topic=6306.msg67005#msg67005 date=1219101658' Alıntı:
Bence rezillik traktörün agırlık merkezi yerdeğiştirdi.Gösterişten başka hiçbirşey değil.Marka kötülemek değil fakat class ' tan beklemezdim.

Heralde o kabini oraya konumlandırmayı akıl eden mühendis ağrlık merkezinin dağılımını ve dengesini de hesap etmiştir. Bence rezillikle hiç bir alakası yok. Bu rezillikse elle çevirilen sistemler napsın...????