ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Kemal Şahin, pamuk destekleme paralarının 1 Haziran itibariyle alınabileceğini açıkladı.

Kemal Şahin, kütlü pamuk primi desteklerinin çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını kaydetti. Şahin, Ziraat Odası olarak çiftçiler ile ilgili konuları yakından takip ettiklerini belirterek, 'Kütlü pamuk primi desteklemeleri konusunda yapmış olduğumuz çalışmalar neticelendi. Adıyaman’da 2011 yılı ürünü pamuk primi destekleri, çiftçilerimizin hesaplarına aktarılmıştır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün yoğun çalışmaları sonucu ve Ziraat Odası başkanlıklarının girişimleri sonucunda pamuk destekleri ödemeleri, ülkemizde ilk ödeme yapılacak iller arasında yer aldı' dedi.

Şahin, açıklamasına şöyle devam etti:

'İlimizde Merkez için 5 milyon 800 TL, Besni için 13 milyon 600 TL, Kahta için 6 milyon TL ve Samsat için 2 milyon 500 bin TL olmak üzere toplam 28 milyon TL hesaplara aktarılmıştır. Pamuk üreticilerimiz 1 Haziran tarihinden itibaren Ziraat Bankası şubelerinden pamuk primi desteklerini alabilecekler.'