HALA SATILIYOR,DEMEKKİ NESLİ TÜKENMEMİŞ.

Ynt: HALA SATILIYOR,DEMEKKİ NESLİ TÜKENMEMİŞ.

Parçası problem değil. BMC kamyonlarıyla aynı motoru taşıyor.Sorun yaşamıyoruz.
Rengi bile benimkiyle aynı.Pulluk çeki kollarını değiştirmişler, aküyü dışarı almışlar.35 yılda o kadar olur (1979 model diyor ama bu motorlar 1977 de geldi.Bir daha gelmedi. Çoğunuda o zamanki YSE (yol su elektrik ) aldı.

Bi tutkunu benim. Benim tutkunluğum duygusal tabiiki.Sesi , gücü ve hatıralar. Bundan inip 240 a binince inanın attan inip ... biniyormuşum gibi geliyor.(kimse kusura bakmasın)).Oda evladımız ) Dev bi traktörden inip Leylandına binincede öyle olursun diyeceksiniz ama benim için ruhsuz devleri neyleyim?

270 lik leyland diğer leylandlara göre 90 hararette calışıyor yani hararet cabuk artmıyor 70 hp 270 nm tork üreten ingiliz bmc motoru var az yakıyor her yerde 4 lüyü deviriyor leyland deyip geçmeyin coğu traktorün ayağını kaydırır

Fakültenin yaz tatillerinde Leyland ' la çok çift sürdüm. Hararet ortadaki N harfinin sıcak tarafa olan bacağını asla geçmezdi.Daha öncede yazdım, yakıtının azlığı yıldız pompa olmasından ileri geliyor. Zaten 7 ' li çizelide ona güvenip aldım. MF 240 benim çizel için konu mankeni olur ancak. Bide sağolsun satış yerinden köye kadar getirdi )
Burda satılan traktörün motoru ve hidroliği iyi ise 300 dönümü çekip çevirir.
' Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur doğardı ' derseniz ondada haklısınız.

valla aynısından bizdede vardı ruhsatı hala bizde 20 sene oldu satalı ama adm üzerine almamış :D gecenlerde satmak istemiş galeri ruhsat istemiş adamda beni aradı sonra öyle kaldı nh yle takasta 8 bine verdim dedi bulabilirsen geri alıcam 5 bine alırsın dio traktor temizmiş bakam ne olacak

Burda satılan traktörün sadece (yeni olduğu açıkça görülen) arka lastikleri 3500-4000 liraya takılır. Lastik deyip geçmeyelim.Aynı marka ve model iki motorda lastik yüzünden 4-5000 liraya varan fiyat farkı olabiliyor. Ucuz aldığını sandığın bir traktör belki daha pahalıya gelebiliyor. Koy bunu yağmurlama motorunun başına ve kuyruk milini çalıştır. Stop etmeden iki gün çalışsın (mazotunu eklemek şartıyla).Dünyayı sulasın.
Bu arada, trakkulup ' un sayesinde sahibinden.com ' daki sayfa 450 izlenmeyi geçti.İlanı veren ne düşünüyor acaba) ?

bu traktörlerden bafrada 2 tane vardı...zamanın traktörleriymiş...bu saatten sonra bunlarla uğraşılmaz...direksiyon ve ön takım çok berbat ,ama nufıleld lerden çok üstün diyorlardı,,,arka hidrolik kovanı kesin kaynaklıdır...genelde bmc lerde de oluyor aynı olay....yıldız pompa olmasının dezavantajları,çok soğukta sabahleyin çalışması problem olur kanısındayım çünkü düz pompalarda jigle yapmadan çalışmazdı bmc ler...yinede eskiyi ayakta tutmak ve onun gücünden yararlanmak ayrıcalıktır diye düşünüyorum ...tşk

Bende zaten motoru iyiyse , fiyatı yönünden su motoru olarak tavsiye ettim )) Bizim yörede büyük güç gerektiren sulamalarda bir traktör bu iş için avare oluyor.Büyük su motorlarıda iyi para ve tarlaya götürüp getirmesi, tarlada bırakacaksan güvenlik problemleri dertleri var. Boş zamanlarında da vur sırtına 10-12 ton yükü getir-götür yapsın.Nasıl olsa bu iş hidrolik gerektirmiyor.
Aman kızma Ayhan kardeşim. Sen hastanedesin,maksat biraz kafan dağılsın. Tekrar geçmiş olsun.