ÇİFT HAREKETLİ MASTARLI YONCA BİÇME MAKİNASI..??

:S ARKADAŞLAR BEN ÇİFT HAREKETLİ MASTERLI YONCA BİÇME MAKİNASI ARIYORUM KENDİ EKECEĞİM YERİ BİÇMEK İÇİN...ÇEVRENİZDE KULLANILABİLİR DURUMDA VEYA GÜVENİLİR HESAPLI MAKİNA BİLEN VARSA LÜTFEM MESAJ ATSIN...HAYIRLI MASULLER ok-*-s

Ynt: ÇİFT HAREKETLİ MASTARLI YONCA BİÇME MAKİNASI..??

abi istediğin galiba zıpkalı makina galiba tınazın filan var abi Türk malı olarak

daha bir çok çeşit vardır ama benim bu konuda tam bir bilgim yok bizim oralarda tepsili kullanılıyor bundan hiç yokk

ÇİFT BIÇAKLI ZIPKALI ÇAYIR BİÇME MAKİNESİ

Çift bıçaklı,zıpkalı çayır biçme makinesi, iki bıçağı da (yaprak ve parmak bıçakları) alternatif olarak hareket ederek, makas kesme yapan,asılır tip, kuyruk milinden hareketli, ot ve yem bitkilerinin biçilmesinde kullanılan bir çayır biçme makinesidir.

Makine üç nokta bağlantı düzeninin bulunduğu ön çatı, hareket iletim ve biçme düzenlerinin bulunduğu ana çatıdan oluşmaktadır.

Makinenin ön çatısı olan üç nokta askı düzeni, kare profilin yarım daire şeklinde bükülmesiyle oluşturulmuştur. Ön çatı, dikdörtgen profilden yapılmış ana çatıya iki noktadan mafsallı olarak bağlanmıştır.

İki adet yay destekli lamadan yapılmış olan emniyet düzeni, bir uçtan üç nokta askı düzeninin sağ koluna, diğer uçtan ise çatı üzerine kaynatılmış olan kulağa mafsallı olarak bağlanmıştır. Emniyet düzeni, makinenin engele takılması durumunda biçme düzenini geriye doğru açarak, bıçak ve parmakların zarar görmesini engelleyen mükemmel bir düzendir.

Makine, biçme düzeninin alt kısmına bağlanmış olan özel şekilli 3 adet kızak ile biçme düzeninin boş kısmında bulunan yönlendirme plakasının altında yer alan bir adet kızak üzerinde kaydırılarak çalıştırılmaktadır. Kuyruk milinden alınan hareket Kayış – Kasnak düzeni ile çift eksantrikli mekanizmaya, bundan da yaprak bıçak lamasına ve parmaklı bıçak lamasına iletilmektedir.

Biçme düzeni iki kısımdan meydana gelmiştir. Birinci kısım, bıçak

: ' ( ah be kardeşim benim o kadar çok sermayem ya da geniş arazım olsa hiç düşünmez alırdım ama ben en hesaplı olarak hayro markayı gördüm sanki bakalım görücez...yine de sağol anlş-*s

ok-*-s tarlayı ekmeden önce çeltik lazeriyle bir güzel tesviye etmeyi düşünüyorum ayrıca çok şükür bizim tarlalarımız karakepir yani taşsız ve kumsuz o yüzden sorun olacağını düşünmüyorum ama yine de sağol anlş-*s