arkadaşlar reziliğe bakın

2 ay önce aldığım 100tla nevholandın satışını aldım 5yıl muanesi geçmiş muayaene yapalım dedık d cezayla beraber 300tl ödiyeceksin evet dedık ödedık fren mışuru çalışmıyor yaptık hiç kusur bulmadılar en sonunda senın traktör lambaların camları güneşten bozulmuş diye muayene yapmadılar diyarbakıra tel açtım tla nın lambaları yokmuş şimdilik istersek siparış vereceklerını 2 tanesının fiyatının 600 tl olduğunu söyledıler ne yapalım dedık muyane ekıpıde bugün cumartesi olmasına rağmen gelmişler burda epey tartıştık en sonunda şöyle anlaştık gidip bir köyden başka tla 100 den lambaları söküp bizimkıne takacağiz muayene bitene kadar onlarda kabul etiler bu kadar sıkmanın ne anlamı var YAZIKTIR GÜNAHTIR hata akşama inşallah lamba değiştirme fotolarınıda atarım herkese selamlar

Ynt: arkadaşlar reziliğe bakın

abi kolay gelsin
ALLAH bizlere sabır versin abi bunların elinden çok çekiyoruz ama yine bizim için bunların hepsi insana hizmet insanlığa hizmettir abi işte ne yapacan böyle
hebun kardeşin yaptığı yanlış ne kadar haklı olursan ol kanun her zaman haklıdır sonra çıkar acısı aheste aheste kanuna uymazsan

adam rüşvet alsa daha mı iyi olacak
rüşvet haramdır ve toplumdaki düznei bozan en büyük fitnedir sabır insanı cennete öfkede cehenneme götürür
Yüce Rabbiimiz bizlere sabırı emrediyor sabretmek senin erdemliğini göstermiş abiimm

saçmalıktan başka bişey değil allah kolaylık versin abi bizim burdada bahçe traktörlerinde tepe lambası yoktur genelde olsada hemen kırılıyo zaten neyse gezici fenni muayene aracı geliyo bi fırsatçıda muayeneye gelen traktörlere tepe lambası kiralıyo saçmalığa bak sen adamların gözünün önünde muayeneden çıkana kadar 10 liraya kiralıyo adamlara sormuşlar bizi ilgilendirmez ben muayene ederken varmıydı vardı sonrası bizim işimiz değil demişler. gelde bişey anla.

hepsi bizim iyiliğimiz için kabul, ama biz bu traktörle nakliye yapmıyoruz ki, mecburen yoldan geçtiğimiz için muayene yaptırıyoruz. geçende benim eksozun içi boş diye geri çevirdiler. 50 liraya susturucu taktırdım şimdi daha çok bağırıyor ve fenni muayeneden geçti

Ahmet745 link=topic=56272.msg605145#msg605145 date=1339269227' Alıntı:
saçmalıktan başka bişey değil allah kolaylık versin abi bizim burdada bahçe traktörlerinde tepe lambası yoktur genelde olsada hemen kırılıyo zaten neyse gezici fenni muayene aracı geliyo bi fırsatçıda muayeneye gelen traktörlere tepe lambası kiralıyo saçmalığa bak sen adamların gözünün önünde muayeneden çıkana kadar 10 liraya kiralıyo adamlara sormuşlar bizi ilgilendirmez ben muayene ederken varmıydı vardı sonrası bizim işimiz değil demişler. gelde bişey anla.
ahmet abi adamlar yangın tüpü ilkyardım cantasını kiralıyorlar şaşırdım :D
ülkemizde herkes bi yol tutumuş gidiyor kimi kiralayıp 10 dklık işini ceviriyor kiminde kiralamaya fln izin yok kendi malın olucak diyorlar ne saçma işler oluyor ya..

Evet hepsi bizim iyiligimize. Bi yerdede iyi oldu zaten tuvturk gelmesi. Ancak boyle istisna memurlar var piyasada zorluk cikarmakicin. Ankarada 3 yil once muayene istasyonunda cinnet geciren kamyoncu, kamyonuyla iki gorevliyi ezdi ve birini oldurdu. Sonra bizde baya rahatladik. Dolmusu almadilar bu olYdan once. 3 gun isinden oldu calisamadik.. Insallah sizin orada duzelen muayene istasyonlarindan olur, masrafsiz halledersin isini abi..

Genelde iyi oldu ama arada böyle cinsler çıkıyor.Geçen muayeneye gittiğimde benim gözümün önünde de bu tarz bir olay oldu.Herif çalışmayan arabada fren lambalarını kontrol etti sonuç olarak yanmadı.Sadece frene bas dedi adama adam daha çalıştırmaya fırsatı olmadan tamam in içeri çekecem dedi.Ondan sonra araba çıktı tek kusur fren lambaları yanmıyor :D adamın çalışan fren lambasını da kusur olarak yazdılar.Adam çileden çıktı haliyle zor ayırdılar sonra müdür adamdan özür diledi işlemi tekrar yapıldı olay tatlıya bağlandı :) Adam tam da benden bir önceki kişiydi ondan net olarak tanık oldum bazıları hakkaten dalga geçiyor insanla.

yav bunlarda abartmış bi lamba camı yüzünden adam süründürülürmü.. heleki traktörün.. lamba yanıyor mu ayarlanabiliyormu bitti yani yok camı solmuş bilmem ne saçmalık.. hadi sağ sol ikaz lambalarının çok solar renkleri belli etmez anlarım ama ön farlar için bu kadar insan süründürülmez..