Şanlıurfa ' da, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve zabıta ekipleri yaptıkları denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş 4 ton 100 kilo tavuk etine el koydu.

Şanlıurfa ' da, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve zabıta ekipleri yaptıkları denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş 4 ton 100 kilo tavuk etine el koydu. Tavuk etleri, hayvan barınağındaki köpeklere yedirilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevlileri zabıta ile ortak yaptıkları denetimlerde, kentin çeşitli semtlerindeki market ve kasaplarda, son kullanma tarihi geçmiş 4 ton 100 kilo bozuk tavuk Eti ele geçirdi. El konulan tavuk etlerinin imhasına karar verildi, bozuk gıda maddelerini bulunduran işyerlerine de idari para cezası uygulandı.

Denetimlerde ele geçirilen tavuk etleri, Tarım Müdürlüğü veterinerlerinin yaptığı analiz sonrası verdiği rapor doğrultusunda, imha için Şanlıurfa Hayvan Rehabilitasyon ve Kısırlaştırma Merkezi ' ne götürüldü. Bozuk ürünlerin, burada barındırılan 400 köpeğe yedirileceği bildirildi.

Öte yandan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ' ne bağlı, Gıda ve Yem Şubesi ' nin Müdürü Ahmet Yeşilnacar, vatandaşları aldıkları ürünlerin son kullanma tarihini dikkatli kontrol etmeleri konusunda uyardı.