saman fiyatları ..

arkada$lar son 1 haftadır çanakkaledeydim .. memlekete bugun döndüm .. arpaların çoğu biçilmi$ saman fiyatları balyası 6,25 tl ile 6,5 arasında deği$iyor .. 23 kg ile 25 kg arasında deği$iyor .. bilginize ..

Ynt: saman fiyatları ..

valla ben açıkcası 6 lira bekliyordum .. geçen yıl samanın bolluğunda 5,5-5 lira arası gitti .. ama saman çıkımları çok az .. 45 dekar yerden 110 balya çıkmı$ teyzeoglunun tarladan .. 200 ölçekte arpa çıkmı$ .. bakalım daha ovaların biçimine 1 hafta var .. havalar çok sıcakla$tı rüzgarda var 1 haftaya bi aksilik olmazsa biçeriz bizde hayırlısıyla

şerefli1 link=topic=56330.msg605529#msg605529 date=1339356659' Alıntı:
çok para abi yav balya makinası olsa oralarda iş çıkarmı abi
abi i$ çıkarda çok bi i$ cıkmaz bizim burların geneli üzüm bağı .. 1,5 liraya balya yapıyorlarmı$ büyük yerlere parça yerlere 2 lira yapıyorlarmı$ balyasını .. zaten 45 dönüm yerde ak$ama dönmü$ adam 110 balya hertarafı kar olsa nolur bu balyayı yapan adam için ..

balya yapan tanesi neyse onu alır gider gerisi tarla sahibinin insiyatifine kalmış benim garajlar doldu saman stokum tam ve 640tane de balye sattım tarladan 3 tl
desenize hayvanlar sarı samanıda bulamicak

aynen orası öyle iş çok olan yer lazım bana bizim oralarda yonca balyası güzel oluyor çokta iş var civar köylerde bu işi yapan bir Allah ın kuluda yok ama işte ben müsait değilim birde daha ortada balya makinasıda yok ben zaten öylesine araştırma yapıyorum ne iş yapsamda kar etsem diye

gezegen link=topic=56330.msg605532#msg605532 date=1339356893' Alıntı:
balya yapan tanesi neyse onu alır gider gerisi tarla sahibinin insiyatifine kalmış benim garajlar doldu saman stokum tam ve 640tane de balye sattım tarladan 3 tl
desenize hayvanlar sarı samanıda bulamicak
ibrahim abi 3 lirada derler öyle günlerde oldu 3 sene önce 1 lira diyolardı millet tarlada bıraktı iyi kötü ekilen yer vardı saman o para etmeyince herkes bağ dikti kırda olanlar zeytin dikti $imdi yedircek saman bulamıyolar .. 10 lira desen gider artık cünkü bolluğunda saman para ediyo .. yokluğunda nolcak allah bilir .. hayvan ciftlikleri çok değil 5 yıl önce satılık slaj var dediğinde i$ime gelirse alırım diyolardı son güne bırakıyodular ancak i$ler tersine döndü hayvan cogaldı ekilen yer azaldı .. biz bu yıl daha ekmediğimiz slajı geçen sene aralıkta sattık artık önceden kaporo verip slajı samanı ayırttırıyorlar .. samanın ucuz olduğu yerlerdende maliyet kurtarmıyo mecbur burdan alıyolar .. kı$ın 8 liraya 10 liraya saman alıcagına adam $imdiden alıyo 6 liraya koyuyo hayvanın yiceği hazır bekliyor .. nasıl onlara saman satan slaj satan i$ini deği$tirdiyse .. para kazanmıyolarsa onlarda satsınlar hayvanlarını ba$ka i$ yapsınlar ..

muzaffer abi sen yeni kasa erkunt al balya makinasıda alıp girelim balya yapalım niye yeni kasa erkunt dersen abi çok hoşuma gidiyo yeni kasa erkuntlar hele ki kompresörlüsü şehir şehir dolaşıp abi kardeş balya yaparız :))

olsun olsun bu seferde olanlar gariban köylüyü sömürüyor yokluğundan istifade edip her kapıda bir makina şart b u devirde zaten banada kimsenin parası lazım değil olduğu zamanda uygun bi fiyata yaparım..geçen komşu bir bidon mazot almış benim tarlayı sürün diyor bende babama dedim sür...
bir tek mazot la tarla sürülmüyorki bunun yağı var lastiği var normalde ona mazot karşılığı değil dekara para karşığı sürmemiz gerekiyordu ama kimininde hayır duası diye sürdürdüm ....

bişey sormaya unuttum abi bu tarladan satış fiyat mı ayağına tesilim uzak yeremi ama bu sene saman para yapıcak kış için 10 bin balya yapmak lazım kenara köşeye nasıl olsa makina var yazdan biraz az satarız

Ertuğ Aslan link=topic=56330.msg605580#msg605580 date=1339360379' Alıntı:
bişey sormaya unuttum abi bu tarladan satış fiyat mı ayağına tesilim uzak yeremi ama bu sene saman para yapıcak kış için 10 bin balya yapmak lazım kenara köşeye nasıl olsa makina var yazdan biraz az satarız
tarladaki satı$ fiyatı alan geliyo yüklüyo gidiyo .. sadece balyayı yaptırıyo tarla sahibi ..

ibrahim_11 link=topic=56330.msg605652#msg605652 date=1339362873' Alıntı:
baya pahalıymış daha dün akşam burda 3.5 tlye sattılar eski balyaydı
yaw geçen sene 2 lira falan diyorlarmı$ biz gecen yıl 5 liraya 5.5 liraya sattık .. burda piyasa böyle cünkü saman yok .. dı$ardanda getirmek maliyetli oluyor .. burada fiyat hep yüksek olur .. samanın ucuz olduğu yerdende yükleyip getirmek sanırım kurtarmıyor buraya dı$ardan samanda gelmiyor anca burda saman biter zor duruma dü$erse öyle gelir saman