TRAKTÖR DEĞİŞTİRME

ARKADAŞLAR SIFIR TRAKTÖR DEĞİŞİMLERİNDE HATALARIN SAYISI VE SORUNLAR ARTIKÇA DEĞİŞİMİ SÖZ KONUSU OLURMU DİREKT FABRİKAYA ŞİKAYET ETSEM

YA Bİ TRAKTÖR ALDIK HER YERİ HATALI ŞİMDİDE HİDROLİK AĞIR İNDİRİYOR _ ŞAVTI ÇALIŞTIRAN KOL SANKİ YERİNE YAPIŞMIŞ GİBİ ZOR OYNUYOR__ÖN TEKERLERİN İÇ LASTİKLERİ DEFOLU KOCA KÖY HEP DEĞİŞTİRDİ BENİMKİDE HA BİRE PATLIYOR

MARŞ DİNAMOSU DEĞİŞTİ GÖSTERGE PANELİ DEĞİŞTİ SAĞ ARKA TEKER KEÇESİ YAĞ ATIYORDU FABRİKA HATASI DEĞİŞTİ O FABRİKA HATASI BU FABRİKA HATASI ANLAMADIM GİTTİ

CEP TELEFONU GİBİ AYNI ARIZADAN 3 KERE GÖNDERSEK DEĞİŞİRLERMİ ACABA :) ;D ;D ;D ;D ;D

Ynt: TRAKTÖR DEĞİŞTİRME

yerli nh lerde bu tür sorunlar normal
bende arka lastikleri 4 defa patlattım ensonunda lassa iç lastik taktırdım birsürü para verip
lastikler hem defolu hem çin malı fabrika 3 kuruş fazla kar ederim diye takıyor işte
oysa arkalarından okudugumuz rahmeti görseler en kralını takarlar lastigin :D

enver999 link=topic=56365.msg605994#msg605994 date=1339446060' Alıntı:
S . A Hata sende new holland mı yıllardır TÜRK çiftçisinin dostu yoksa massey mi ???

new holland TÜRKİYE , ye girişinin bile tarihi belli 5, bilemedin 10 sene massey ,den

şaşmayın *098*-

http://www.luitenstompwijk.nl/files/MF5455n.JPG

hiçbiri türk çiftçisinin dostu degil ne massey ne newholalnd nede türkiyede üretilen veya montajlanan diger traktörler.

burda mesele olan herkesin kendisine yaptıgı işe arazi miktarına göre ve bütçesine göre uygun traktörü seçmesinde.

buarada newholland 5-10 yıllık demişsinde türk traktör birdönem fiat ismiyle devam ediyordu daha sonra malum birkaç marka birleşti nh oldu ve koç gurubuda bu yeni marka üzerinden devam etti üretime yani söyledigin gibi yeni bir marka degil aksine eskiye göre gayette başarılı
türk traktörü savundugumu düşünmeyin sadece türkiye şartlarında gerek parasına göre gerek gücüne ve konforuna göre kıyaslama yaptıgımızda 1 adım önde şuan için

buarada masseyide iyi bilirim 1992de ilk masseyimizi almıştık sıfır km 1998de onu satıp birtane daha sıfır km massey almışık 2010 yılına kadar onuda kullandım yani 18 sene toplamda massey kullandım iyi bilirim nasıl bir traktör oldugunu bundan sonra traktör alırsam en son alacagım marka masseydir )))

benim arazime ve bütçeme göre en uygun olanı seçtim güzel iş görüyor çekişide mükemmel ama dediğim gibi bu sorunlarıda olmasa iyi olurdu zaten kuruş kuruş güneşin alnında kazanıyoruuz değilmi ama arkadaşın dediği gibi yapanların kulaklarını çınlatmaya ne gerek var yapmışken iyisini yapın 1 fazla alın

enver999 link=topic=56365.msg605994#msg605994 date=1339446060' Alıntı:
S . A Hata sende new holland mı yıllardır TÜRK çiftçisinin dostu yoksa massey mi ???

new holland TÜRKİYE , ye girişinin bile tarihi belli 5, bilemedin 10 sene massey ,den

şaşmayın *098*-

http://www.luitenstompwijk.nl/files/MF5455n.JPG
foto güzel, lafım yok mf 5455 ' e. Ama genellememek lazım, maliyeti düşürmek için yeni traktörlerde Çinmalı parça kullanılması yazık.

o traktörün arızasını söylerken kesin nh dir diyordum bide baktım altta arkadaş sormuş hangi marka diye o da nh demiş zaten başkası olamazki nh adında çin malı traktörler geliyor bırakın iç lastiğin çin malı olmasını adam tramtörü çinde üretiyor sanki buz dolabı üerttiiriyor ....

neyse benim kapımdan uzak dursunda kimin dostuysa gitsin onun dostu olsun.yok efendim çiftçi dostuymuş hangi firma karından başka bir amaç güdermiş gelsin .....kazıkçılkta tamam bizim dostumuz olabilirler ama yılandan dost olmaz..... hepsi de aynı bair övmeyin çiftçi dostu olduklarını mecburitten kullanıyoz diyin bir şeyler diyin ama yok ben nh kullanıyorum nh çiftçi dostu yok ben mf kullanıyorum mf çiftçi dostu filan demyin gidin kasalarına bakın bakalım dosmuymuşlar görürsünüz sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa