RİZE (A.A) - ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, 2012 yılı Mayıs ayı yaş çay bedeli ödemelerine başlandığını bildirdi.
Sütlüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ÇAYKUR ' un Mayıs ayında 126 bin 990 ton yaş çay karşılığında üreticilere, yaklaşık 140 milyon liranın ödenmesine bugün itibariyle başlandığını belirtti.

Yapılan planlama doğrultusunda Mayıs ayı yaş çay bedeli ödemelerinin bu ay sonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Sütlüoğlu, ' ' ÇAYKUR olarak müstahsilimize ödemelerimizi düzenli şekilde yapma gayretindeyiz. Mayıs ayında aldığımız yaş çay bedelini ödemeyi tamamladıktan sonra, gelecek ay Haziran ayı ödemelerini yapmaya başlayacağız. Müstahsilin parasını alın teri kurumadan ödeme gayreti içerisindeyiz ' ' dedi.

Sütlüoğlu, 1. sürgün yaş çay kampanyasının 9 Mayıs ' ta başladığını anımsatarak, ' ' Bugüne kadar 193 bin 213 ton yaş çay alımı gerçekleştirdik. 1. sürgün alımlarının bu hafta sonuna kadar devam edeceğini düşünüyoruz. Ancak kotasını tamamlayamayan müstahsillerimiz için açık fabrikalarımız olacak. Hiçbir müstahsilimizin kotasında açık kalmasını istemiyoruz, bir kilogram da olsa alacağız ' ' diye konuştu.

Ekleme Tarihi
11.06.2012