ital bugday gelecekmi

Ynt: ital bugday gelecekmi

Geçen sene ne hikmetse ofis bizim bölgedeki tüm buğdayları yemlik aldı,niyeyse etrafta hiç kaliteli buğday yokmuş meğersem.50 kuruştan alım yaptı tabi tüccarlara da gün doğdu.Ama şimdi sorsalar ofis buğdayı 65 kuruştan aldı diye reklam ederler kendilerini.Onun için ithal buğday gelse kaç yazar gelmese kaç yazar.İlla ki onlar kafalarındaki fiyattı bir şekilde bize kabul ettiriyolar gerisi boş.

Herkese bereketli günler diliyorum,, bilgim yada duyumum yok ancak güney amerika ' dan geleceğine göre bir ay önceden bağlantı yapılmıştır, yol 20 gün sürer, gemiler yolda iken mısır yükiü iken kararname ile gümrük vergisi düşürüldü bu memlekette. çıkarı olan varsa bu işi kovalayan varsa getirirler, hazır olun, şaşırmayın.

malkaralı_yusuf link=topic=56474.msg606935#msg606935 date=1339752001' Alıntı:
Herkese bereketli günler diliyorum,, bilgim yada duyumum yok ancak güney amerika ' dan geleceğine göre bir ay önceden bağlantı yapılmıştır, yol 20 gün sürer, gemiler yolda iken mısır yükiü iken kararname ile gümrük vergisi düşürüldü bu memlekette. çıkarı olan varsa bu işi kovalayan varsa getirirler, hazır olun, şaşırmayın.
doğru söze ne denir.

gezegen link=topic=56474.msg606857#msg606857 date=1339706561' Alıntı:
550mi burda da öyle başladıydı , allahım ne deyim çektigimizi sen görüyon , mevzuyu biliyon sana havale ediyom YA RAB yat:-*s
bende Allah a havale ediyorum bunları yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s

Cari açık var, memura zam yapamadı doğru dürüst, yaptıda beğenilmedi, işçi desen zar zor işten atılmamak için az maaşa talim ediyor, yani gelir düşük, emekli maaşı desen 500 euro ortalama ile verilen bir ülke ekonomisi, bir idareye sahibiz, krizdeki yunanistandan bile kötü bir durum yani.

Tüm bunlar olurken memleketi idare edenler birde gıda fiyatlarını yukarı çekecek işler yapmazlar, aksine düşük olsun vatandaşın karnı doysun stratejisine devam ederler, aksini kimse düşünmesin

Bu durumda çiftçinin malı para etmez, ettirmezler, bu böyle biline, ucuza karın doyurma politikası başka bişey değil.