buğday taban fiyatları?

Ynt: buğday taban fiyatları?

.

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi Eker, “2012 Dönemi TMO Müdahale Alım Fiyatları ve Politikaları”nı, 18 Haziran 2012 Pazartesi günü, saat 10:00 ' da TMO Genel Müdürlüğü ' nde yapacağı Basın toplantısında açıklayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ
GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

işte haberin linki
http://www.tmo.gov.tr/Main.aspx?ID=553

Taban fiyatları açıklandığı epey oldu

Açıklanan fiyatlardan memnunmusunuz arkadaşlar ne dersniz yorum alabilirmiyim

işte TMO nun alım fiyatlarını gösteren tablonun linki aşağıda

http://www.tmo.gov.tr/Main.aspx?ID=556

şimdi bakıyorumda taban fiyat açıklandığı sıralarda fiaytlar daha iyi idi piyasada

fiyatlar açıklandı piyasa düştü

bu nasıl fiyat politikasıki fiyatlar düştü?

TMO ya ürün verenler hangi cins? hangi kalitede ürününü hangi fiyattan verdiğini buraya yazarak paylaşabilirlermi

paylaşımda bulunanlara şimdiden teşekkürler.

bull trakmarket link=topic=56498.msg610132#msg610132 date=1340789021' Alıntı:
Taban fiyatları açıklandığı epey oldu

Açıklanan fiyatlardan memnunmusunuz arkadaşlar ne dersniz yorum alabilirmiyim

işte TMO nun alım fiyatlarını gösteren tablonun linki aşağıda

http://www.tmo.gov.tr/Main.aspx?ID=556

şimdi bakıyorumda taban fiyat açıklandığı sıralarda fiaytlar daha iyi idi piyasada

fiyatlar açıklandı piyasa düştü

bu nasıl fiyat politikasıki fiyatlar düştü?

TMO ya ürün verenler hangi cins? hangi kalitede ürününü hangi fiyattan verdiğini buraya yazarak paylaşabilirlermi

paylaşımda bulunanlara şimdiden teşekkürler.

Taban deyıl TAVAN fıyatı proteını yuksek olan bugdaya da prım var bıraz oda zor ıhtımal bu arada proteın sınırını %10.5 ten %11.5 e cıkardılar bunun altında kalan 555 TL yemlık oluyor

Evet TMO alımfiyatı tavan fiyat yazmalıydım doğrusunu söylediniz sn. erdal600

şimdi Almanyadada buğday 11 protein ve 14 proteinli olarak fiaytlanmakta

sanırım bizde 10.5 den 11.5 e çıkarılırken herzaman olduğu gibi ölçüsüz davranılmış olundu ve keseri kendine yontanların bunda payı büyük olsa gerek

her işimizi yaparken ölçüyü kaçırıyoruz

bu ekmeklik buğdayda protein değeri 11 olmalıydı, ilk baştan 10,5 olmamalıydı zaten

ama şimdi 11.5 protein değeri demekle hiç olmadı

ne zaman uluslararası standartlara uygun işler yapıcaz?

11.5 değere çekmek akla ziyan bir iş

neye dayanarak 11.5

bu iş böyle baştan sağma olmamalıydı gerçektende

konuya değinmeniz çok güzel oldu sn. erdal600

gerekli şikayet mutlaka yapılıp bu konuda kamuoyu oluşturulması ve adil değer olan 11 protein değere geçilmesi ve yanlışlığın düzeltilmesi acilen sağlanmalı diyorum, saygılar.

bull trakmarket link=topic=56498.msg610143#msg610143 date=1340792167' Alıntı:
Evet TMO alımfiyatı tavan fiyat yazmalıydım doğrusunu söylediniz sn. erdal600

şimdi Almanyadada buğday 11 protein ve 14 proteinli olarak fiaytlanmakta

sanırım bizde 10.5 den 11.5 e çıkarılırken herzaman olduğu gibi ölçüsüz davranılmış olundu ve keseri kendine yontanların bunda payı büyük olsa gerek

her işimizi yaparken ölçüyü kaçırıyoruz

bu ekmeklik buğdayda protein değeri 11 olmalıydı, ilk baştan 10,5 olmamalıydı zaten

ama şimdi 11.5 protein değeri demekle hiç olmadı

ne zaman uluslararası standartlara uygun işler yapıcaz?

11.5 değere çekmek akla ziyan bir iş

neye dayanarak 11.5

bu iş böyle baştan sağma olmamalıydı gerçektende

konuya değinmeniz çok güzel oldu sn. erdal600

gerekli şikayet mutlaka yapılıp bu konuda kamuoyu oluşturulması ve adil değer olan 11 protein değere geçilmesi ve yanlışlığın düzeltilmesi acilen sağlanmalı diyorum, saygılar.

sımdı oncelıkle almanyada boyle olması bızımde oyle olmamız anlamına gelmemelı cunkı uretım sartlarımız farklı. Egerkı uretıcı para kazanacaksa devletın bu yonde bır fıyat belırlemesı gerekmekte Avrupada kı cıftcının gubre olmak uzerı dıger gıderlerdekı aldıgı destekten dolayı%11 sınırı olabılır fakat Turkıyede yeterlı gubreleme ve teknık kullanılamaması nedenı ıle % 11 olması bıle yuksek bır oran. Egerkı avrupa standartlarında destek ve hibe saglanır ıse ozaman %11 proteın ısteye bılır devlet haklı olarak ben sana gurenı atmanı saglıyorum ılacını ve dıger turlu teknıklerı kullanmanı sen bunları ımkan ola ola yapmıyor ve kalıtelı uretım yapamıyorsan urununu ucuza alırım deme hakkı dogurur.

Benim anladığım kadarıyla üreticinin kazanması noktasını düşünen kalmadı bu ülkede

destekleme yapıyorum diyerek buğday 30 kuruşken tonuna 50 TL destek veriyordu, üzerinden yıllar geçti hala tonbaşı 50 TL vermekte.

kaliteli tohumluk desteği vermeye başladı onuda veriyor diye tohum fiyatı aldı başını gitti, bu yıl üretici baktı olmuyor tekrar eskiden olduğu gibi kendi buğdayını tohumluk yapar heralde çünkü kendi buğdayını satsa desteği ile kazanacağı ortada, tohumluk alsa fiyat belli, ucuza maletmek için direk kendindekini ekmeye başlayan çoğalacak yine.

gübre desen madem kalitesiz yemlik oluyor benim buğdayım, bende gübreden kısarım diyecek bu yıl, fiyatlar ortada, bu durumda bu yıla kadar sağlanan tüm gelişmeler bu yıl terse gelişmeye aday görünüyor.

yemliğe düşürülen buğdayın fiyatıda tonu555 TL hiç olmadı, zaten piyasada kepek 70 kr, oda yem oda yem madem , şimdi mantıkmı yani.

son olarak arpa alımı diye bişey yapmıyormu bu ofis, sitesinde neden fiyat vermiyor, yoksa benmi göremedim?

arkadaşlar ben buğdaylarımı dün saray ajans ' a teslim ettim. buğaylarımın cinsi aldane ve experia. protein değerleri 14,38 nem 13,67 geldi. 682 kuruş taban fiyat verdiler. eğer nem 12 değerlerinde çıksaydı 690 kuruşa kadar fiyat yükselecekti. buradan arkadaşlara tavsiyem buğday sülolarınızı kesinlikle branda ile örtmeyin ben buğdayların altına ve üstüne branda serdim. tavuklar dağıtmasın diye ama nem çok yüksek geldi.aynı gün biçtiğimiz dayımın buğdayları bir hafta açıkta durdu onun nem oranı 12 lerde geldi ve buğdayları 688 kuruştan gitti. bir şeye daha dikkat etmek gerekiyor. yükleme yapılırken akşam saatlerinde yapmak en doğrusu hatta gece yapılması en güzeli. çünki gece buğday soğuyor ve nem oranıda düşük oluyor. ofis genelde flamura 85 experia aldane ve selimiye cinsi buğdaylara iyi fiyat veriyor.pehlivan cinsi buğdayda fiyat çok düşük gidiyor.