kasma sorunu ve bilgisayar özellikleri ( bi Bakırmısınız)

arkadaşlar benım bılgısayara bu oyunu kurdum orjinal haritada bile kasıyor galiba bilgisayar gereksinimlerindedir diye düşünüom fakat küçük bi harita yaması kurdum yeterli şekilde hızlı ama mod yükleyince yene kasmaya başlıyor. bu packler felan ne işe yarıyor bide. bilgisaayrın özellikleri şunlar
Microsoft XP.
512 mb ram
75 gb. hdd.
Nvidia GEFORCE 6100 - 512 mblik ekrran kartı
ben neyi degiştirmem lazım bu bilgisayarın yada yeni kasa alsam dahamı ucuza gelir yorumlarınız beklıyorum.. şimdiden yardım edene teşekkürler..

Ynt: kasma sorunu ve bilgisayar özellikleri ( bi Bakırmısınız)

kardeş bence ram i değiştirmenin zamanı gelmiş en az 2 gb ram olması lazım oda tahminim 80 tl den başlıyor
yeni kasa alırsan tabi çok daha iyi olur ama ucuza ram i değiştirerek kurtula bilirsin
ekran kartın idealmiş o na gerek yok nvidia ekran kartı olunca sorun olmaz şu an en kalitelisi zaten bu , hard diskin küçükmüş ama ondan değil tabi tam doluysa da olabilir.
peki pc de fan tam randımanlı çalışıyormu o da var eğer aşırı tozlanma olmuşsa pc ısına bilir
en güzeli kasanın yan kapağını söküp elektrikli süpürgeyel temizlemek olur ok-*-s

bu dediklerimi yap pc hızlanacaktır anlş-*s

bnm ekran kartı 512 ram 1 gb bendede kasıyor ama çok fazzla değil bende ram alcam işte 1 gb daha 2 gb olacak :D sen ekran kartını flan boşwer ram al ram ;) almışkende 2 gb dan aşağı alma

ekran kartını upgrade etmek maliyetli olur öncelikle ram miktarını 2gb ' a çıkarıp bir kullan ,ve hard diskteki boş yerin 2gb ' ın üzerinde olsun windows ram miktarın az olduğu için hard disk üzerinde sanal bir takas dosyası oluşturur orayı ram gibi kullanır ancak hard diskin okuma yazma hızı ram ' den çok daha yavaş olduğu için bilgisayarı yavaşlatır hele birde hard diskinde yer az kaldıysa iyice yavaşlar onun için sana ram almak farz gibi birşey