Sayfa 1/3 123 SonuncuSonuncu
59 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, müdahale alım fiyatı olarak, 2012 ' de protein oranı yüzde 11,5-12 olan Anadolu kırmızısı sert ekmeklik buğday için ton başına 665 lira ödeneceğini bildirdi.

 2. #2
  ranger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  21 Ağustos 2008
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  28
  Mesajlar
  5,249
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  Hayırlısı olsun çoğu yerde biçim bitti daha yeni açıklanıyo

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  Değerli Basın Mensupları ve Değerli Katılımcılar,

  2011 yılı dünya buğday üretimi, bir önceki yıla göre 42 milyon tonluk rekor bir artışla 695 milyon ton olarak gerçekleşmişti.

  2012 yılında ise dünya ekim alanlarında kayda değer bir değişiklik olmamasına karşın, verimdeki düşüşle bağlantılı olarak üretimin 671 milyon ton seviyelerine gerileyeceği öngörülmektedir.

  2011 yılında 202 milyon ton olan dünya buğday devir stoklarının, 2012 yılında 191 milyon ton olması beklenmektedir.  Ülkemizde 2011 yılında 21,8 milyon ton olarak gerçekleşen buğday üretiminin, 18,7 milyon tonu iç tüketimde kullanılmıştır. Ülkemizin 2012 yılına buğday devir stoku 3,1 milyon tondur.

  Türkiye, 2011 yılında 1,9 milyar $ değerinde buğdaydan mamul madde ihracatı gerçekleştirmiştir. 2011 yılında ülkemiz, un ihracatında dünya birincisi, makarna ihracatında ise İtalya ' nın ardından dünya ikincisi olmuştur.

  2012 yılında ülkemizde kış mevsiminin uzun ve soğuk geçmesi nedeniyle, bölgesel don zararları oluşmuş, Nisan ayı yağışlarının yetersizliği ve hava sıcaklıklarının düşük seyretmesi gibi nedenlerle de bitki gelişimi özellikle Orta Anadolu Bölgesinde beklendiği gibi olmamıştır. Bu nedenlere bağlı olarak ülkemiz hububat üretiminde geçen yıla göre bir miktar azalma beklenmekte, buğday üretiminin 19,5 milyon ton olarak gerçekleşeceği tahmin edilmektedir. Bu miktar, uzun yıllar ortalaması 18 milyon ton olan ülkemiz tüketiminin üzerindedir.  Değerli basın mensupları,

  Ülkemizde geçen yıl hasat 4 Mayıs ' ta başlamış, hasatla birlikte piyasalar yakından takip edilerek, piyasa fiyatlarının düşmeye başlamasıyla birlikte 14 Temmuz ' da müdahale alım fiyatları, yine bu salonda sizlerin huzurunda açıklanmıştır. TMO, 2011 yılında 318 alım noktasında 1.054.000 ton hububat almış ve üreticilere 550 milyon TL ödeme yapmıştır. Ayrıca 1.084.000 ton da emanet alım gerçekleştirilmiştir.

  Ülkemizde 2012 yılı hasatı, iklim faktörleri nedeniyle geçen yıla göre gecikmeli olarak, arpada 10 Mayıs ' ta Şanlıurfa ' da, buğdayda ise 22 Mayıs ' ta Adana ' da başlamıştır. Hasatın başlangıcından bugüne kadar piyasalar yakından izlenerek, piyasaların seyrine göre TMO müdahale politikaları şekillendirilmiştir.

  Türkiye genelinde bugün itibariyle arpa hasatı % 15, buğday hasatı ise % 16 ' ya ulaşmış, hasat hız kazanarak devam etmektedir.

  Hasatın ilk başladığı günden itibaren TMO, üreticilerimize depolama imkânı sağlamak ve müdahale alım fiyatları açıklandıktan sonra ürünlerini istedikleri şekilde pazarlayabilmelerini teminen, 31 Mayıs 2012 tarihinde taahhütname ile ürün alımlarına başlamıştır.

  Piyasadaki ürün fiyatları, hasatın başlangıcından bugüne kadar üreticiyi mağdur etmeyecek seviyelerde oluşmuştur.

  Ancak, bugün geldiğimiz noktada, buğday müdahale alım politikaları ve fiyatlarının açıklanması ihtiyacı ortaya çıkmıştır.  Değerli basın mensupları,

  Bu yıl hububat ürünlerinde izlenecek politikalar şunlardır:

  1. TMO bu yıl hububat alımlarında tüm Türkiye ' de 310 noktada faaliyet gösterecektir.

  2. Ürünlerini taahhütname karşılığında TMO ' ya teslim etmiş olan üreticiler, yarından itibaren 10 gün içerisinde ürünlerini geri çekebilecek veya TMO ' ya satabileceklerdir.

  3. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı üreticilerden, belgelerindeki üretim miktarının tamamı satın alınacaktır.

  4. Ürünler, bu yıl da fiziksel analizlerinin yanında, kimyasal analiz değerlerine göre fiyatlandırılacak ve kalitesine göre sınıflandırılarak depolanacaktır.

  Geçtiğimiz yıl “Kaliteli Üret, Daha Fazla Kazanç Elde Et” sloganıyla başlattığımız bu sistem ile sertifikalı tohumluk kullanımı da artmış, hasattan elde edilen ilk verilere bakıldığında, üretilen ürünlerin kalite ve veriminde de artış sağlanmıştır.

  5. Bu yıl ilk kez uygulamaya başlanacak olan Randevulu Alım Sistemi ile üreticilerimiz, randevu almak suretiyle sıra beklemeden, aynı gün içerisinde ürünlerini teslim edebileceklerdir.

  Randevular, ürünün satılmak istendiği tarihin 10 gün öncesinden başlamak üzere, randevu.tmo.gov.tr internet adresi üzerinden veya TMO işyerlerinden alınabilecektir.

  6. İsteyen üreticiler, önceki yıllarda olduğu gibi, randevusuz olarak da ürünlerini TMO ' ya satabileceklerdir. Ancak randevulu gelenlere öncelik tanınacaktır.

  7. Alt yapısı uygun olan 16 borsada alım yapılmaya devam edilecektir.

  8. Pazar günleri hariç haftanın 6 günü alım yapılacaktır.

  9. Emanet alımlar, kapalı ve boş depo kapasitesi uygun olan işyerlerinde ve randevulu olarak yapılacaktır.

  10. TMO bu yıl Polatlı, Ahiboz ve Lüleburgaz ' daki alımlarını lisanslı depolar üzerinden yapacaktır. Üreticiler, ürünlerini bu depolara bırakmak suretiyle alacakları ürün senetlerini bugün açıklanan fiyatlar üzerinden TMO ' ya satabileceklerdir.

  11. Ürünlerini lisanslı depolara bırakan üreticiler ürün senediyle, TMO depolarına emanete bırakan üreticiler ise makbuz senediyle;

  TMO ' dan % 30 avans alabilecek,

  Anlaşmalı bankalardan kredi kullanabileceklerdir.

  12. Yine Ürününü lisanslı depolara bırakan tüccar ve sanayiciler ürün senediyle, TMO depolarına emanete bırakan tüccar ve sanayiciler ise makbuz senediyle anlaşmalı bankalardan kredi kullanabileceklerdir.

  13. Tüccarlar,

  Kendi deposunda bulundurduğu ürünlerini,

  Lisanslı depoya bıraktığı ürünlerini ve

  TMO depolarına emanete bıraktığı ürünlerini,

  Üreticiden aldığını belgelemek kaydıyla, 1 Kasım 2012 tarihinden itibaren TMO ' ya satabileceklerdir.

  14. Bu yıl ürün bedeli ödemeleri, ürünün TMO ' ya teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacaktır.

  15. Ancak Ürününü, anlaşmalı bankalardan alınacak ürün kartı ile teslim eden üreticilere 30 gün yerine, 10 gün içerisinde ödeme yapılacaktır.  Değerli basın mensupları,

  Dünya ekmeklik buğday fiyatlarına bakıldığında; 1 Haziran 2011 tarihinde 365 $ (664 TL/Ton) olan ABD HRW (Sert Kırmızı Kışlık) buğday fiyatı, cari tarih itibariyle 283 $ ' a (515 TL/Ton) gerilemiştir. Yani geçen yıla göre dünya fiyatlarında % 22 düşüş yaşanmıştır.

  Ülkemize baktığımızda cari piyasalarda, kalitesine ve üretildiği bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama olarak, Anadolu Kırmızı Sert Ekmeklik buğday 637 TL/Ton fiyattan, arpa ise 540 TL/Ton fiyattan işlem görmektedir.  Şimdi bu yıl için Tüm Türkiye ' de uygulanacak TMO alım fiyatlarını açıklayacağız:

  TMO Alım fiyatları belirlenirken; devir stoku, üretim miktarı, maliyet, iç ve dış piyasa fiyatları, enflasyon, refah payı, üretimin sürdürülebilirliği ve diğer ürün alımlarında uygulanan fiyatlar dikkate alınmıştır.

  Buna göre; 2011 yılında, 605 TL/Ton olarak açıklanmış olan müdahale alım fiyatı;  2012 yılında Anadolu Kırmızı Sert Ekmeklik Buğday için Ton başına 665 TL olarak belirlenmiştir.  Bu fiyat, %11,5-12 oranında protein içeren buğdaylar için belirlenmiş olup, Proteini % 13 ve üzerinde, süne oranı düşük olan kaliteli buğdaylarda Ton başına 685 TL ' ye kadar çıkabilecektir.

  Bu fiyatlara ilave olarak geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 50 TL/Tonluk primin yanında gübre, mazot, sertifikalı tohumluk ve toprak analizi gibi destek ödemelerine 2012 yılında da devam edilecektir.

  Anadolu Kırmızı Sert Ekmeklik Buğday için belirlenmiş olan 665 TL/Ton müdahale alım fiyatı, Bakanlığımızca verilen 115 TL/Ton prim ve diğer desteklerle birlikte

  780 TL/Ton ' a yükselmektedir.

  Alım Fiyatı Makarnalık Buğday için ise Ton başına 705 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyat, %12-12,5 oranında protein içeren makarnalık buğdaylar için belirlenmiş olup, Proteini % 13,5 ve üzerinde, süne oranı düşük olan kaliteli makarnalık buğdaylarda Ton başına 726 TL ' ye kadar çıkabilecektir.

  Makarnalık buğday için belirlenmiş olan 705 TL/Ton müdahale alım fiyatı, Bakanlığımca verilen 115 TL/Ton prim ve diğer desteklerle birlikte 820 TL/Ton ' a yükselmektedir.

  Diğer gruplardaki buğday alım fiyatları ise pariteye göre belirlenecektir.

  2011 yılında arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için verilen 40 TL/Tonluk prim, 2012 yılında buğdayda olduğu gibi 50 TL/Ton ' a yükseltilmiştir.

  TMO, 1 Kasım 2012 ' den itibaren ürün satışlarına da başlayacak olup, satış fiyatları satış öncesinde açıklanacaktır.

  Halihazır piyasalarda arz-talep-fiyat oluşumuna bakıldığında arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için bugün itibariyle müdahale alım fiyatı açıklanmasına ihtiyaç duyulmamakta olup, piyasadaki gelişmelere göre hareket edilecektir.  Değerli Basın Mensupları ve Değerli Katılımcılar,

  TMO ' ya ürünlerini teslim edecek üreticilerimizin, alım noktalarımızda herhangi bir zorlukla karşılaşmamaları için;

  ÇKS bilgilerini güncellemeleri,

  Mümkün olduğunca TMO tarafından belirlenen bankalardan alacakları ürün kartı ile alım noktalarına gelmeleri gerekmektedir.

  TMO, kendisine yönelecek ürünün tamamını satın alacak şekilde hazırlıklarını tamamlamıştır.

  Üreticiler TMO işlemleri ile ilgili her türlü bilgiyi, TMO alım noktalarından ve tüm işyerlerinden alabileceklerdir.  TMO Müdahale alım politika ve fiyatlarının tüm hububat piyasasına yön vermesini, piyasalarda istikrar sağlamasını ve piyasaları dengede tutmasını temenni ediyorum.

  Katılımlarınız için teşekkür ediyor,

  Yeni hasat döneminin Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  25 Temmuz 2008
  Şehir
  Kırklareli
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,813
  Adı geçen
  8 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  Diğer buğdayların fiyatları geçmedi açıklamada , kırmızı ve beyaz yarı sertlere ne kadar verdiler anlayamadım.
  Acaba TMO ya götürdüğümüz tüm ürünleri alacak mı? Yoksa yine tücaar ile başbaşa mıyız?

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  18 Mart 2008
  Şehir
  istanbul
  Yaş
  33
  Mesajlar
  249
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  tek kelime rezillik...

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  tek güçleri arpanın desteklemesini 50 tl çıkarmışlar.
  arpa ve yemliklerin fiyatı yok.

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  bence 19,5 milyon ton bugday beklentisi hayal.birçok yerde bugday yok arpa yok.soguk almış,don almış,kuraklık vurmuş,dolu vermuş,fırtına vurmuş vs vs beklenti bak...
  ben her yıl çay alım fiyatlarını baz alıyordum.buyıl oda olmadı.ama serbest piyasa ne der bilmem...........
  sevinen ve memnun olan çok tur.çünkü çogunluk onlar...............

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  27 Nisan 2009
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  33
  Mesajlar
  3,276
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  1-protein 11,5-12 ise 66,5 demiş.peki 11,5 in altındaysa kaç?
  2-protein ölçümlerinde bağımsız kuruluşlar niye yok?
  3-neden buğdayı sattığımız kişinin ölçüm sonuçlarına inanmak zorunda kalıyoruz ?
  4- proteini arttırmak için devletin çalışması varmı.
  5-ayda bir gelen zam kaç kuruş olacak?
  6-Bu adamı kim bakan yaptı?
  7-Muhalefet neden bu adamın icraatları hakkında neden gensoru vermiyor?
  8-Yazmaya devam edersem ceza alacam grin-*-s

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  25 Temmuz 2008
  Şehir
  Kırklareli
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,813
  Adı geçen
  8 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  inşallah bu fiyatın altına düşmez , geçen sene gönülsüz aldılar , tüccar fiyatları dahada aşağı çekti.

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  25 Temmuz 2008
  Şehir
  Kırklareli
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,813
  Adı geçen
  8 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  Bu sene buğdayın fiyat yapmasını engellemeye ofisin gücü yetmez , ama elimizdeki buğdayları kışa bırakamıyoruz mesele bu

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  07 Ağustos 2007
  Şehir
  Ankara/Gölbaşı
  Mesajlar
  498
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  KESİNLİKLE BEKLENEN Bİ AÇIKLAMA DEGİL...!!! arkadaşlar ne yazıkki harmanda ankarada tüccar 500 tl den demekki bugday alacak yazıkki ne yazık...

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  09 Ocak 2008
  Şehir
  MALATYA/ELAZIĞ
  Mesajlar
  2,766
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  arpanın fiyatı niye açıklanmıyor tmo çiftçiyle alaymı ediyor her yerde arpa hasatı başlamış durumda ama fiyat yok ortada TMO tüccarların en dolandırıcısı en sahtekarı olmuş durumda

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  25 Temmuz 2008
  Şehir
  Kırklareli
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,813
  Adı geçen
  8 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  Arpa vs dışında kırmızı ve beyaz yarı sert fiyatlarınıda açıklamadılar.

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  şimdi borasalarda alım nasıl olacak bakalım...zaten %80 bugday kaliteli olsun olmasın yemlik yazılıyor.
  aslında deyi görmeden paçayı sıvamamak gerkir derler ya işte bunun için derlermiş..... BORÇ aymamaya özen göstermek lazım.tohumu ekince dünyayı satın almaya kalkıyoruz.................

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  TC
  Polatlı Ticaret Borsası
  GÜNLÜK BÜLTEN
  [Günlük : 18.06.2012]
  Sayfa No:1
  Muamele Gören Maddelerin Cins ve Nevileri FİYATI Miktarı Birim Tutarı (TL) Sat. Şek. İşlem Adedi
  En Az En Çok Ortalama
  TARIMSAL
  175.000 kg 109.190,00 13
  HUBUBAT
  175.000 kg 109.190,00 13
  BUĞDAY
  170.000 kg 106.190,00 12
  EKMEKLİK BUĞDAY 170.000 kg 106.190,00 12
  EKMEKLİK SERT BUĞDAY 69.000 kg 44.860,00 6
  Anadolu Kırmızı Sert Buğday(2 . Derece) 70,00 Kr 71,00 Kr 70,75 Kr 16.000 kg 11.320,00 HMS 2
  Anadolu Beyaz Sert Buğday(1 . Derece) 70,00 Kr 70,00 Kr 70,00 Kr 19.000 kg 13.300,00 HMS 1
  Anadolu Beyaz Sert Buğday(2 . Derece) 67,50 Kr 67,50 Kr 67,50 Kr 4.000 kg 2.700,00 HMS 1
  Anadolu Beyaz Sert Buğday(4 . Derece) 58,00 Kr 60,00 Kr 58,47 Kr 30.000 kg 17.540,00 HMS 2
  YEMLİK BUĞDAY
  52.000 kg 31.940,00 4
  Yemlik Kırmızı Buğday 58,50 Kr 68,50 Kr 60,81 Kr 26.000 kg 15.810,00 HMS 2
  Yemlik Beyaz Buğday 61,00 Kr 61,00 Kr 61,00 Kr 20.000 kg 12.200,00 HMS 1
  Standard Dışı Buğday(6 . Derece) 65,50 Kr 65,50 Kr 65,50 Kr 6.000 kg 3.930,00 HMS 1
  DİĞER BUĞDAY
  49.000 kg 29.390,00 2
  Diğer Kırmızı Buğday(3 . Derece) 61,00 Kr 61,00 Kr 61,00 Kr 24.000 kg 14.640,00 HMS 1
  Diğer Kırmızı Buğday(4 . Derece) 59,00 Kr 59,00 Kr 59,00 Kr 25.000 kg 14.750,00 HMS 1
  ARPA
  5.000 kg 3.000,00 1
  Beyaz Arpa(2. Grup) 60,00 Kr 60,00 Kr 60,00 Kr 5.000 kg 3.000,00 HMS 1
  Genel Miktar ve Bedel Toplamı: 175.000 109.190,00

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  09 Ocak 2008
  Şehir
  MALATYA/ELAZIĞ
  Mesajlar
  2,766
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  Alıntı köylü link=topic=56572.msg607673#msg607673 date=1340007943 Nickli Üyeden Alıntı
  şimdi borasalarda alım nasıl olacak bakalım...zaten %80 bugday kaliteli olsun olmasın yemlik yazılıyor.
  aslında deyi görmeden paçayı sıvamamak gerkir derler ya işte bunun için derlermiş..... BORÇ aymamaya özen göstermek lazım.tohumu ekince dünyayı satın almaya kalkıyoruz.................
  3 sene önce ofise arpa verdim en son. 5 kamyon götürdüm normal fiyatlar yazdılar aynı yığından aynı arpadan 6. ve 7. kamyona inatlaştılar yemlik yazdılar bende daha vermedim ofise aynı fiyata peşin paraya tüccara verdim.geçen sene ofise verenler hepsi zarar ettiler bende veriyordum vazgeçtim bu nasıl çiftçinin kara gün dostu.ofis tüccarlardan daha çarpıcı o yüzden ben ofise vermem artık

 17. #17

  Üyelik Tarihi
  06 Ağustos 2011
  Şehir
  eskişehir,alpu,, bozan,,
  Yaş
  30
  Mesajlar
  53
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  bu yazan 115kr ne.biz daha böyle bi destek almadık yeni bi uygulamamı

 18. #18

  Üyelik Tarihi
  25 Temmuz 2008
  Şehir
  Kırklareli
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,813
  Adı geçen
  8 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  Alıntı köylü link=topic=56572.msg607674#msg607674 date=1340008098 Nickli Üyeden Alıntı
  TC
  Polatlı Ticaret Borsası
  GÜNLÜK BÜLTEN
  [Günlük : 18.06.2012]
  Sayfa No:1
  Muamele Gören Maddelerin Cins ve Nevileri FİYATI Miktarı Birim Tutarı (TL) Sat. Şek. İşlem Adedi
  En Az En Çok Ortalama
  TARIMSAL
  175.000 kg 109.190,00 13
  HUBUBAT
  175.000 kg 109.190,00 13
  BUĞDAY
  170.000 kg 106.190,00 12
  EKMEKLİK BUĞDAY 170.000 kg 106.190,00 12
  EKMEKLİK SERT BUĞDAY 69.000 kg 44.860,00 6
  Anadolu Kırmızı Sert Buğday(2 . Derece) 70,00 Kr 71,00 Kr 70,75 Kr 16.000 kg 11.320,00 HMS 2
  Anadolu Beyaz Sert Buğday(1 . Derece) 70,00 Kr 70,00 Kr 70,00 Kr 19.000 kg 13.300,00 HMS 1
  Anadolu Beyaz Sert Buğday(2 . Derece) 67,50 Kr 67,50 Kr 67,50 Kr 4.000 kg 2.700,00 HMS 1
  Anadolu Beyaz Sert Buğday(4 . Derece) 58,00 Kr 60,00 Kr 58,47 Kr 30.000 kg 17.540,00 HMS 2
  YEMLİK BUĞDAY
  52.000 kg 31.940,00 4
  Yemlik Kırmızı Buğday 58,50 Kr 68,50 Kr 60,81 Kr 26.000 kg 15.810,00 HMS 2
  Yemlik Beyaz Buğday 61,00 Kr 61,00 Kr 61,00 Kr 20.000 kg 12.200,00 HMS 1
  Standard Dışı Buğday(6 . Derece) 65,50 Kr 65,50 Kr 65,50 Kr 6.000 kg 3.930,00 HMS 1
  DİĞER BUĞDAY
  49.000 kg 29.390,00 2
  Diğer Kırmızı Buğday(3 . Derece) 61,00 Kr 61,00 Kr 61,00 Kr 24.000 kg 14.640,00 HMS 1
  Diğer Kırmızı Buğday(4 . Derece) 59,00 Kr 59,00 Kr 59,00 Kr 25.000 kg 14.750,00 HMS 1
  ARPA
  5.000 kg 3.000,00 1
  Beyaz Arpa(2. Grup) 60,00 Kr 60,00 Kr 60,00 Kr 5.000 kg 3.000,00 HMS 1
  Genel Miktar ve Bedel Toplamı: 175.000 109.190,00
  Bu fiyatlar TMO açıkladığı fiyatlardan daha iyi ,yoksa ben mi yanlış anlıyorum?

 19. #19

  Üyelik Tarihi
  25 Temmuz 2008
  Şehir
  Kırklareli
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,813
  Adı geçen
  8 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  Alıntı ali26bozan link=topic=56572.msg607676#msg607676 date=1340008351 Nickli Üyeden Alıntı
  bu yazan 115kr ne.biz daha böyle bi destek almadık yeni bi uygulamamı
  Aynen geçe senede 115 kr dediler , hatta burda yazıştık , elimize 50 kr dan destek geçti , 115 kr rakamını sanırım diğer destekleride kendilerinin anladıkları bir şekilde hesaba katarak bu rakamı buluyorlar. Dediğin gibi 115 kr destek almadık geçen senede.

 20. #20

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: TMO'nun Hububat alım fiyatları açıklandı  köylü bu işlera mustaahak yani hak ediyor...........ziraat odası var hava ile civa ..........
  bir birlik kurup hakkımızı arayamadık arayamayız...........bunuda herkes biliyor..........şimdi siyaset diyelim önden koşarız elimize avcumuza ne geçiyor bilmek lazım da.......hak eden bir kesimiz bunları...bunlar bence az...

Sayfa 1/3 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. tmo 2015 buğday alım alım fiyatı açıklandı
  Konu Sahibi Abdullah Ergül Forum Buğday
  Cevap: 58
  Son Mesaj : 18.Haziran.2015, 10:10
 2. Hububat müdahale alım fiyatları, Cuma günü açıklanacak
  Konu Sahibi çemişgezekli Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 30
  Son Mesaj : 07.Haziran.2013, 14:42
 3. Hububat müdahale alım fiyatı açıklandı
  Konu Sahibi Ağır Abi Forum Tarım ve Hayvancılık Haberleri
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 14.Temmuz.2011, 20:56
 4. ayçiçeği avans alım fiyatları açıklandı!
  Konu Sahibi naıl_59 Forum Tarım ve Hayvancılık Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 05.Eylül.2009, 03:21
 5. Hububat alım fiyatları açıklandı
  Konu Sahibi simyam Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 24
  Son Mesaj : 10.Haziran.2009, 15:54

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status