bahçemde köstebekle mücadele ediyorum kesin bir çözüm bilen varmı

bahçemde köstebekle mücadele ediyorum kesin bir çözüm bilen varmı kabarttığı yeri açıyorum tüfekle güneşin tepemde olduğu zamanlarda beklemekten bıktım güneş kafama geçti çözüm bilen varmı acaba

Ynt: bahçemde köstebekle mücadele ediyorum kesin bir çözüm bilen varmı

ilaç satanlarda ilaçı var onu al soğanın içini güzelcem boşalt onu içine doldur oyduğu yerlere bırak bi bunu dene bide pullukla derinden sür biz öyle yapmıştık sabana takılıp ölmüş cesedini bulduk.....

köstebeğin ana tüneline karpit koy ve karpiti ısla. deliğin üzerini kapat. kapatmadan önce delikten içeri bitane fitil. koy. ıslattıkdan 15 dakka sonra fitili ateşle ve uzaklaş.o artık kızarmış köstebek;) kesin çözüm bu. ama yakmasanda olur. asetilen gazına marus kaldığı için ölüyor.. ben geçen yıl yaptım. pancara baya hasar verdiydi. kurtuldum valla.

aksazli link=topic=56605.msg608026#msg608026 date=1340120916' Alıntı:
köstebeğin ana tüneline karpit koy ve karpiti ısla. deliğin üzerini kapat. kapatmadan önce delikten içeri bitane fitil. koy. ıslattıkdan 15 dakka sonra fitili ateşle ve uzaklaş.o artık kızarmış köstebek;) kesin çözüm bu. ama yakmasanda olur. asetilen gazına marus kaldığı için ölüyor.. ben geçen yıl yaptım. pancara baya hasar verdiydi. kurtuldum valla.
Güzel bir yöntem gibi görünüyor.
Ancak karğiti ıslatınca patlamaz mı?
Diğer yöntemler:
1.Mekanik tuzaklar var onlardan kurabilirsin.
2.Kimyasal hap var.
Kabarmış toprakları açıyorsun, kanalların her birinin içine birer tane üzerine toprak gelmeyecek şekilde taşın üzerine bu haplardan koyuyorsun kanalın içine yerleştiriyorsun ve acilen toprakları kapatıyorsun. Bu haplar hava ile temas edince gaz açığa çıkıyor ve bu gazdan kurtuluş yok.
Karpit yöntemine benziyor :))