dınamo

s.a arkadaslar bız tarlamıza yenı elektrık cektırdık 800 m uzaklıktakı baska tarlaya su bastırıyoruz 25 tabanca dınamo 40 amperlık elktrık tuketıyormus bu konuda fıkırlerınızı almak ıstıyorum sızce 40 amper cokmu coksa bunu dusurmek ıcın ne yapabılırız bırde bız bu dınamoyla saatte kac tl lık elektrık harcarız kullanan arkadslardan yardım beklıyorum sımdıden herkese tesekkurler bol kazanclar.bu arda kuyumuz derın kutu 40m cekıyor suyu

Ynt: dınamo

kabaca formül şu p=uxI yani güç (w)=gerilim(V) x akım(I) 40amper akım çekiyorsa ,3 fazlı sanayi elektriği olmalı onuda yerine koyarsak P =380x40 buradan güç 15200 w=15 kw çıkar, tarımsal sulamada elektriğin kwsaati ne kadar hatırlamıyorum 25krş falan olması lazım 15x0.25=3.75 tl saatte yaktığı elektrik miktarı

cevabın cok tesekkurler dalgıclar daha az yakıyormus sanırım ama bu yıl boyle kullanalım dıyor artık kısmetse senye almayı dusunuyoruz bız pancar ekıyoruz gunde 16 saat calısacak 50 dekar pancar ıcın 4 ay sulama yaptıgımızı dusunursek yaklasık 7 bın tl fılan oluyor asagı yukarı buda mazota gore cok ıyı bence oyle degılmı?

abı bız sımdıye kadar su motoruyla yaz boyunca hız durmadan suladıgımız ıcın(yetıstıremıyorduk) onunla kıyasladım ama tabı bu sekılde suda fazla oldugu ıcın arada dınlendırmede olacak elbet mazottan cok cektık ıns elektrıkte rahat ederız