Yonca sulamak icin nasıl sulama Sistemi önerirsiniz?

Arkadaslar 100 dönümlük (100 000m2) yonca ekmeyi düsünüyorum ekim ayında. Nasıl bir sulama sistemi önerirsiniz ve tabikide maaliyeti nekadardır ?

Ynt: Yonca sulamak icin nasıl sulama Sistemi önerirsiniz?

Bizim buralarda yonca tarla yüzeyine plastik boru yerleştirip fıskiye tipi ile yağmurlama sulama yapılıyor.100 dönüm için bu masraflı olur ve her biçim zamanında boruları kaldırmanız gerekecektir.

Kardeş imkanın varsa ve tarlanın tipi uygunsa piyot sistemler en iyisi ve en kolayı ama ben yağmurlama ile sulama yapıyorum yoncaya yer üstü damlama olmaz salma sulamada kesinlikle önermiyorum

hacimmet link=topic=56638.msg608323#msg608323 date=1340216760' Alıntı:
Kardeş imkanın varsa ve tarlanın tipi uygunsa piyot sistemler en iyisi ve en kolayı ama ben yağmurlama ile sulama yapıyorum yoncaya yer üstü damlama olmaz salma sulamada kesinlikle önermiyorum

Tesekürler abi . Fiyat konusunda bir bilgin var mı abi ??

:S çok karışık karar vermek zor ama en iyi karar verilmiş karardır..ben dere kenarında trakya keşandaki 15 dk.kadar buğday yerimi biçtikten sonra hazırlayıp toprak altı sabit yağmurlama sistemi kurucam kısmetse.... :( umarım sonuç alırım..sana da hayırlı mahsuller

Cevap: Ynt: Yonca sulamak icin nasıl sulama Sistemi önerirsiniz?

:S çok karışık karar vermek zor ama en iyi karar verilmiş karardır..ben dere kenarında trakya keşandaki 15 dk.kadar buğday yerimi biçtikten sonra hazırlayıp toprak altı sabit yağmurlama sistemi kurucam kısmetse.... :( umarım sonuç alırım..sana da hayırlı mahsuller

hocam siz bu söylediğiniz sistemi kurabildiniz mi ? biz internetten böyle bir sistem bulduk işe yarar mı acaba. Saygılarımla
https://www.facebook.com/suyunmerkezicom/videos/556077604570491/