td 65 in bitmeyen dertleri

Ynt: td 65 in bitmeyen dertleri

zaman böyle oyunlar oynuyor bazen..Ama bu hataları firmaya duyurmamız gerekiyor ki gereken olsun.Yıllar önce 1979 model 480 nin sıfır motoru üst yağlama yapmıyormuş ters boru takılmış.Servis yıllar sonra anladı.Ama firmaya duyurmamış.Olan bize oldu.Kontrol edilmiştir etiketlerini saklamak lazım.

çok geçmiş olsun diyelim bendede suan td65d var 2013 yeni kasa 290 saatte aldım aldıgımda saat te bi dengesizlik vardı az bişey sallantı yapıyo servise gittigimde yaptırmamıştım adamlara soyledim buralara gelince ugrayalım dediler yada servise getir yaparız dediler onun haricinde bi sıkıntım olmadı en ufak traktor 403 saatte :) inş da boyle gider sorun çıkartmadan ama bakım kitinden hiç hoşlanmadım 270 lira td65d nin bakım kiti mazot filtresi yag filtresi motor yagı o kadar erkunt ta deutz da 150 tl ye yaptırıyordum ben o bakımı :) orası biraz nh kazıgı sanırım birde yag filtresini büyütmüşler onun için 4 pistonlu motorların bakım kiti kullanıldıgı soylendi bana 7 buçuk litre yag alıyo motor sanırım 10 litre lik yag aldık ondan da biraz pahalıya patladı işte :)

UÖZKAN.77 link=topic=56657.msg846015#msg846015 date=1392273173' Alıntı:
fetullah hocam.. geçmiş olsun..bu kepçe taktığınız motor değil mi.. kepçe performansı nasıl peki..
Evet Umut hocam bu kepçe taktığımız traktör.Neler çektirdi bize ama şuanda pek ses yok.Kepçeyi sevdi anlaşılan. :)
maygun10 link=topic=56657.msg846027#msg846027 date=1392275694' Alıntı:
zaman böyle oyunlar oynuyor bazen..Ama bu hataları firmaya duyurmamız gerekiyor ki gereken olsun.Yıllar önce 1979 model 480 nin sıfır motoru üst yağlama yapmıyormuş ters boru takılmış.Servis yıllar sonra anladı.Ama firmaya duyurmamış.Olan bize oldu.Kontrol edilmiştir etiketlerini saklamak lazım.
Fabrikaya duyurduk tabii ama öyle pekde bişey değişmedi.En baştan servisle anlaşamadık zaten.Servis kraldan fazla kralcı olunca anlaşmak güç oluyor.Bu yıl nasipse yeni traktör alma niyetimiz var onu da sırf servisine inat Case alacağım nasip olursa...

TD65D Kullanıcısıyız; kepçe, patoz, santrifüj pompa, balya, slaj hepsini taktık bir sıkıntı yaşamadık harareti yeşili geçmedi, pullukla 1,5 lt üstünü hiç görmedik yağını suyunu koy devam. Biraz kullanıcıdan kaynaklı sıkıntı olabilir.

2010 model td65dt var bizdede senede 1500 saat civarı iş yapıyo bakımlarını kendim yapıyorum. motora uygun ekipman kullandıgınızda bir sıkıntı yaşamazsınız. ilk aldıgımız zamanlar 4 lü 12 pulluk kullanıyoduk zorluyoduk balatadan sıkıntı yasadık daha sonra kendim kollayarak kullandım pek bi sıkıntı yaşamadık.

havalı ekim makinasıyla senede aşağı yukarı 1500-2000 dekar yer ekiyorum. balya makinası 2 ipli yonca senede ortalama 25000 civarı 3 ipli haşbaylı geçen sene 32 000 balya yaptım. slaj senede 100 dekar ve üzeri yapıyorum. pancar 1200 ton söktük aşağı yukarı 800 ton td yükledi. kışın sürekli slaj taşıyorum hayvan dışkısı atıyorum. traktörden memnunuz. lastikler halen üzerindeki lastikler. traktöre uygun ekipman kullanmak çok önemli. sonuçta 65 beygir bi traktör.