110 haşmet nasıl bilirsiniz

Ynt: 110 haşmet nasıl bilirsiniz

Eş güçte bi traktörü diğeriyle değiştirmek tabiki ziyan ben olsam almam. bizim daha kuvvetli bir traktöre ihtiyacımız olduğu için aldık :D

Nightmare(Başakçı) link=topic=56661.msg608581#msg608581 date=1340279097' Alıntı:
Kesilme yok. bu zaten yeni model eski model haşmet yok. hidroliklerde kolay kolay sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. bizimkinin klima kayışı sündü sıcaktan sabah 2.5ta aradık bayiyi saat 8de servisi gönderdiler. Bayi desteğide var diyebiliriz. Bizim 99 model başak 2073 vardı onun üstüne 65000 lira saydık.

5li 16 ile 5li 18 arasında 10 inc yani 25 cm sürüm farkı vardır eğer 110 beygir traktörden 15 beygir güçlü traktör 25 cm fazla yer sürmekte zorlanıyosa yazık. önemli olan traktör en verimli ederi ekipmanıyla kullanmak. Tak 6lı 18li,20li yi karşılaştır.bende olsa o traktör ben 5li pullukla dolaştırmam traktörü :)
Nadasta yavaşlığıyla kıyaslamazsın traktörü :) eğer en düşük motor devrinde en yüksek gücü elde ettiyse kim ne derse desin en karlı sürümü yapıyodur tarlada yarışmıyoya bu traktör :)
zornıyo demdim zorlanırsa dedim çok gaza basıldığında rampada taşlıysada zorlanır şaselere kadar indirirsen bu 1 bizim burda 110luk erkunt 5 16 ile ne şaselere kadar indirebilir nede nede mf ni bir turuna yetişebilir buda 2 mf nin pulluğunun ağırlığı 1650 kilo buda 3 :D :D ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s ))) ))) )))

fatih m link=topic=56661.msg608603#msg608603 date=1340282030' Alıntı:
zornıyo demdim zorlanırsa dedim çok gaza basıldığında rampada taşlıysada zorlanır şaselere kadar indirirsen bu 1 bizim burda 110luk erkunt 5 16 ile ne şaselere kadar indirebilir nede nede mf ni bir turuna yetişebilir buda 2 mf nin pulluğunun ağırlığı 1650 kilo buda 3 :D :D ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s ))) ))) )))

285s mf nin 3 lü 14 no pullugu 4 takviyeyle çektigi toprakta ben 80.4 lüks e 5li 13 no takıyorum düz 1h vitesle duymadan gidiyor.110 luga degil 5 li 6 lı pulluk taksan yeridir.

şimdi kardeşim bende traktör yaşlandıgı icin satmak istiyorum nede olsa 2004 model traktor kabin yok hani birazda tozdan kurtulalım diyoruz ben 3105ten fazlasını istedigim yok onun kadar ceksin kafi ya bide ben anlamadım trakkulupte arkadaşların yazdına 5li 16 inc diyosunuz yok 6lı falan bizim burda yemez valla traktorler 3105e 4lu pulluk takıyoz bazı yerlerde anası aglıyor cekecem diye bizim burda 90hpye kadar 3lü 14inç pulluk gerisi yalan cekmez yani ceksede mit mit gider topraklar agır herhalde burda
Nightmare(Başakçı) link=topic=56661.msg608596#msg608596 date=1340280278' Alıntı:
Eş güçte bi traktörü diğeriyle değiştirmek tabiki ziyan ben olsam almam. bizim daha kuvvetli bir traktöre ihtiyacımız olduğu için aldık :D

fatih m link=topic=56661.msg608603#msg608603 date=1340282030' Alıntı:

Allah aşkına şu kafayı bi bırak. Kıyasın bumu. Ne şaselere indirebilir nede 1 turuna yetişebilir o_O :D beton sürüyonuz siz heralde :D :D Esener polatlı yapımı 5 li 16 inç 1600 kg bu arada. Nadasta önemli olan en düşük devirde en yüksek tork gücünü yakalamaktır. eğer 1400-1600 devirden yukarı çıkarsan mazota çalışırsın :) ifadesi kullanmayı yeni öğrendin heralde 50 tane ekliyosun yazının sonuna :D :D :D :D

o arkadaşı fazla ciddiye almayın. o, biraz dengesiz biraz fanatik birazda çocuk galiba. en azından ruhu çocuk. bakın sana yazdıkları onu gösteriyor.
Nightmare(Başakçı) link=topic=56661.msg608638#msg608638 date=1340289653' Alıntı:
Allah aşkına şu kafayı bi bırak. Kıyasın bumu. Ne şaselere indirebilir nede 1 turuna yetişebilir o_O :D beton sürüyonuz siz heralde :D :D Esener polatlı yapımı 5 li 16 inç 1600 kg bu arada. Nadasta önemli olan en düşük devirde en yüksek tork gücünü yakalamaktır. eğer 1400-1600 devirden yukarı çıkarsan mazota çalışırsın :) ifadesi kullanmayı yeni öğrendin heralde 50 tane ekliyosun yazının sonuna :D :D :D :D

Kamuoyu oluşturmaya çalışmak bir çözüm üretmez. Konuyla yada yorumlarla ilgili teknik olarak bir kanı yada düşünceye sahipsen buyur yaz. Kişi, karakteristik tanımlama ve ruhsal çözümlemelerini de kimsenin desteğine ihtiyaç duymadan kendin ifade edebilirsin. '110 haşmet nasıl bilirsiniz' kullandığımız, bildiğimiz, düşündüğümüz kadarını söylemek; sahip olduğu için savunmak, körü körüne desteklemekten farklıdır. Hem 'bakın sana yazdıkları onu gösteriyor.' :)

orada anlatmaya çalıştığım kişi siz değilsiniz. dikkat ederseniz o arkadaşı dedim bu arkadaşı demedim. yani alıntı yaptığınız kişiyle münakaşaya başlarsanız bunun sonu gelmeyeceğini anlatmak istedim. belkide doğru anladınız ve arkadaşı savunmak istediniz anlayışla karşılarım. fatih m arkadaşımızın başka konularda da lakayıt yazılarını bildiğim için yazmıştım. ama yinede kendini o savunsun sizin savunmanıza gerek yok diyorum. maksatımda gerilim çıkartıp gürültü yapmak değil.
Nightmare(Başakçı) link=topic=56661.msg608741#msg608741 date=1340312201' Alıntı:
Kamuoyu oluşturmaya çalışmak bir çözüm üretmez. Konuyla yada yorumlarla ilgili teknik olarak bir kanı yada düşünceye sahipsen buyur yaz. Kişi, karakteristik tanımlama ve ruhsal çözümlemelerini de kimsenin desteğine ihtiyaç duymadan kendin ifade edebilirsin. '110 haşmet nasıl bilirsiniz' kullandığımız, bildiğimiz, düşündüğümüz kadarını söylemek; sahip olduğu için savunmak, körü körüne desteklemekten farklıdır. Hem 'bakın sana yazdıkları onu gösteriyor.' :)

çok pardon ben dengesiz çocukça fanatik felan diyip benden alıntı yapınca yanlış anladım üstüme alındım. Özür dilerim yanlış anlaşılmadan dolayı :)

110 erkunt bayağı heybetli motor salı günü elazığ kovancılardan 500 dönüm yer işlemek için aydın bey almıştı tanıştık ve motoru bayinin önünde inceleme fırsatımız oldu tarla performasını kovancılara gidersek görüz artık

muhalif olmanıza sonuna kadar saygı duyuyorum. her kes düşüncesinde hürdür. istediği ifadeyi kuralları çiğnemeden yazma özgürlüğüne sahiptir. açın muhabbet teknik bölümüne traktörleri masaya yatıralım. en başta erkuntu irdeleyelim. ön yargılarımızdan sıyrılıp neyse onu yazalım. tarafsızca, düzeyli kırıp dökmeden tartışalım. konusuna hakim üyeler bilgiler sunsunlar fanatizime doğru gitmedenaçık seçik neyse her kes fikrini sunsun kabul mü?
fatih m link=topic=56661.msg608567#msg608567 date=1340277381' Alıntı:
ucuz muş jd amerikanların 85 liği 100 bin var fiyat iyide traktörü bilmem bu erkun kudreti tarlada 5 14 le mf 398 nadasta deneyip atsanız hangisi daha iii eğer sizin orda 398 varsa :S :S :S :D :D :D :D

MF dünya markası ortalama aynı güçteki MF yi satıp ve üste para verip Erkunt almak saçmalık olur. 5-10 sene sonra Erkuntun 2. eli MF yada NH gibi markaların yanında 5 para etmeyecek. 80 e aldığın MF yada NH ı satarken 70 e satarsın ama aynı fiyata aldığın Erkuntu 60 a satamazsın. Ayrıca yeni Erkunt alan arkadaş hem yeni aldığını söylüyor hemde dönüme 1.8 lt yaktığını söylüyor dolayısıyla da yalan söylüyor. Yeni alınmış bir traktör hem çekişi azdır hem yakıtı çoktur ve en az yakanlar 2 lt den fazla yakar. Traktör çalıştıkça gücü artar yakıt tüketimi azalır. Bunu da sıfır km traktör alıpta traktörünün 600-700 saat çalıştığını görerek aradaki çekiş ve yakıt farkını gözüyle gören bilir. Bu duruma en iyi örnek NH TD85d nin Hattat a110 u çekmesi yada erkunt 90 ın NH TD100d yi çekmesi verilebilir.

KALINLI_58 link=topic=56661.msg609219#msg609219 date=1340459798' Alıntı:
MF dünya markası ortalama aynı güçteki MF yi satıp ve üste para verip Erkunt almak saçmalık olur. 5-10 sene sonra Erkuntun 2. eli MF yada NH gibi markaların yanında 5 para etmeyecek. 80 e aldığın MF yada NH ı satarken 70 e satarsın ama aynı fiyata aldığın Erkuntu 60 a satamazsın. Ayrıca yeni Erkunt alan arkadaş hem yeni aldığını söylüyor hemde dönüme 1.8 lt yaktığını söylüyor dolayısıyla da yalan söylüyor. Yeni alınmış bir traktör hem çekişi azdır hem yakıtı çoktur ve en az yakanlar 2 lt den fazla yakar. Traktör çalıştıkça gücü artar yakıt tüketimi azalır. Bunu da sıfır km traktör alıpta traktörünün 600-700 saat çalıştığını görerek aradaki çekiş ve yakıt farkını gözüyle gören bilir. Bu duruma en iyi örnek NH TD85d nin Hattat a110 u çekmesi yada erkunt 90 ın NH TD100d yi çekmesi verilebilir.
örneklerin birbiri ile oldukça çelişkili ama şu anda 2. elde mf ler elbette daha iyi satılıyor lakin 5 sene önce erkuntun 2. el piyasasında adı bile yok iken şimdi piyasası oluşmuş ve de iyi fiyatlardan satılıyor bence ileride daha da iyi olacağı şimdiden belli 2. el piyasalarının