Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu
25 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...

  TSK askeri bir uçakla temasın kesildiğini açıkladı. Açıklamada, 'Malatya Erhaç Meydanından kalkış yapan bir uçağımız ile bugün saat 11.58 ' de Hatay ili güneybatısında deniz üzerinde radar ve telsiz teması kesilmiştir' denildi.

  SURİYE KARASULARINA DÜŞTÜ

  Görgü tanıklarının ifadesine göre; Malatya’dan kalkan uçağımız Hatay’ın Yayladağ ilçesine yakın bir noktadan denize düştü. Sahil köylerindeki sakinler patlama sesi duyduklarını ifade etti.

  PİLOTLARIMIZ ESİR Mİ ALINDI ?

  Yabancı haber kaynakları düşen uçağın pilotlarının esir alındığını iddia ediyor.

  DÜŞME NEDENİ BİLİNMİYOR AMA...

  Uçağımızın düştüğü iddia edilen noktanın Suriye tarafına Rusya radar üssü kurulmuştu. Düşen uçağın Akdeniz ' de Suriye açıklarında düşmesi, bölgedeki tansiyonu da yükseltti. Uçağın düşme nedeni henüz tam olarak bilinmiyor. Bölgede CIA operasyonlarının yapıldığı, Rusya deniz üssününün bulunduğu kavşağın tam ortası.

  İZİN ALINMASI LAZIMDI

  Bu bölgede arama yapılabilmesi için Suriye ' den izin alınmasına çalışıldığı belirtildi.

  Mersin ' den ve Hatay ' ın İskenderun İlçesi ' nden Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı ' na bağlı birlikler uçağın düştüğü sanılan bölgeye doğru denize açıldı.

  TSK ' nın internet sitesinden yapılan açıklama şöyle: 22 Haziran 2012 tarihinde görev uçuşu için saat 10.30 ' da Malatya/Erhaç Meydanından kalkış yapan bir uçağımız ile saat 11.58 ' de Hatay ili güneybatısında deniz üzerinde radar ve telsiz teması kesilmiştir. Arama kurtarma çalışmalarına derhal başlanmıştır.

  UÇAK ARANIYOR

  Pilotlarla irtibat kurulamazken, bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

  Radardan kaybolan ve telsiz bağlantısı kurulamayan savaş uçağını aramak için Malatya Erhaç’taki 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı ile Ankara Etimesgut Askeri Havaalanı’ndan kalkan askeri uçaklar bölgeye sevk edildi. Uçakların arama kurtarma çalışmaları sürerken, Adana İncirlik’ten de bir askeri helikopterler destek için bölgeye gitti.

  Malatya’daki 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda, F- 4E 2020 ‘Terminatör’ uçaklarının görev yaptığı 171’inci Filo ile RF- 4E keşif uçaklarının görev yaptığı 173’üncü Filo konuşlu bulunuyor. ‘Phantom’ olarak adlandırılan bu uçaklarda 1 pilot ve 1 silah sistem subayı olmak üzere 2 personel görev yapıyor.  MALATYA ' DAN HAVALANMIŞTI

  Haberde bahsi geçen uçak, Malatya Erhaç Havalimanı ' ndan kalkmıştı. Bu havalanı Malatya il sınırları içinde olup, sivil-askeri kategoridedir.

  3 SAAT SONRA AÇIKLANDI

  Askeri uçak, 10:30 ' da havalandı. İrtibatın kesildiği saat ise 11:58.. TSK ' nın haberi medyaya ve kamuoyuna duyurduğu saat ise 14:45... Yani TSK olayın meydana geldiği saatten yaklaşık 3 saat sonra kamuoyuna açıkladı.

  VALİ: BİZE GELEN BİR BİLGİ YOK

  Malatya Valisi Ulvi Saran, Malatya-Erhaç Havalimanı ' ndan kalkan, Hatay ' ın güneybatısında deniz üzerinde radar ve telsiz irtibatı kesilen askeri uçakla ilgili, ' ' Uçağın akıbeti hakkında şu anda bize gelen bir bilgi yok ' ' dedi. Vali Saran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir görev için saat 10.30 ' da Erhaç Havalimanı ' ndan kalkan F-4 jet uçağının saat 12.00 sıralarında radarda kaybolduğunu belirterek, ' ' İzlenemez duruma geldi. Uçakta 2 pilot bulunuyordu. Uçağın akıbeti hakkında şu anda bize gelen bir bilgi yok. Gelişmeleri takip ediyoruz ' ' diye konuştu.
 2. #2

  Üyelik Tarihi
  17 Şubat 2011
  Şehir
  sivas
  Yaş
  35
  Mesajlar
  4,667
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  malatyanın uçakları zaten hep düşüyor 2002 yılında da bizim köye iki tane düşmüştü

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  şimdi ortalık karışık....

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  02 Mayıs 2010
  Mesajlar
  395
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  ateş soğudu konuya yorum yapmanında zamanı geldi. ülkemiz şişirilmiş bi balon mu diye düşünmenin zamanı geldi. teknolojimizin ne denli yetersiz olduğu anlaşıldı. amerikan gemisi gelmese uçağın bulunduğu noktayı bile bulup plotlarımızı çıkaramadık. uçağın nasıl düşürüldüğüde ayrı bi muamma. her şey bi yana ülkemiz boşlukta duran bi kütle gibi sanki. askerimizin başına çuval geçirdiler. gemimize saldırıp insanları katlettiler. uçağımızı düşürdüler. doksanlı yıllarda bi nato tabbikatında da bir şeyler yapmışlardı adınada kaza demişlerdi. hesabını soramaz durumdayız. neyin hesabını kime soracağız. amerikaya mı, israile mi. siz silah alımında o ülkelere muhtaçsanız neyin hesabını soracaksınız. koyun postuna bürünmüş kurtlar, dost görünümlü düşmanlar. onlara mı hesap soracağız. uluslar arası normlarda hak arıyormuşuz daha çok hak ararız... homurdana homurdana yıllar geçer gider bizde birşey yapamayız. sahte kahraman polat alemdara bi hesap sordurur sonrada işimize bakarız. dev görünümlü küçük ülkem natoda bulunduğumuz sürece daha çok kendimizi büyük sanarız onlarda bizi pohpohlar durmak yok yola devam deriz. uçak olayından çıkarılacak ders tez vakit zaman geçirmeden acilen teknoloji konusunda hızlı yatırımlara girişmenin gereğidir. kuru laf kalabalığyla teknoloji üretiyoruz değil. elin teknolojisini alıp getirip teknoloji yapıyoruz değil oturup gerçek manada atılım yapma manasında teknoloji üretmeliyiz. elin yaptığının aynısı olacaksa ne anlamı var zaten o teknoloji rakibinde zaten var. savaş çığırtkanlığıda yapmayım ama savaşmamakta hep ezilmeyi mi getiriyor acaba diye sormadan edemiyorum.

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  konu sogumadı bence sogutuldu.
  şuan son açıklamalr kaygı verici.suriyenin nasıl bir silahı var ki ?
  yoksa uçak kendimi düştü israil moderinize etti hepsi düşüyor zaten.....

  asıl korkulacak savaş degil.kimse savaş istemez.
  israil 9 vatandaşımızı vurdu estik gürledik hossadan indik.
  suriye her ne seble olursa olsun uçagı düşürdügünü kabul etti.yine estik gürledik hossssssadannnnn indikkk.
  artık israil suriye veya başka bir komşu devlet veya başka bir ülke bizden çekinmez.korkmaz....çünkü hos bir gürültü.
  türkiyenin itibari türk askerinin ve gücğnün itibarı artık ? gerçek...
  bir subay dan korkan suriye uçak düşürdü.........

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  02 Mayıs 2010
  Mesajlar
  395
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  asıl meselede bu ya. israile bizi kap kalın bi zincirle bağlamışlar elimizede bi penseyle bide kerpeten vermişler bizde zinciri kırmaya çalışıyoruz. zincire çizik atmaktan başka yapa bildiğimiz bi şeyde yok. demir makasıda hemen yanımızda duruyorda onuda uzanıp almaya korkuyoruz. biz kendimize gelmekten mi korkuyoruz kendimiz gibi olmaktan mı çözemedim. bi kısır döngü içerisindeyiz sanki. her nedense en çok bizim uçağımız düşüyor savaş yada yolcu uçağı fark etmez. korkarım ki türkiye nasıl olsa bir şey yapamıyor diye cirit atan atana olacak. hoş amerikan istibaratı ve mossad başta olmak üzere ülkemizde cirit atan atana ya neyse. bu olay ilki çıktığında kendi kendime ve çevreme yaptığım yorumda kuru gürültü yapılır ve olay sürümcede kalır uluslar arası kuruluşlar falan filan derken uzar gider. uluslar arasında bizi kim desteklemişte orada başarılı olacakmışız. çıkarları için yahudiler destekliyordu şimdi onlarada gerek yok desteklemesinler zaten. peygamberimizin hadisinin gerçekleştiği günlerdeyiz galiba. görünen haçlı seferleri tam amacına ulaşamasada görünmeyen haçlı seferleri amacına ulaştı galiba. müslüman ülkeleri sömürülen ve ezilen, batı ülkeleri ve uzak doğu ülkelerinin bir kısmı ve israil ezen ve sömüren. ileride bide su savaşları bekliyorum. o savaş ise ekonomi ağırlıklı savaşın yanında çok kanlı bi savaş olacak gibime geliyoor. su olmazsa olmaz onu ne petrol nede pazar bulma mücadeleleri onların hepsini aratır sanki. onlarda çok kanlıydı ama su başka gibi. onun için aklımızı başımıza almalı ve tarih boyunca belanın eksik olmadığı topraklarımıza sahip çıkmalıyız. özellikle mezopotamyanın olduğu yerlerde savaş hiç eksik olmamış barış ilelebet gitmez elbet bi gün kendini hissetirir. kara biter denizde görülür. aslında üçüncü dünya savaşıda olması an meselesi bi bakıma. aynı diğer dünya savaşlarının öncesi gibi ekonomiler sıkıştılar. üretim yapan ülkeler pazar kapma peşinde. amerikada dahil hepsi sıkıştılar. üstelikte şimdi sanayileşen ülkeler yirminci yüz yılın başındaki kadar az değil çok fazla yani bu defa savaş tam bi dünya savaşıda ola bilir ileride. tedbirlerimizi tez vakitte oluşturmalıyız. kimse bu bölgede bizi rahat bırakmaz. bırakmıyorda zaten başımızda terör belası ondan sonuç alamadıklarını anladıkları anda gerçek saldırıya geçeceklerdir kuşkusuz kısacası korkunun ecele faydası yok..

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  kimse dünya savaşını göze alamaz.rusya ve çin sanmıyorum.rusyanın etrafı noto sanmam hata yapacagını.

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  02 Mayıs 2010
  Mesajlar
  395
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  evet dediğiniz gibide ola bilirde yanlız rusya avrupayı avuçlarını n içine aldı zaten. enerji konusunda tam manasıyla rusyaya bağımllılar bizde dahl. geniş topraklara yayılmış olmanın avantajı ve nüfuz sahibi olmanın avantajını hala taşıyorlar. kim bilir belkide rusyada natonun yanında yer alacak. çıkar öyle bişeydirki bütün her şeyi tersine çeviriverir bi anda. gelecekte ne olacağı bilinmez umalımda savaş olmasın. biz görürmüyüz görmezmiyiz bilmiyorumda ön görüme göre ufukta bi savaş bekliyor gibi sanki gibime geliyor.

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  16 Ocak 2012
  Şehir
  KAYSERİ
  Mesajlar
  167
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  Alıntı köylü link=topic=56710.msg608959#msg608959 date=1340372694 Nickli Üyeden Alıntı

  TSK askeri bir uçakla temasın kesildiğini açıkladı. Açıklamada, 'Malatya Erhaç Meydanından kalkış yapan bir uçağımız ile bugün saat 11.58 ' de Hatay ili güneybatısında deniz üzerinde radar ve telsiz teması kesilmiştir' denildi.

  SURİYE KARASULARINA DÜŞTÜ

  Görgü tanıklarının ifadesine göre; Malatya’dan kalkan uçağımız Hatay’ın Yayladağ ilçesine yakın bir noktadan denize düştü. Sahil köylerindeki sakinler patlama sesi duyduklarını ifade etti.

  PİLOTLARIMIZ ESİR Mİ ALINDI ?

  Yabancı haber kaynakları düşen uçağın pilotlarının esir alındığını iddia ediyor.

  DÜŞME NEDENİ BİLİNMİYOR AMA...

  Uçağımızın düştüğü iddia edilen noktanın Suriye tarafına Rusya radar üssü kurulmuştu. Düşen uçağın Akdeniz ' de Suriye açıklarında düşmesi, bölgedeki tansiyonu da yükseltti. Uçağın düşme nedeni henüz tam olarak bilinmiyor. Bölgede CIA operasyonlarının yapıldığı, Rusya deniz üssününün bulunduğu kavşağın tam ortası.

  İZİN ALINMASI LAZIMDI

  Bu bölgede arama yapılabilmesi için Suriye ' den izin alınmasına çalışıldığı belirtildi.

  Mersin ' den ve Hatay ' ın İskenderun İlçesi ' nden Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı ' na bağlı birlikler uçağın düştüğü sanılan bölgeye doğru denize açıldı.

  TSK ' nın internet sitesinden yapılan açıklama şöyle: 22 Haziran 2012 tarihinde görev uçuşu için saat 10.30 ' da Malatya/Erhaç Meydanından kalkış yapan bir uçağımız ile saat 11.58 ' de Hatay ili güneybatısında deniz üzerinde radar ve telsiz teması kesilmiştir. Arama kurtarma çalışmalarına derhal başlanmıştır.

  UÇAK ARANIYOR

  Pilotlarla irtibat kurulamazken, bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

  Radardan kaybolan ve telsiz bağlantısı kurulamayan savaş uçağını aramak için Malatya Erhaç’taki 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı ile Ankara Etimesgut Askeri Havaalanı’ndan kalkan askeri uçaklar bölgeye sevk edildi. Uçakların arama kurtarma çalışmaları sürerken, Adana İncirlik’ten de bir askeri helikopterler destek için bölgeye gitti.

  Malatya’daki 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda, F- 4E 2020 ‘Terminatör’ uçaklarının görev yaptığı 171’inci Filo ile RF- 4E keşif uçaklarının görev yaptığı 173’üncü Filo konuşlu bulunuyor. ‘Phantom’ olarak adlandırılan bu uçaklarda 1 pilot ve 1 silah sistem subayı olmak üzere 2 personel görev yapıyor.  MALATYA ' DAN HAVALANMIŞTI

  Haberde bahsi geçen uçak, Malatya Erhaç Havalimanı ' ndan kalkmıştı. Bu havalanı Malatya il sınırları içinde olup, sivil-askeri kategoridedir.

  3 SAAT SONRA AÇIKLANDI

  Askeri uçak, 10:30 ' da havalandı. İrtibatın kesildiği saat ise 11:58.. TSK ' nın haberi medyaya ve kamuoyuna duyurduğu saat ise 14:45... Yani TSK olayın meydana geldiği saatten yaklaşık 3 saat sonra kamuoyuna açıkladı.

  VALİ: BİZE GELEN BİR BİLGİ YOK

  Malatya Valisi Ulvi Saran, Malatya-Erhaç Havalimanı ' ndan kalkan, Hatay ' ın güneybatısında deniz üzerinde radar ve telsiz irtibatı kesilen askeri uçakla ilgili, ' ' Uçağın akıbeti hakkında şu anda bize gelen bir bilgi yok ' ' dedi. Vali Saran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir görev için saat 10.30 ' da Erhaç Havalimanı ' ndan kalkan F-4 jet uçağının saat 12.00 sıralarında radarda kaybolduğunu belirterek, ' ' İzlenemez duruma geldi. Uçakta 2 pilot bulunuyordu. Uçağın akıbeti hakkında şu anda bize gelen bir bilgi yok. Gelişmeleri takip ediyoruz ' ' diye konuştu.  Suriyeliler Hatay ' ı kendi illeri kabul ediyorlar bunu biliyormuydunuz...? Araştırın..

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  02 Mayıs 2010
  Mesajlar
  395
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  evet suriyeliler kabul ediyorlar ve adeta alay ediyorlarda. yanlız gerçekten onlar mı düşürdü yoksa dış güçlerle iş birliği halinde mi düşürdü orası meçhul işte. şunun şurasında israil 3-5 yıl önce şamda bi yerleri bombaladı bizim ülkeyede nedendir bilinmez yakıt depolarını bıraktı. düşmüş yanlışlıkla diye açıklama yaptılar. onlar atmadıkça yakıt deposu neden düşsünki. köylüler füze falan sanmış ve baya bi endişelenmişlerdi. medyamızdada yer tuttu aslında. suriye o israil uçakları gelip bizzat saldırdığı halde düşüremedide bizim uçağı her nasıl olduysa düşürdü. uçak savarla olmayacağıda belli gibi o uzaklıktan nasıl düşürecek. uçakta füze tanıma sistemide varmış tanımadığına göre nasıl bi teknolojiyle vurdu. yada suriye mi vurdu başka bi güç mü. nasıl bi oyunun içerisine düşürüldük acaba. neyse bunuda polat alemdara ihale ederler o ucuz bi kahramanlıkla kurtarı verir haysiyetimizi.

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  07 Temmuz 2009
  Şehir
  Konya-Sivas
  Yaş
  21
  Mesajlar
  1,696
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  Alıntı semi_dj link=topic=56710.msg613962#msg613962 date=1342041901 Nickli Üyeden Alıntı
  Suriyeliler Hatay ' ı kendi illeri kabul ediyorlar bunu biliyormuydunuz...? Araştırın..
  hatay bize katılmadan önce fransızlar suriyeye bırakmıştı ondan olabilir

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  02 Mayıs 2010
  Mesajlar
  395
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  bizim toprakları kendinde göstermeyen mi var zaten. kimi megalo idanın peşinde. kimi büyük ermeistanın. kimi vad edilmiş toprakların peşinde. kimi hadi şunun adını koyalım osmanlınında kabul ettiğikürtistan coğrafyasında kürt devleti kurmanın peşinde. yanlız o bölgede sıkışmışlığın içinde nasıl yaşamayı düşünüyorlar bilmem. araplarla, biz türklerle, iranlılarla çepe çvrili bi bölge. o yüzdendirki iskenderundanda denize açılma hayali görüyorlar. onlarda bir gün başlarını duvara vuracaklarda bakalım ne zaman. türkiyeye mecbur olduklarını tam manasıyla anlayacaklar. kast ettiğim ülkemize candan bağlı kürt vatandaşlarımız olmadığını, terövistlik yapıp hayinlik yapanlara olduğunu, dış ve iç güçlerin maşalığını yapanlara olduğunu vebi hayal uğruna gen.çleri aldatıp ölüme sürükleyene olduğunu hatırlatmak isterim o çoğunluğun içinde bir çakıl taşı kadar olupta başa değdiğinde acı verenlerden bahsettiğimi hatırlatmak isterim.

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  bir komutanın zamanında sınırda kükresiyle dili duran suriye şuan ejderha...kim büyüttü ejdarhayı biz....

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  07 Eylül 2011
  Şehir
  Nevşehir -Kırşehir
  Yaş
  43
  Mesajlar
  5,134
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  arkadaşlar şuna emin olunki dış güçlerin yıllar öncesinden kuyruk acısı ve o yıllardaki milli müçadele ruhu ve Türk milletinin yaradandan aldıgı yüce gücün korkusu olmasa şuan yer yüzünde Türkiye cumhuriyeti diye bir devlet kalmazdı.
  teknoleji olarak Allah aşkına neyimiz var.o eski zamanmı kaldı kılıclı kalkanlı at üzerinde nara atarak düşmanı alt etme zamanı.düşen ucagın neyle vuruldugunu bile cözmüş deyil koskoca devlet .
  Alllah göstermesin olası bi savaşda darma dagın olur bu ülke.ilk önce içerde patlak verir savaş.
  yazacak şey cokda bakman..bu ülke bunca olana bitene ramen ayaktaysa geçmişde yaşamış olan evliyalar ,enbiyalar ,şehitler yüzü gözü hürmetine ayakta.şimdiki sahte din sömürüsü yapıpda ülkemizi bu hale getirenler sayesinde deyil.
  yalanmıyım .az cok ülkesini seven insan olanın bitenin farkındadır.

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  caydırcı güç olmak şart.

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  22 Kasım 2008
  Şehir
  Eskişehir-Bursa
  Yaş
  48
  Mesajlar
  726
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  savaş falan olmaz. işinize bakın. olsada farketmez. esad ın bileti kesildi. rusya ve çin in dalgasına bu uzadı.
  er yada geç esad gidecek. yorgan gider, kavga biter. amerika nın istemediği hangi lider başta kaldıki esad kalsın. amerika bu işi yaptırımla, olmadı taşeronla halletmek istiyor. en son noktayı yine amerika koyar. ne kadar amerika zor durumda deselerde adamlarda savaş teknolojisi var. dünya onlardan soruluyor.

 17. #17

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  savaş meselesi degil türkiyenin düştügü durum önemli...

 18. #18

  Üyelik Tarihi
  02 Mayıs 2010
  Mesajlar
  395
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  şöyle bi durum var. rönesans ve reformlar sayesinde güçlü bi medeniyet kuran batı yavaş yavaş işin sonuna doğru gidiyor. teknolojileri var ama doğu, güney, kuzey onlarda teknolojiyi yakalamak için uğraşıp duruyor. bütün medeniyetlerin yükselişi olduğu gibi bide inişi olacaktır. tıpkı; mısır medeniyeti, hitit medeniyeti, persler,, romalılar, selçuklular ve osmanlılar gibi onlarında inişleri olacaktır. hiç bi uygarlık ilelebet aynı kalmıyor muhakkak iniş ve çıkışlarıyla devam ediyor. çok daha öncesinde sümerler vardırki tarihe damgasını vurmuşlardır adı var ama kendisi yok. dönüşerek isim değiştirerek günümüze kadar geliyor. modernleşiyor modernleşemeyende geri kalıp kendi iç çekişmelerinin çift sarmalına girip iç ve dış faktörlerle uğraşıp duruyor. islam dünyasının kaderi tamda budur. düşünümn elinde her türlü ham madde olmasına karşın en önemlisi enerji kaynakları ellerinde sanayi dönüşümünü gerçekleştiremediler. hazırla gidiyorlar nereye kadar gidecekler bilemiyorum. petrol birden bire önemini yitiri verse ne yapacaklar bu araplar. biz yine iyi durumdayız iyi kötü dönüşmeye çalışıyoruz. kavga dövüş. petrol gelirinin rahatlığıyla lüks içinde yaşarken şaşa birden sona ererse ne yapacaklar düşünce konusu bence. arapların ortasına israil yerleştirilerek bir çatıda toplanmaları engellenmiştir. kaç tane arap devleti var küçük küçük. irili ufaklı pek çok devlet. türk devletleride varda onlarınki bizi baya bi katlıyor. bakalım yeni güçlü bi islam medeniyeti hangi millete nasip olacak. islam medenşiyetinden kasıt müslümanların güç sahibi olduğu anlamındadır. şeriyat ilkelerini anlamayın.

 19. #19

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  Alıntı SALİM link=topic=56710.msg614016#msg614016 date=1342085134 Nickli Üyeden Alıntı
  şöyle bi durum var. rönesans ve reformlar sayesinde güçlü bi medeniyet kuran batı yavaş yavaş işin sonuna doğru gidiyor. teknolojileri var ama doğu, güney, kuzey onlarda teknolojiyi yakalamak için uğraşıp duruyor. bütün medeniyetlerin yükselişi olduğu gibi bide inişi olacaktır. tıpkı; mısır medeniyeti, hitit medeniyeti, persler,, romalılar, selçuklular ve osmanlılar gibi onlarında inişleri olacaktır. hiç bi uygarlık ilelebet aynı kalmıyor muhakkak iniş ve çıkışlarıyla devam ediyor. çok daha öncesinde sümerler vardırki tarihe damgasını vurmuşlardır adı var ama kendisi yok. dönüşerek isim değiştirerek günümüze kadar geliyor. modernleşiyor modernleşemeyende geri kalıp kendi iç çekişmelerinin çift sarmalına girip iç ve dış faktörlerle uğraşıp duruyor. islam dünyasının kaderi tamda budur. düşünümn elinde her türlü ham madde olmasına karşın en önemlisi enerji kaynakları ellerinde sanayi dönüşümünü gerçekleştiremediler. hazırla gidiyorlar nereye kadar gidecekler bilemiyorum. petrol birden bire önemini yitiri verse ne yapacaklar bu araplar. biz yine iyi durumdayız iyi kötü dönüşmeye çalışıyoruz. kavga dövüş. petrol gelirinin rahatlığıyla lüks içinde yaşarken şaşa birden sona ererse ne yapacaklar düşünce konusu bence. arapların ortasına israil yerleştirilerek bir çatıda toplanmaları engellenmiştir. kaç tane arap devleti var küçük küçük. irili ufaklı pek çok devlet. türk devletleride varda onlarınki bizi baya bi katlıyor. bakalım yeni güçlü bi islam medeniyeti hangi millete nasip olacak. islam medenşiyetinden kasıt müslümanların güç sahibi olduğu anlamındadır. şeriyat ilkelerini anlamayın.
  bunlar hep kitaplarda, köşe lerde anlatılıp yazılanlardan başka bir şey olmadı olmaz da....varsayımla veya gerçekleşmesi mümkün olmayan bir yargı...
  dünya küçüldü,herşey artık askeri ve ekonomik ve teknolojik güç le oluyor.
  şunu unutmayın ki NÜKLER SİLAH GÜCÜ olamadan caydırıcılık,büyüklük veya gelişmişlik olmuyor artık.
  TÜRKİYE birzamanlar uçak yaptırmayan zihniyet mantık güç şimdi nükleer silaha teknolojiye hayır diyorlar.
  bizde dünyanın her yerinde çıkarımızı korumalıyız uçak gemimiz kıtalar arsı füzelerimiz olmalı.
  araplarla batıyla türk devletleriyle olacak bir güç olmaz. tek güç güçlü ordu güçlü ekonomi....

 20. #20

  Üyelik Tarihi
  02 Mayıs 2010
  Mesajlar
  395
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...  nükler güç konusuna bende değinmek istiyordum zaten. israil, pakistan, hidistan, kuzeykore, rusyada önceden beri, amerikada yine keza öyle, çinde, daha sayılacak ülkelerde vardır. güçlü ekonomi güçlü ordu bölgeyi nüfuz altına almaktanda geçer aynı zamanda. işgal edip ele geçirmekten bahsetmiyorum iş birliğinden en azından sorun çıkarmamalarından. arapların gelip ülkemizdeki yüksek sanayileşme çabalarına katılmalarında hiç bi zarar yok. gelsinler sermayeyi koysunlar. bizde insan alt yapısı ve beyin gücüde var. illa yahudi sermayesi hegemonyasında mı ilerliyeceğiz. artık osmanlı tipi bi işgal et ele geçir anlayışıyla güç elde edilemez. avrupa ve amerika sisteminin ötesinde bi sistem uygulamalıyız. bu sistemi uygulama konusundada bizi rahat bırakmayacakları kesin orası biraz hayal gibi.güçlü ekonomi ve güçlü orduyu nasıl sağlamalıyız düşünmemiz lazım. kendi topraklarımız içerisinde kendi kabuğumuzu kıramazsak güçlü ordu olduğunu nasıl anlatacağız. işte karizmamızı fena halde çizdiler.nasıl toparlayacağımızı bilemiyoruz. çizilen karizmamızı illa savaşarak düzeltmeye biliriz savaşalım demiyorum. fakat yeni bi teknoloji atılımı yaparakfarkımızı ortaya koymalıyız. dediiğiniz gibi uçak gemilerimizi yapmalıyız. kıtalar arası füzelerde geliştirmeliyiz. o teknolojilere sahip olmak tek başına yetmiyor. belkide uzaydanda füzeler göndere bilmenin yoluna doğru gideceğiz. denizdeki gemiler gibi uzay araçlarındanda mühümmat gönderile bilecek hedeflere.o zaman işte uluslar arası hava sağası kara sağası su sağası hepsinin önemi yitirilmiş olur. amerika bu günkü gücünü ikinci dünya savaşında son anda farkını ortaya koyarak elde etti. eğer almanya yada japonya başarsaydı onlarındüdüğü ötecekti. bazı dönüm noktalarıda önemli bu konularda.

Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Dikkat! Dikkat ! Kuş gribi geri geliyor....
  Konu Sahibi Hermiyas Forum Kümes Hayvancılığı
  Cevap: 19
  Son Mesaj : 18.Mayıs.2015, 09:41
 2. Kuraklık ve savaş riski
  Konu Sahibi Hermiyas Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 12.Ağustos.2014, 09:58
 3. DEVLERLE SAVAŞ
  Konu Sahibi alone_tiger_26 Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 22.Temmuz.2009, 21:21
 4. dikkat büyük harfle yazmak bagırmak anlamına geliyor dikkat
  Konu Sahibi karakule Forum Muhabbet - Geyik
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 24.Aralık.2008, 20:02
 5. DİKKAT VALTRA ÇIKABİLİR !!!
  Konu Sahibi nhmf Forum Fotoğraflar (Alıntılar)
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 18.Aralık.2008, 19:00

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status