NİHAYET RESİM YÜKLEYEBİLDİM AYÇİÇEĞİ DÖNÜM KAÇ KİLO ATAR ACABA?

8u5dc.jpg

Ynt: NİHAYET RESİM YÜKLEYEBİLDİM AYÇİÇEĞİ DÖNÜM KAÇ KİLO ATAR ACABA?

150 kg civarı diyorum, seyrek çünkü. Biçim işini halledebildiniz mi? Bizde bir deyiş vardır, komşu ne ekerse sen de onu ek başın ağrımaz. Hayırlısı olsun. Bence iyi.

evet biçim işini hallettim tşk ederim.adanadan biçer geliyor 17 liraya biçececek bide burda mazot ltsi 27.5tl ucuz ben 100 kiloya razıyım 100 kilo baska birsey istemem zayıflar ümitsiziim bana biraz ümit verdiniz çok sağolun

bilkar link=topic=56834.msg610204#msg610204 date=1340800873' Alıntı:
evet biçim işini hallettim tşk ederim.adanadan biçer geliyor 17 liraya biçececek bide burda mazot ltsi 27.5tl ucuz ben 100 kiloya razıyım 100 kilo baska birsey istemem zayıflar ümitsiziim bana biraz ümit verdiniz çok sağolun
Siz baştan öyle umutsuz yazmıştınız ki sıcaktan kavruldu sandık, bu fotolardan normal olduğu anlaşılıyor, hatta iyi kafa yapmışlar. Tane iyi tutmuşsa senin tahminini hayli aşar inşaallah. Hayırlısı olsun. :)

malkaralı_yusuf link=topic=56834.msg610206#msg610206 date=1340801124' Alıntı:
Siz baştan öyle umutsuz yazmıştınız ki sıcaktan kavruldu sandık, bu fotolardan normal olduğu anlaşılıyor, hatta iyi kafa yapmışlar. Tane iyi tutmuşsa senin tahminini hayli aşar inşaallah. Hayırlısı olsun. :)
tşk Allah Razı olsun heryer böyle değil iyi yerin resmini çekmişim. :) 10 gun sonra biçerim bakalım sölerim ne kadar attığını

foto lar yeni ise biçim için çok erken. 10 gün yazmışsın taneler iyice kuruması gerek tahminim 1 ay geçmesi gerek biçim için. olgunlaşmadan biçersen bir işe yaramaz.

adige976 link=topic=56834.msg610214#msg610214 date=1340803565' Alıntı:
foto lar yeni ise biçim için çok erken. 10 gün yazmışsın taneler iyice kuruması gerek tahminim 1 ay geçmesi gerek biçim için. olgunlaşmadan biçersen bir işe yaramaz.
resimleri yeni burası çok sıcak 40 derece alt resimde daha yeşil görünüyor ama genel olarak ilk resim gibidir. yani suan çerdeklerin %60 siyah olarak görünüyor bakalım belki biraz daha bekleriz haftaya tekarar bakmaya gidecem peki kaç kilo atar ilk resme bakarak ilk defa ektim ümitsizim 100 kiloya razıyım açıkçası

tam olarak bir şey diyemeyeceğim. orta halli bir görünümü var. ama bu yıl genelde böyle ayçiçekleri. sanırım ekimden önce toprak hazırlığını iyi yapmadınız. ayçiçeği ekimde toprağın kuru olması ve derin ekim yapıldığında böyle seyrek çıkar. bazen fazla yaş olur toprak çıkarken kurt keser epey hassas iş. birde biçimde makina fazla tane atar yere bundan da verimde kayıp fazla olur.

adige976 link=topic=56834.msg610217#msg610217 date=1340804450' Alıntı:
tam olarak bir şey diyemeyeceğim. orta halli bir görünümü var. ama bu yıl genelde böyle ayçiçekleri. sanırım ekimden önce toprak hazırlığını iyi yapmadınız. ayçiçeği ekimde toprağın kuru olması ve derin ekim yapıldığında böyle seyrek çıkar. bazen fazla yaş olur toprak çıkarken kurt keser epey hassas iş. birde biçimde makina fazla tane atar yere bundan da verimde kayıp fazla olur.
yorumunuz için tşk ederim

berketli olsun.50 kğ alırsın ilk resim deki hoş degil.
güzel bir ekimle bile 50-70 kğ alınıyor
keşke 200-300 kğ alsan ama tecrübelerim ve ektiğimiz den biliyorum 100 kğ bu şartlarda hiç kimse almaz bizim buralarda.boş olma olasılıgı çok fazla.

köylü link=topic=56834.msg610220#msg610220 date=1340804769' Alıntı:
berketli olsun.50 kğ alırsın ilk resim deki hoş degil.
güzel bir ekimle bile 50-70 kğ alınıyor
keşke 200-300 kğ alsan ama tecrübelerim ve ektiğimiz den biliyorum 100 kğ bu şartlarda hiç kimse almaz bizim buralarda.boş olma olasılıgı çok fazla.
bende 50 felan düşünüyorum ama 100 gelsede çok güzel olur .kg ne kadar fiyat yağlık bellli oldumu

Bereketli olsun çok seyrek kardeş ne çıkar bilmiyorum ama bence daha sık ekim yapmalısınız