OSMANİYE (İHA) - Osmaniye ' de arı desteklemesi ve besilik erkek sığır desteklemesi için başvuruların başladığı bildirildi.

Osmaniye Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan ve Arı Yetiştiricileri Birliği üyelerine ödenen Arılı Kovan Desteklemesi için başvuruların başladığını belirterek, 'Arı Yetiştiricileri Birliği üyelerinin 20 Temmuz 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar bağlı bulundukları il veya ilçe gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor. Ayrıca kayıtlı olduğu il veya ilçe dışında bulunan arıcıların tespitlerini şu an konakladıkları yerde bulunan il veya ilçe gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüklerine müracaat ederek, 21 Eylül 2012 tarihine kadar yaptırmaları gerekmektedir' dedi.

Sağlam, 2011 yılında başlayan ve 2012 yılında uygulanmaya devam edilen Besilik Erkek Sığır Desteklemesi için de yetiştiricilerin 1 Ocak 2012 tarihi ile 30 Haziran 2012 tarihlerinde Bakanlığımızdan ruhsatlı kesimhanelere kestirmiş olduğu erkek sığırlarına ait destekleme başvurularını en geç 31 Temmuz 2012 Salı günü mesai bitimine kadar yapmaları gerektiğini kaydetti.

Ekleme Tarihi
27.06.2012