nasıl olcak

slm hayırlı akşamlar arkadaşlarm abilerim benim bi sorum olcak biz daha önceden hiç sıfır traktör kullanp ta motorunu açmadık yani açma derken kimileri diyoki traktörü ilk yağ deişimine kadar yüklenme 15 gazı geçirme ilk yağ değişimnden sonrada yüklen canını al 20 gazın altında kullanma hep yüksek viteste kullan motor açılana kadar. sizce doğrusu nedir nasıl olcak bu yazdıgım doğrumu

Ynt: nasıl olcak

tahir link=topic=56896.msg610880#msg610880 date=1340988523' Alıntı:
slm hayırlı akşamlar arkadaşlarm abilerim benim bi sorum olcak biz daha önceden hiç sıfır traktör kullanp ta motorunu açmadık yani açma derken kimileri diyoki traktörü ilk yağ deişimine kadar yüklenme 15 gazı geçirme ilk yağ değişimnden sonrada yüklen canını al 20 gazın altında kullanma hep yüksek viteste kullan motor açılana kadar. sizce doğrusu nedir nasıl olcak bu yazdıgım doğrumu

ilk 20-30 saat çok basma sonra 500 saate kadar 17-18 gazın altına düşme.

ilk başlarda motoru çatlatçak kadar zorlama yeter. onun haricinde bayıltmadan kullanırsanız devirli kullanırsanız bi sorun çıkmayacaktır. baygın kullanmayın yeter.

rocky link=topic=56896.msg611012#msg611012 date=1341003472' Alıntı:
ilk başlarda motoru çatlatçak kadar zorlama yeter. onun haricinde bayıltmadan kullanırsanız devirli kullanırsanız bi sorun çıkmayacaktır. baygın kullanmayın yeter.
aynen normal kullan yani biraz devirli kullanmakta fayda var.

rocky link=topic=56896.msg611012#msg611012 date=1341003472' Alıntı:
yazdıklarına katılıyorum fatih bizlerde aynen sıfır motoru böyle kullanmışızdır ve şükürler olsun daha bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadık

steyr5454 link=topic=56896.msg611121#msg611121 date=1341067270' Alıntı:
yazdıklarına katılıyorum fatih bizlerde aynen sıfır motoru böyle kullanmışızdır ve şükürler olsun daha bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadık
bende öyle kullandımda o halde bile az sorun çıkarmadı aznavur :D ;D

Ben ilk 2 saat köyde gezerım :) sonra pullukla çayır sürerim veya eski yonca yeri Ön iki teker havada olarak. Sonra patosa koşarım hararetini son haddine getırene kadar zorlarım. Yanı garantisi bitmeden kırılacak bozulacak bıryerı varsa bozarım. Bir sene sonra köpek gibi olur motor.

SAOLN TEŞEKKR EDRM ABİLERİM ARKADAŞLARIM ÇOĞUNZ DA BNM GİBİ ANLATTINZ MOTOR ŞUAN 230 SAATTE ŞUN DAHA TARLAYA GİRMEDİ AMA YOLDA FELAN GİDERKEN 20 GAZIN ALTINA DÜŞÜRMÜYORUM

tahir link=topic=56896.msg611140#msg611140 date=1341078284' Alıntı:
SAOLN TEŞEKKR EDRM ABİLERİM ARKADAŞLARIM ÇOĞUNZ DA BNM GİBİ ANLATTINZ MOTOR ŞUAN 230 SAATTE ŞUN DAHA TARLAYA GİRMEDİ AMA YOLDA FELAN GİDERKEN 20 GAZIN ALTINA DÜŞÜRMÜYORUM

dogru yapıyosun.benim 80.4 de 470 saatte açılma dönemi çok gaz verdim şimdi canavar oldu maşallah.