buda benim marebel

05.12.2010
1,860
1

s. a. arkadaşlar uzun bi aradan sonra konu açıyorum bakalım kimler ne yorum yapacak.
geçen sene tavuk tersi gübresi uyguladım tarla sürüm ve tavuk gübresi tagıtımı konularınıda paylaşmıştım .
patetes fiyatları iyi olmadıgı için gübre ve ilaç fazla kullanmadık buna ragmen patetesler güzel .
4 ayın 3 ü yeni aldımız ertugrul otomatik ekim makinaı ile ekim.

Uploaded with ImageShack.us

5 ayın 27 si durum

6 ayın 1 durum

6 ayın 8 i sulamaya devam

Ynt: buda benim marebel

bereketli olsun kardeşim son resimler karanlık olmuş biraz ama güzel maşallah allah hayırlı bereketli etsin memleket nere senin makinede demsan la seninki nasıl karşılaştırısak..

saolasın afyon sandıklı makinayı bu yıl aldık memnunum demsanı bilmiyorum. fiyatları bende merak ediyorum duydugumuz 350-450 arası 400 den satarsak çok güzel

TD8073 link=topic=56943.msg612761#msg612761 date=1341515970' Alıntı:
saolasın afyon sandıklı makinayı bu yıl aldık memnunum demsanı bilmiyorum. fiyatları bende merak ediyorum duydugumuz 350-450 arası 400 den satarsak çok güzel
inşallah kardeşim o fiyatlara satarsak iyidir bende dinar çölovasındanım bizde genelde demsan makine kulanılıyo ilk defa gördüm seninkinide birde bizim buralarda patateslerde sararma var diyolar sizde varmı öle bişey allah hasar vermesin hayırlı bol kazabçlar versin inşallah hayırlı müşteri hyırlı söküm nasip etsin inşallah...

gamsiz903 link=topic=56943.msg612819#msg612819 date=1341525456' Alıntı:
inşallah kardeşim o fiyatlara satarsak iyidir bende dinar çölovasındanım bizde genelde demsan makine kulanılıyo ilk defa gördüm seninkinide birde bizim buralarda patateslerde sararma var diyolar sizde varmı öle bişey allah hasar vermesin hayırlı bol kazabçlar versin inşallah hayırlı müşteri hyırlı söküm nasip etsin inşallah...
yakınmış buraya mantar hastalıgı burdada var . çaresi yok ya her hafta ilaç atacan yada hiç ellemeyecen suya gübreye kuvvet hastalıktan erkenden söküme geliyor patetesler fazla büyüyemiyor. benim son resimlerde göründügü gibi çok güzel di sonra 10 günde hastalandı . hiç ilaç atmadım . 10 güne sökecegiz fiyat işallah iii olur

anayurtlu 3105d link=topic=56943.msg612777#msg612777 date=1341518970' Alıntı:
güzel paylaşım fotolar aynı tarladan farklı zamanlarda çekilmiş galiba gelişimi belli oluyor Bereketli olsun buyıl patatesle soğan para edecek gibi görünüyo.
saol evet farklı zamanda çektim . patetes de durum kötü 350 olursa hemen satacaz . sogan bende ektim biraz para edecek gibi

alim1903 link=topic=56943.msg612843#msg612843 date=1341552599' Alıntı:
agrialar nasıl veriminden bi türlü 4 tonu geçemiyoruz
zamanında en çok ekilen patetes di şimdi biz dahil çok az kişi ekiyor çatlak yapıyor çöpe çok çıkıyor . bu sene çok güzel 1 metre fazla boylandı şimdi çiçek bakalım nasip

paylaşım icn cok tşk bende ekmeyi düşünüyorum sözleşmeli cips fabrikasına gerkli bilgileri sizin sayenizde topluyorum ekiim makinasından memnunmusnuz tek tek atıyormu fiyatı kac tl ?

SEYİT link=topic=56943.msg612933#msg612933 date=1341584432' Alıntı:
paylaşım icn cok tşk bende ekmeyi düşünüyorum sözleşmeli cips fabrikasına gerkli bilgileri sizin sayenizde topluyorum ekiim makinasından memnunmusnuz tek tek atıyormu fiyatı kac tl ?
saolsın ekmeden önce iyice düşün bence . mkine çok iyi kesilmişlerde bazen 2-3 atıyor . bide ıslak topraklı patetes olmayacak yapışıyor düşmüyor

steyr5454 link=topic=56943.msg612929#msg612929 date=1341583971' Alıntı:
patatesiniz maşaallah resim gibi ama bu yılki fiyatlar biraz üzücü inşaallah emeğinizin karşılığını alırsınız güzel paylaşım....
evet çok güzel verim aldk . ama fiyatlar içler açısı çok batan var ekmekten vaz geçiyor çogu kişi

malkaralı_yusuf link=topic=56943.msg612926#msg612926 date=1341583203' Alıntı:
Bereketli olsun, patates olumsuz bir yılını yaşıyor fiyatlardan dolayı ve masrafı çok olduğu için. İnşaallah iyi verim alırsınız ve iyi fiyata satarsınız :) Paylaşım için teşekkürler
evet çok kötü bi yıl masraf hattinden fazla verim süperdi . birazdan fotolarını paylaşacagım