biçer patoz hakkında bilgisi olanlar varmı.

değerli arkadaşlar traktör arkasına takılan biçer patoz kullanan varmı? karamanda çevremde pek kullanan yok. özapalıların makinasını internette izledim. fakat yeterice bilgi sahibi olamadım. bu konuda bilgisi olan arkadaşların yorumlarına ve bilgilerine ihtiyacım var. tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ynt: biçer patoz hakkında bilgisi olanlar varmı.

bende 2007 model özapallılar marka var gayet memnunum günde 35 40dekar hasat yapılabiliyor tek seferde hem taneyi hemde samanı yapabiliyosun istediğin derinlikte biçim yap tarlanı yalat biçercilerin kahrını çekmiyosun ayrıca nohut hasatıda yapıyormuş kasnagı var ama ben hiç denemedim hareketini traktörün kuyruk milinden alan hidrolik kumandalı bi makina işte tarlaya bir sefer gidiyosun açıkcası

Ben 2006 da erkoçların(master of farming) biçer patozunu aldım bir ay kadar arpa buğday biçtim ve memnundum sıra nohut hasatına gelince her şeyi hazırladım kasnakları elekleri değiştirdim köylü özellikle kara patozu olan çiftçiler karşımda cephe oluşturdular, fiyatı bahane ettiler ama esas gaye kendi patozlarına iş çıkmayacağı ikinciside hasetlik. Bende geri verdim, anlayışlı davrandılar, sorun çıkmadı.

steyr43 ve R.çiftçi arkadaşlar sağolun. teşekkür ederim. dün özapalıları aradım fiyatına 29 bin dediler. ancak ellerinde kalmamış. bizde 200 dönüm (200x2500m2) buğday var. birde 50 dönüm nohut var. bu yıl yeni tümosan aldık. saman para edecek. muhtemelen ilk defa biçer patoz yapan birini bulup ona biçtirecez. dönümünü 85 tl den biçiyorlarımış. hayırlısı..

osmanli link=topic=56951.msg611933#msg611933 date=1341328525' Alıntı:
steyr43 ve R.çiftçi arkadaşlar sağolun. teşekkür ederim. dün özapalıları aradım fiyatına 29 bin dediler. ancak ellerinde kalmamış. bizde 200 dönüm (200x2500m2) buğday var. birde 50 dönüm nohut var. bu yıl yeni tümosan aldık. saman para edecek. muhtemelen ilk defa biçer patoz yapan birini bulup ona biçtirecez. dönümünü 85 tl den biçiyorlarımış. hayırlısı..
dönümü 85 den cok para arkadaşım..artı birde 100 m2 işine döküpde 85 derlerse cok para tutar..yerinizde olsam 2 el temiz bişey kendim alırım..yinede siz bilirsiniz..bereketli yıllar..

arkadaşlar bu makinanın biçeni değil de yerden toplayanı toplar döver satılık olan varmı çevrenizde ben almak istiyorum ama 2. el temiz bişey bulamadım ??