kuyruk mili viets müşürü iptalı,debryaja basmadan kuyruk mili geçişi,,

arkadaşlar geçenlerde bir arkadaşla çalışıyoruz ,,onda tt 50 var ve debriyaja basmaan kuyruk mili kolunu çalıştırdı,,nasıl olduğunu sorduğumda ,müşürünü iptal ettırdım dedı,, benımde 260 golda bunu yapma şansım var mı ,,buğdağ ve yonca biçtiğimiz için çok gerekıyorda ,,,

Ynt: kuyruk mili viets müşürü iptalı,debryaja basmadan kuyruk mili geçişi,,

Aslında çok lazım bişey ben 285 s de kuyruk mili çalışırken debriyaja basmadan devre dısı bırakıyomda çalıstırırken illaki basılması gerekiyo.

camkinoz link=topic=57012.msg612185#msg612185 date=1341383835' Alıntı:
arkadaşlar geçenlerde bir arkadaşla çalışıyoruz ,,onda tt 50 var ve debriyaja basmaan kuyruk mili kolunu çalıştırdı,,nasıl olduğunu sorduğumda ,müşürünü iptal ettırdım dedı,, benımde 260 golda bunu yapma şansım var mı ,,buğdağ ve yonca biçtiğimiz için çok gerekıyorda ,,,
Nhlerde zaten kuyruk mili debriyaja basmadan hareket halibdeyken acıp kapatılabiliyo ki ben tam anlamadım soruyu.

Ali SARAÇ link=topic=57012.msg660758#msg660758 date=1354970530' Alıntı:
Nhlerde zaten kuyruk mili debriyaja basmadan hareket halibdeyken acıp kapatılabiliyo ki ben tam anlamadım soruyu.
mf lerdede o şekilde 398den buyana :)

anayurtlu 3105d link=topic=57012.msg660791#msg660791 date=1354975702' Alıntı:
mf lerdede o şekilde 398den buyana :)
MF lerde 1992 yılında çıkmaya başlayan S serisi ile bu özellikle yani IPTO özelliği opsiyonel olarak sunulmaya başlandı. Debriyaja basmadan hidrolik sistemi yardımıyla kuyrul milinin çalışmasına imkan veriyor.

ufukk link=topic=57012.msg660803#msg660803 date=1354977252' Alıntı:
MF lerde 1992 yılında çıkmaya başlayan S serisi ile bu özellikle yani IPTO özelliği opsiyonel olarak sunulmaya başlandı. Debriyaja basmadan hidrolik sistemi yardımıyla kuyrul milinin çalışmasına imkan veriyor.
doğrudur zaten 398lerde o yıllarda geldi galiba ondaki bu özelliği uzelde uygulamaya başlamış ama ben 2000model altı S serilerinde görmedim bu düzeneği yada rastlamadım diyelim.

bende bazen üşenip debriyajsız geçiriyorum.ama zararlı.dişli kırlıma ihtimali var.
arkada ağır bir ekipman varsa geçmez.hava kompresi,ilaç ve gübre makinesi gibi şeylerde geçiyor.

bende ford 5000 var istersen motor son devirde olsun. elimle kolu indirdiğimde açıp kapatabiliyorum kuyruk milini. tam bağımsız yani

müşürle alakası yok bağımsız kuyruk mili yoksa debriyaja basmadan geçiremezsin massey nedense 260 goldların dar lastik olarak çıkanlarında bağımsız kuyruk mili koymamış bunlardaki müşür kuyruk mili aktifken traktörün çalışmasını engellio başka bi işe yaramıo

Semih_ link=topic=57012.msg612202#msg612202 date=1341388429' Alıntı:
Aslında çok lazım bişey ben 285 s de kuyruk mili çalışırken debriyaja basmadan devre dısı bırakıyomda çalıstırırken illaki basılması gerekiyo.
bende 240 s de debriyaj ' a basmadan boşa alıyom debriyaj ' a basmadan kuyruk milini çalıştırıyom ama boşta geçiyor
yükte debriyaja basıp geçiriyom aynı şekil yükte basmadan boşa alıyom

Semih_ link=topic=57012.msg612202#msg612202 date=1341388429' Alıntı:
bende 240 s de debriyaj ' a basmadan boşa alıyom debriyaj ' a basmadan kuyruk milini çalıştırıyom ama boşta geçiyor
yükte debriyaja basıp geçiriyom aynı şekil yükte basmadan boşa alıyom