balya saman

arkadaşlar haftaya hasatımız başlayacak sizce balya yaptırmalımıyım... duyduğum kadarıyla türkiye genelinde sap az diyorlar... balya yaptırsam elimde kalma ihtimali nedir... bu sene ilk defa bu işe gireceğim önerileriniz nedir?

Ynt: balya saman

Su an patoz yapiyorum sana su kadarini diyim yap bizim burda bicer samanı 250 bicer arkası patoz samanı 200 patoz arkası tirmik samanı 180 kurus nasil olucak bende hic bisey anlamadim bu seneden iyi para yapıyo balya yap sat gittsin hic bekletme benden sana tavsiye .....

Hebun021 link=topic=57032.msg612483#msg612483 date=1341435546' Alıntı:
Su an patoz yapiyorum sana su kadarini diyim yap bizim burda bicer samanı 250 bicer arkası patoz samanı 200 patoz arkası tirmik samanı 180 kurus nasil olucak bende hic bisey anlamadim bu seneden iyi para yapıyo balya yap sat gittsin hic bekletme benden sana tavsiye .....
kardeş kaçlı elekle yapıyosun patosu biz 18 numara aldık ilk defa saman yapacağız acemisiyiz

alim1903 link=topic=57032.msg612488#msg612488 date=1341436896' Alıntı:
kardeş kaçlı elekle yapıyosun patosu biz 18 numara aldık ilk defa saman yapacağız acemisiyiz
18 numara biraz iri kiyar sapi mercimek eleğidir 18 numara yanliz traktor içinde daha iyidir patoz samanı hizli kiyar savurmaya atar motor boğulmaz 17 numara idealdir bide ramorklarin üstünde tozluk eleği var eyer delikleri cok ufaksa genisini al tak savurma kolay üflesin boğulmasin samanin tozuda gittiği icin beyaz gürünür daha para yapar kolay satilir gerci bu yil topraklida satilirda neyse......