sizlere ankara tarla bitkileri araştırma enst. düzelendigi çiftçi günleri 2012

9912r.jpg
yeni tescil denemeleri ankara

9916n.jpg

,
991bl.jpg

991fh.jpg

991pv.jpg

991uh.jpg

991zj.jpg

9921u.jpg

992cx.jpg

992l0.jpg

992qu.jpg

992vf.jpg

9930d.jpg

9947q.jpg

994dr.jpg

994gz.jpg

994ky.jpg

994ms.jpg

994pw.jpg

994ru.jpg

994tc.jpg

994v8.jpg

994yx.jpg

99507.jpg

9952d.jpg

99540.jpg

Ynt: sizlere ankara tarla bitkileri araştırma enst. düzelendigi çiftçi günleri 2012

bazı resimler yüklenmedi.yükleyemedim. bugün gittim davetliydim.çok faydalı ve yararlı oldu.çiftçi çok azdı.genelde bakanlık çalışanları-il ve ilçe tarım yetkilileri vardı.yarın da çiftçilerle devam edilecekmiş.

Ynt: sizlere ankara tarla bitkileri araştırma enst. düzelendigi çiftçi günleri 2012

Çok Güzel Bir Uygulama...
Paylaşım İçin Teşekkürler Abi ;)

Bende Bunların Arasından Tosunbey,Bayraktar,Aydanhanım Ve Mirzabeyi Denemek İstedim Daha Sadece Mirzabeyi Deneme Fırsatım Oldu Geçen Sene... Güzel Verimi Vardı Ama Hasatta Biçere Sıkıntı Çıkarıyordu... Kılçıklı Olduğu İçin Tıkayıp Arkadan Dane Atmaya Başlıyordu Biçer...
Bu Sene de 30 Dönüm=75 Dekar Kadar Ektim Soğuktan Dolayı Hiç Çıkış Gösteremedi, Sürmek Zorunda Kaldım...

arkadaşlar çok bilgi var çeşit var çok şey ögerendim yazacagım bugün kandil zamanım yok.fırsat olursa yarın yazayım.
bu arada nohutumu kısmen gördüm adıma tescil olcakmış çok mutlu oldum.
KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

köylü link=topic=57035.msg612414#msg612414 date=1341422290' Alıntı:
arkadaşlar çok bilgi var çeşit var çok şey ögerendim yazacagım bugün kandil zamanım yok.fırsat olursa yarın yazayım.
bu arada nohutumu kısmen gördüm adıma tescil olcakmış çok mutlu oldum.
KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.
nohutun adı senden mi aga. senin için sevindim. hayırlısı olsun. kandiliniz müb. olsun.

mirzabeyle aydan hanımı denemek isteriz ama topraga uyum saglıyacakmı o var bide veyta ordan bi biçerciyi kandırıp ordan 2 çeşidi biçtirip burayamı getirsem çuvallayıp seneye denerim acaba hüseyin abi yardı edermi ? ))) :D

yeni nohutunda hayırlı olsun ben hayırlı olsun demek icin armıştım seni acelemizden unuttuk vatana millete hayırlı olur inş iyi calışmalar

ayrıca berrak kuru fasulye ceşidinin araştırma gelişte yardımcı olurum tarla verim şartları hakkında bilgiler elime ulaşırsa kalipre özellikleri yetiştirme süresi gibi aydan hanıma iletirseniz bu istegimi sevinirim ankaranın en verimli başarılı bugdayında acıgım allah izin verirse rekor kırmaya hazırım abi :D

emşerim eline koluna sağlık teşekkler.. bu resimlerin en sonunda bayraktarla tosunbey arasında kalan resimdeki buğday hangisi daneler ne kadar dolu yav

sayın arkadaşlar konuyu açtık ama bilgisayarda sorun oluştu.siteye giremedim.zorlanıyorum.cevab yazamıyorum. şuan bile zorlanıyorum.kasıyor.
resimlerin devamı var yükleyemedim hata veriyor.

ankara-kırşehir-kırıkkale aksaray bölgeleri kurak olan yerlerde kötü arazi şartlarında ve verimsiz toprklarda bugday yetiştirmek isteyenler BAYRAKTAR-SEZENBEY-LÜTFİBEY SIRA BU.EKMEKLİK
MAKARNALIKTA KIZILTAN-EMİNBEY ama emin bey çok harika anlatılmaz güzellikte.

ekmeklik arpa evet yanlış duymadınız aynı bugday gibi kabuksuz.insan sağlıgı için kanser için şeker için daha birçok hastalık için sulu ve taban arazi için buyıl satışa sunuluyor.kısmen.
kurak ve kıraç için gelecek yıl galiba belki biryil daha uzar.
çok bilgi var çok.