Ankara’da biçerdöverlere sıkı denetim!

23.04.2009
13,966
23,923
35
Bilecik

Ankara Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 136 teknik personeli ile dane kaybına geçit vermiyor

Ankara’da hububat hasadının başladığı bu günlerde biçerdöver kontrolleri de titizlikle yürütülüyor. Ankara Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 136 teknik personeli ile dane kaybına geçit vermiyor.

Yapılan denetimlerde biçerdöver operatörlerinin belgeleri kontrol edilirken, ayrıca dane kaybı olup-olmadığına da bakılıyor.

İl Müdürlüğü hasat öncesi yoğun bir eğitim çalışması yaparak, dane kaybı konusunda biçerdöver sahiplerini uyarmıştı.

Denetim elamanları, Balâ’nın Küçükcamili köyünde hububat hasadı yapan biçerdöverleri denetledi. Denetimlerde belgesiz biçerdöver operatörlerine rastlanmadı.

Ankara İl Tarım Müdürlüğü Denetim Koordinatörü Suat Özkaya, yapılan kontrollerde dane kaybının yüzde 1 civarında olduğu bildirildi.

Suat Özkaya, denetimlerle ilgili teknik bilgiler de verdi.

Özkaya ayrıca, biçerdöver operatörleri ve üreticilere bazı uyarılarda bulundu.

Ynt: Ankara’da biçerdöverlere sıkı denetim!

anayurtlu 3105d link=topic=57051.msg612623#msg612623 date=1341487538' Alıntı:
Hep yalan ki,mse gelmedide bakmadıda :D Köyde 11 tane Biçer vardı Kimse Bakmadı :8
11 tanemı :D bizim bilecik merkeze okadar biçer gelmiyo bea :D anayurt bzm merkez köylerınden büyük herhal :D ;D