20-30 haziran PATATES SÖKÜMÜ 1-2 TEMMUZ MISIR EKİMİ

Ynt: 20-30 haziran PATATES SÖKÜMÜ 1-2 TEMMUZ MISIR EKİMİ

Resmi yüklediğinde code lar olur forum kodunu buraya yapıştırınca direk resim görünür.Bereketli olsunda patatesin kilo çok düşük sattığınız için şanslısınız.Ödemişin neresinden.

SADIK480 link=topic=57055.msg612596#msg612596 date=1341483573' Alıntı:
kazanlı köyünden bizimkiler ÖZ-TAR DİĞER ADI ÖZGÜR-KÖY LE ANLAŞMALI
Anlaşmalı olsada tarlada çok patates kalmış bu sene duyduğum kadarıyla.Bi ara 7-8 kr kilo fiyatı varmış.Şuan nedir bilmiyorum.

öncelikle paylaşım icin cok tşk patates yeşilkenmi hasat edilir yaprakları yeşil ektiginizin cinsi adı nedir sofralıkmı cipslik dk verimi ne alıyorsunuz kilo fiyatı ne kadara verdiniz biraz fazl soru sordum inş kızmassınız şimdiden tşk

MISIRI ERKEN EKMEK İÇİN ERKEN SÖKÜYOZ NORMALDE 10 GÜN DAHA BEKLEMESİ LAZIM BU PATATES VERİMİNİN DÜŞÜŞÜNE SEBEP OLUYO AMA GENEDE KİMSE BİZİM GİBİ VERİM ALAMIYO
DEKARDA 10-11 TON
BIRAKIN 7-8 KURUŞU ALAN YOK BİZİM 3 DEKAR VARDI SATAMADIK
ÖDEMİŞİN HALİ ÇOK KÖTÜ KENDİNİ ASANLAR İNTİHAR EDENLER DELİRENLER PATATES ADAMA VEZİRDE EDER REZİLDE
GEÇEN SENE 80 DEKAR PATATES MİLDİYÖ HASTALIĞINA YAKALANDI VE 2GÜNDE HEPSİ KURUDU
PATATESTEN 100BİNTL BEKLERKEN 13BİNTL BORÇLU ÇIKTIK

SADIK480 link=topic=57055.msg612614#msg612614 date=1341486060' Alıntı:
MISIRI ERKEN EKMEK İÇİN ERKEN SÖKÜYOZ NORMALDE 10 GÜN DAHA BEKLEMESİ LAZIM BU PATATES VERİMİNİN DÜŞÜŞÜNE SEBEP OLUYO AMA GENEDE KİMSE BİZİM GİBİ VERİM ALAMIYO
DEKARDA 10-11 TON
ÖDEMİŞİN HALİ ÇOK KÖTÜ KENDİNİ ASANLAR İNTİHAR EDENLER DELİRENLER PATATES ADAMA VEZİRDE EDER REZİLDE
GEÇEN SENE 80 DEKAR PATATES MİLDİYÖ HASTALIĞINA YAKALANDI VE 2GÜNDE HEPSİ KURUDU
Allah kolaylık versin.Evet patates çok para kazandırır tutturursan ama çarptımıda kolay kolay doğrultamazsın belini.

SADIK480 link=topic=57055.msg612614#msg612614 date=1341486060' Alıntı:
DEKARDA 10-11 TON
Allah sabır versin sizlere. Üzüldüm anlatıklarınıza. Teselli zor ama umut seneye diyeceğim.

ödemişli firmalar var bizim bölgemizde patates ektiriyolar sözleşmeli bende ekecek gibiyim düşünmekteyim dha önce konya şekere aş ekiliyor bazı arkadaşlarım hala ekiyor benim ekecegim cipslik 2012 yılı icin 400 krş sözlemeler yapıldı cok yakın arakdaşım 3 yıldır ekiyor

ödemiş patatesin ana vatanı yanlız sizde virus hastalıgımı veya virislu tohummu vs olmuş nevşehir konya şeker firmaları tohumluklukarı burda üretiyor

Sözleşme olupta ekim yapma hakkında bi fikrim yok.Ödemiş tarafında öyle sınıflandırma duymadım daha cipslik diye.Ama maddi durumu iyi olmayan 3 kere düşünsün derim ekme konusunu.

SEYİT link=topic=57055.msg612628#msg612628 date=1341488082' Alıntı:
ödemiş patatesin ana vatanı yanlız sizde virus hastalıgımı veya virislu tohummu vs olmuş nevşehir konya şeker firmaları tohumluklukarı burda üretiyor
Virüs duymadım hiç ama patatesin yüzeyinde filiz gözüne benzer lekeler oluyo buna ödemişte 'kel' deniyo_O nu hastalık sanıyolar.o patatesler tarlada kalıyo millette gelip topluyo yiyecek patatesini çıkarıyo,o hastalıktan dolayı hiç birşeyde olmuş değil.