Bir BiçerDöverin Anotomisi …

Sevgili trakkulup Takipçileri Sizlere bugün Farming Simulator Biçerdöverde değiştirebileceğiniz bazı özelliklerden bahsetmek istedim. Biçerdöver haznesi , Mazot tankı , farklı ürün biçebilme gibi bazı özellikleri resimli bir biçimde sizlere aktarmak istedim .Öncelikle Çalışmak istediğiniz Biçerdöveri trakkulupden dan indirin. Daha Sonra Resim 1 De de gördüğünüz Gibi Klasöre Çıkart Diyerek Modun Temel Dosyalarını Masaüstüne Yine Mod ile aynı ismi taşıyan klasöre çıkartma işleminin bitmesini bekleyin.

Ardından Aşağıdaki Resimdeki Gibi Mod ile aynı ismi taşıyan “.XML” Uzantılı Dosyayı Açıp Notepad ve ya Notepad++ programları ile Aşağıdaki Verdiğim Kodları Kullanarak Düzenlemeleri Yapabilirsiniz..

Şimdi Kodlara Geçelim;

1.Kodumuz BiçerDöver Mazot Haznesini Genişletelim..

<fuelCapacity>650</fuelCapacity>

Kodumuz Yukarıdaki Gibi Orta Kısımda Kırmızı ile yazılmış 650 Rakamını istediğimiz gibi değiştirebiliriz. Bu Biçerdöver yakıt miktarıdır.

2.Kodumuz Harcadığımız Mazot Miktarı

<fuelUsage>0.008</fuelUsage>

Burada yine Kırmızı ile belirtilken kısımda oynama yaparak Biçerdöverin daha fazla yada az mazot tüketmesini sağlayabiliriz.

3.Kısım Biçerdöver Hazne Genişletme :

<grainTankCapacity>10500</grainTankCapacity>

Burada Kırmızı ile belirttiğimiz bölüm biçerdöverin biçtiği ürünü saklama kapasitesi burada oynama yaparak istediğiniz miktara arttırabilirsiniz..

4.Bölüm ise Hazne Boşaltım Süresi :

<grainTankUnloadingCapacity>250</grainTankUnloadingCapacity>

Bu Kodda Kırmızı ile belirttiğimiz Süreyi Düşürürseniz Daha yavaş boşaltım yapacaktır. Arrtırırsanız bu sefer ise daha hızlı boşlatıma devam edecektir.

5.bölüm Yeni Ürün Biçme Özelliği Ekleme

<grainTankPlane type=”wheat”>
<node index=”23|0″>
<key time=”0″ y=”1.41″ scale=”1.57 0.5 0.96″/>
<key time=”1″ y=”2.35″ scale=”1.57 0.5 0.96″/>

Yukarıda Verdiğim Kodu Bulun Hemen Altına Örneğin ayçiçeği biçmesini istiyorsunuz o halde

<grainTankPlane type=”Sunflower“>
<node index=”23|0″>
<key time=”0″ y=”1.41″ scale=”1.57 0.5 0.96″/>
<key time=”1″ y=”2.35″ scale=”1.57 0.5 0.96″/>

Kodunu ekleyin ardından

<grainTankFruitTypes fruitTypes=”wheat barley rape maize sunflower” />

Yukarıda belirttiğim kodu bulun ve sunflower kelimesini ekleyin ,artık o biçerdöverle (Aynı işlemi tablayada yapmalısınız ) Ayçiçeği biçimi gerçekleştirebilirsiniz..

not:kırmızı denilen yerler sayılardır