2b İnek Sattırıyor

23.04.2009
13,966
23,923
35
Bilecik
MUĞLA (İHA) - Muğla’nın Dalaman ilçesine bağlı Gökbel köyünde satılığa çıkarılan 2B arazilerini almak isteyen köylüler, ineklerini satışa çıkarıyor.

201 üyeli S.S. Gökbel Köyü Tarımsal Amaçlı Köy Kalkındırma Kooperatifi yıllık olağan mali kongresi köy konağında yapıldı. Toplantıya Muğla Orman Kooperatifleri Başkanı Ahmet Çetiner, Köy Muhtarı Mehmet Aslanpay ve kooperatif üyeleri katıldı.

Kongrede konuşan Kooperatif Başkanı Hüseyin Aydemir; oOrman kesim, sürütme, kekik, adaçayı ve defneden elde edilen 400 bin TL’nin üyelere dağıtıldığını söyledi .

Kooperatif üyesi İsmet Yılmaz da, ”Benim 4 tane ineğim var. Sütünü kooperatifin toplamasını istiyorum. Ama evim 2B olduğundan bedelini ödeyebilmek için onları satmak zorundayım. Benim gibi olan onlarca insan var. Bedeller eğer söylendiği gibi yüksek çıkarsa köylü değil ineğini küçükbaş havanını da satacak. Sonra nasıl geçineceğiz bilmiyorum” dedi.

250 İNEK SATILACAK

2B arazi bedellerin çok fahiş fiyatlandırıldığı söylentileri yüzünden köylünün tedirgin olduğunu ve yaklaşık 250 ineğin satılabileceğini kaydeden Gökbel Köyü Muhtarı Mehmet Aslanpay ise, “Bu toplantıda köyümüzde üretilen sütlerin kooperatifçe toplanması için karar alacaktık. Ama birde baktık ki köylü 2b arazi bedellerini ödeyebilmek için ineklerini satışa çıkarmış. O yüzden kooperatifimiz süt toplayamayacak ve gelir düşecek” diye konuştu.

Ekleme Tarihi
06.07.2012