genç çiftçi sertifikası

arkada$lar genç çiftçi sertifikası naısl alınıyor bilen var mı .. kırsal kalkınma desteklemelerinde 20 tam puanı var bilgisi olan varsa yazsın lütfen

Ynt: genç çiftçi sertifikası

Ali SARAÇ link=topic=57117.msg613082#msg613082 date=1341674227' Alıntı:
arkada$lar genç çiftçi sertifikası naısl alınıyor bilen var mı .. kırsal kalkınma desteklemelerinde 20 tam puanı var bilgisi olan varsa yazsın lütfen
Geçen yıl bende il müdürlüğünden araştırmıştım bizim ilde baş vuran neredeyse yok numaramı almışlardı aramadılar ama kursa gitme şansım olmadığı için bende uğpraşmadım eğer gidebilirseniz mutlaka alın hem hibe konularında öncülüğünüz olur hemde resmi anlamda ayrıcalıklı çifçi oluyorsunuz sanırım 240 saat Ankarada kurs alınıyor zamanıda yılbaşından sonra diye biliyorum.

Genç çifçi projesinden 2 yıl önce kardeşim yararlandı 1 hafta tarım vilde eytim aldı sonra başarılı olanlardan ankaraya gönderdiler ordada başarılı oldu hatta ondan sonra japonyadan jayka diye bir dernek vasıtası ile oraya gitti 25 günde orda etim aldı gezdiler felan ama daha sonra başvurular nasıl olur bilmem benim bildiklerim bu

bende araştırdım ama şuan için açılan bi kurs bulamadım 2008 yılında başlandı 3 yıl sonra bir daha ses çıkmadı bilen varsa bizide bilgilendirsin faydalı olacağını düşünüyorum

fatih DUMAN link=topic=57117.msg613256#msg613256 date=1341771564' Alıntı:
Genç çifçi projesinden 2 yıl önce kardeşim yararlandı 1 hafta tarım vilde eytim aldı sonra başarılı olanlardan ankaraya gönderdiler ordada başarılı oldu hatta ondan sonra japonyadan jayka diye bir dernek vasıtası ile oraya gitti 25 günde orda etim aldı gezdiler felan ama daha sonra başvurular nasıl olur bilmem benim bildiklerim bu
Bu eğitimlerle neyi amaçlıyorlar.

konya ticaret borsasında tarımla ilgili bi sempozyum oldu 5 6 arkadaş davet edilmiştik gittik sonunda genc cifci sertifikası verdiler dalga gecip gülmüştük sertifikalı cifci olduk diye :D benimki kayıp nerde bilmiyorum hibelerde öncelik veriliyor arkadaşlar hep baş vurdu bakalım artık faydası olcakmı

SEYİT link=topic=57117.msg616765#msg616765 date=1343211966' Alıntı:
konya ticaret borsasında tarımla ilgili bi sempozyum oldu 5 6 arkadaş davet edilmiştik gittik sonunda genc cifci sertifikası verdiler dalga gecip gülmüştük sertifikalı cifci olduk diye :D benimki kayıp nerde bilmiyorum hibelerde öncelik veriliyor arkadaşlar hep baş vurdu bakalım artık faydası olcakmı
faydası oldumu seyit abi :D

tarım il müdürlüklerinden net bilgi alabilirsiniz.. kısaca belli süreli tarımsal kurslara katılmak..

genelde genç çiftçilere-organik tarım/İTU-iyi tarım yapanlara bazı avantajlar sağlanıyo..

Geçen ilçe tarıma gittim oradaki memurlara sordum bu tür sertifikaları nasıl alabiliriz diye:) oradaki bayan memur bi saniye bakalım dedi, yazdı google a direk trakklup ve bu konu geldi bende yanındaym :D Sonra bana hacimmet abinin yazdığı yorumu okuyo ;D

volkanuzel link=topic=57117.msg899087#msg899087 date=1402430673' Alıntı:
Geçen ilçe tarıma gittim oradaki memurlara sordum bu tür sertifikaları nasıl alabiliriz diye:) oradaki bayan memur bi saniye bakalım dedi, yazdı google a direk trakklup ve bu konu geldi bende yanındaym :D Sonra bana hacimmet abinin yazdığı yorumu okuyo ;D
süper. .
volkan demekki her ücra köşeye sızmışız..

O zaman bakanlığı aramak lazım, yada TZOB genel merkezini :)

Gap Eylem Planı Kırsal Kalkınma Projelerini Destekleme Programı Kapsamında Gerçekleştirilen ‘genç Çiftçi Eğitim Kampı’ Başladı. kamp, Gençlerin Tarıma Olan İlgisini Arttırarak Üretimde İlerleme Sağlamak Amacıyla Diyarbakır İl Tarım Müdürlüğü Koordinatörlüğünde Gerçekleştiriliyor. 100 Gencin Katılımıyla Düzenlenen Kampta, Tarım Ve Hayvancılık Konularında Eğitimler Veriliyor. Kamp, Sosyal Aktivitelerle Renkli Hale Getiriliyor. Çiftçi Kampında Gençler, Futboldan Voleybola, Masa Tenisinden Yüzmeye Kadar Çeşitli Dallarda Spor Yapma İmkanı Da Buluyor.

-TZOB’dan genç çiftçilere yönelik eğitim projesi…
-Genel Başkan Bayraktar: “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor projesi kapsamında 15-40 yaş arası genç çiftçilere yönelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliği ve İŞKUR’un desteğiyle eğitimler düzenleyeceğiz”
-“Gençlerimizi eğiterek geleceğimize yatırım yapıyoruz”
-“Genç çiftçilerimizi eğitime tabi tutarken, aynı zamanda sigorta başlangıcını da yaptırmış olacağız”
-“Proje; genç çiftçilere verilecek eğitimlerle teknolojide yaşanan yeniliklerin kolayca uygulanması, tarımsal nüfusun gençleştirilmesi, genç nüfusun daha fazla ve etkin bir şekilde üretimde yer alması, üretimde verimlilik artışı sağlanması gerekçeleriyle hazırlanmıştır”
-“Projeyle; genç nüfusun tarıma kazandırılması, modern üretimin gereklerini yerine getirebilen genç çiftçilerin yetiştirilmesi, kırsal göçün engellenmesi, tarımla uğraşan genç çiftçilerin profesyonelleştirilmesi, genç çiftçilerin yaşadıkları ortamda örnek birer çiftçi haline getirilmesi, gençlerin tarımsal yenilikleri takip etmesi ve uygulaması sağlanacak”
-“Pilot yerler Şanlıurfa, Adana, Aydın, Ordu, Kastamonu, Çanakkale Bayramiç ve Sakarya Akyazı olarak belirlendi”

;D ;D uyelıgı varmıydı baksaydın

hahahhahaa :)))