tarla bitkileri aydan hanım arpası

p1000710.jpg

aydan hanım arpası bir su verilmiş.800kğ arpa bekleniyor 1000m2 den dekara 10 kğ tohum kullanılmış.16 kğ dap ve 16 kğ üst gübre ikiye bölünmüş halde %33 lük.

taban ve sulu yerler için orjinal ekim alanı.
ama bizler kıraçda susuz kurak yerlede de ekiyoruz.

Ynt: tarla bitkileri aydan hanım arpası

sayın arkdaşım ben ilk çıktan sonra devamlı ekiyorum.400 k altına düşmüyor.
buyıl şuan hasat oldu.aydan hanım ve efes karışık halde tohum ekili yerden soguk aldı.fırtına vurdu.su kesti kurak oldu. nerdeyse gübre atılmadı.çok az kullnıldı.

300 kğ

biraz daha iyi durumda olnalrda hafta sonu hasat olcak.

köylü link=topic=57217.msg614115#msg614115 date=1342122101' Alıntı:
sayın arkdaşım ben ilk çıktan sonra devamlı ekiyorum.400 k altına düşmüyor.
buyıl şuan hasat oldu.aydan hanım ve efes karışık halde tohum ekili yerden soguk aldı.fırtına vurdu.su kesti kurak oldu. nerdeyse gübre atılmadı.çok az kullnıldı.

300 kğ

biraz daha iyi durumda olnalrda hafta sonu hasat olcak.
aydan hanım tohumundan bizim burada yani elazığda bir kaç çuval amcaoğlu ekmişti tigemden rast gelmiş az bir şey atmış denemişti ancak çok güzel verim aldı lakin malatya sultansuyu tigem de sadece şahin 91 ve tarım 92 var o yüzden alıp deneyemedik

tarla şartalarında gördügüm ve aşık oldugunuz olacagınız emin bey -kenanbey-aydan hanım-lütfibey arkadaşlar aşık olmak elde degil.tarlanın süsü olmuş bak bak doymassınız.

köylü link=topic=57217.msg614180#msg614180 date=1342158925' Alıntı:
tarla şartalarında gördügüm ve aşık oldugunuz olacagınız emin bey -kenanbey-aydan hanım-lütfibey arkadaşlar aşık olmak elde degil.tarlanın süsü olmuş bak bak doymassınız.
dane sayıları saydınmı abi bir kac başagı saysan belli olur