Büyükbaş Hayvancılıkta Yardımcı Makinalar

Selamlar Trakklup.net web sitesi sakinleri,
Kurulacak olan 10 başlık süt sığırı tesisimize 250 veya 500 lt lik süt soğutma tankı almayı düşünüyoruz. 10 başlık tesis için, ileride sağmal inek sayısının artacağını da göz önünde bulundururak 500 lt tankın uygun olup olmadıgını da size danısmak istedim. İnternette araştırma yapmama rağmen fiyatlara ilişkin bilgi bulamadım. Sizce gunluk 30lt süt verimi olan 10 sağmal inek için 500 lt lik tank yeterli olur mu? Bu ekipmanı ikinci elden temin etmem iyi bir düşünce olur mu yoksa sıfır mu satın almalıyım. Fiyatlara ilişkin bilgi verebilecek arakdaslar yardımlarınızı bekliyorum.

Ynt: Büyükbaş Hayvancılıkta Yardımcı Makinalar

enico link=topic=57248.msg614276#msg614276 date=1342187776' Alıntı:
Selamlar Trakklup.net web sitesi sakinleri,
Kurulacak olan 10 başlık süt sığırı tesisimize 250 veya 500 lt lik süt soğutma tankı almayı düşünüyoruz. 10 başlık tesis için, ileride sağmal inek sayısının artacağını da göz önünde bulundururak 500 lt tankın uygun olup olmadıgını da size danısmak istedim. İnternette araştırma yapmama rağmen fiyatlara ilişkin bilgi bulamadım. Sizce gunluk 30lt süt verimi olan 10 sağmal inek için 500 lt lik tank yeterli olur mu? Bu ekipmanı ikinci elden temin etmem iyi bir düşünce olur mu yoksa sıfır mu satın almalıyım. Fiyatlara ilişkin bilgi verebilecek arakdaslar yardımlarınızı bekliyorum.
Kardeş bence en az 1 tonluk depo al ve 16-31 temmuz aralığında %50 hibe başvurusu var oraya depo yada komple sistem için başvur,1 tonluk depolar12-13 milyar arası sanırım.

beyfendi sut sigirciliginda bir surunun sut ortalamasi 20 lt olarak hesaplanir cunku genel olarak sigirlar laktasyon baslangicindan itibaren sut uretimi duser ve hayvan kuruya cikar

Arkadaşlar merabalar, sabit süt sağım sitemi, sağımhanesinden soğutma tankına kadar fiyatları nelerdir. Mesela 4 adet, 6 adet, 8 adet, 12 adet gibi. Pek bilmediğim sağlam bilgilere ulaşamadığım bir konu bu